Betis, pierwszy klub piłkarski, który zarejestrował swój ślad węglowy 2021

  • REDACCIÓN MARCA

Actualizado

Ton Real Betis Balompié jest pierwszym klubem piłkarskim w LaLiga, który uzyskał pieczęć „Cálculo 2021” od Ministerio para la Transición Ecológica y Reto Demográfico. Zielono-biały klub uzyskuje ten certyfikat po zarejestrowaniu swojej najnowszej inwentaryzacji gazów cieplarnianych (korporacyjnego śladu węglowego) w Rejestrze projektów dotyczących śladu węglowego, kompensacji i absorpcji CO2 dostarczonych przez Rząd Hiszpanii.

Aby obliczyć wpływ na środowisko Betisu, wzięto pod uwagę działalność sportową prowadzoną na Estadio Benito Villamarín i Ciudad Deportiva Luis del Sol, a także emisje z transportu wewnętrznego i zewnętrznego oraz zużycie wody w klubie.

W ten sposób, Real Betis Balompié – poprzez swój Forever Green Sustainability Programme– kontynuuje postępy w swojej strategii, aby stać się najbardziej zrównoważonym klubem piłkarskim na naszej planecie, mając na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 10% od sezonu 2018/19 do 2024/25. Po otrzymaniu pieczęci „Calculation”, klub już pracuje nad wdrożeniem środków redukcji CO2eq, w celu złagodzenia swojego wkładu w globalne ocieplenie i osiągnięcia pieczęci „Reduzco„. To wyróżnienie wymaga dużego wysiłku, ponieważ wymaga od organizacji wykazania redukcji emisji osiągniętej w ciągu ostatnich czterech lat badań.

Redukcja 35,56% śladu węglowego

Ta pieczęć jest wielkim uznaniem dla tych firm, które angażują się w ochronę środowiska, redukcję emisji i walkę ze zmianami klimatu. Od sezonu 2018/19, pierwszego, w którym Real Betis Balompié zmierzył swój wpływ na środowisko, udało mu się zmniejszyć ślad węglowy o 35,56%, więc klub jest w pełni świadomy znaczenia kontynuowania tej drogi i dążenia do neutralności węglowej

Rafael Muela, menedżer Fundacji Real Betis Balompié i rzecznik prasowy Forever Green, powiedział, że „ta pieczęć pokazuje zaangażowanie Real Betis w przyspieszenie redukcji emisji CO2 w naszej działalności i dalszy rozwój naszego programu zrównoważonego rozwoju środowiskowego Forever Green„.

Przywództwo, które wzrośnie wraz z nowym Miastem Sportu

Praca Betisu w walce ze zmianami klimatu jest doceniana przez różne organizacje na całym świecie. Niedawno został wybrany jako najbardziej zrównoważony klub piłkarski w LaLiga według badania przeprowadzonego przez Holaluz. Zielono-biały klub przewodzi również w tabeli hiszpańskiej LaLiga ligi środowiskowej dzięki swojemu Forever Green projektowi według OBS Bussiness School.

Od narodzin Forever Green, tylko dzięki udostępnieniu elektrycznych skuterów swoim pracownikom, klub twierdzi, że zaoszczędził 8,400 podróży samochodem i 550 kg CO do atmosfery. Spośród 70 środków, które zostały już wdrożone, wyróżniają się te, które zostaną zastosowane w nowym Ciudad Deportiva. Obiekty będą miały bioklimatyczny projekt, kontrolę słoneczną, naturalną wentylację, wydajne systemy ograniczające zużycie i ponowne wykorzystanie wody.

Read More