Benzema ratuje Ancelottiego: dublet w finale, Real Madryt na prowadzeniu

VALLADOLID (Hiszpania) Ancelotti uruchamia Alabę i Rudigera przed Courtois, początkowo rezygnuje z Camavingi i Tchouameniego, ale nie z Benzemy, któremu powierza klucze do ataku z Asensio – później przejętym przez Rodryga – i Viniciusem Juniorem po obu stronach: real Madryt, aby wrócić z Valladolid z trzema punktami w kieszeni, potrzebował jednak rzutu karnego na 7′ do końca w 90. minucie, strzelonego przez Francuza-Algierczyka i kosztującego Sergio Leona wydalenie. Sześć minut później, następnie Benzema zamknął mecz, znajdując swój osobisty dublet. Dzięki temu sukcesowi merengues przesuwają się tymczasowo na szczyt klasyfikacji Liga z 38 punktami z 15 meczów, o jeden więcej niż Barcelona, która ma jeden mecz mniej (derby z Espanyolem zaplanowane na jutro na Camp Nou). Z kolei blanquivioletas pozostają twardo na 17 miejscu, z pięciopunktową przewagą nad strefą spadkową.

Le rose più costose d'Europa: la classifica di fine 2022

Zobacz galerię

Najdroższe róże Europy: klasyfikacja na koniec 2022 roku

Sevilla remisuje, Borja Mayoral ciągnie Getafe

Bez Papu Gomeza, Rakitica i Tellesa, ale z Suso i Lamelą na boisku w drugiej połowie, Sevilla – w dziesięciu od 86. minuty z powodu wyrzucenia Carmony, nie wychodzą poza 1-1 w Vigo z Celtą: przewaga dla gospodarzy za sprawą Veigi w 33. minucie, wyrównanie przez Salasa w 54. minucie. Taki sam wynik w Cadiz-Almeria, przy czym Lucas Perez (83′) udaremnił bramkę Melero (40′), Getafe poszło +5 w górę od strefy spadkowej dzięki wygranej 2-0 nad Mallorcą, Borja Mayoral’s double.