Benglas linebacker Germaine Pratt: „Why the f-k would you touch the quarterback?”

Wielu kolegów z drużyny pocieszało linebackera Bengals, Josepha Ossai, po tym jak wyciągnął karę za późne uderzenie, które postawiło Chiefs na pozycji do zdobycia field goala, który zapewnił Kansas City miejsce w Super Bowl. Jeden kolega z drużyny w szczególności nie był zadowolony.

Linebacker Germaine Pratt krzyczał w drodze do szatni o faulu.

„To jest motherfuckin’ ostatnia seria,” powiedział Pratt do nikogo w szczególności. „Co jest kurwa. Dlaczego, kurwa, dotknąłeś rozgrywającego?”

W obronie Ossai, był w trudnym miejscu. Gdyby podciągnął się podczas pogoni za Mahomesem, który zrzekł się wszystkich zabezpieczeń przyznawanych podającemu, gdy stał się biegaczem, Mahomes mógłby schować się do środka i zgarnąć więcej jardów. To coś, co widzieliśmy, jak rozgrywający robili, raz po raz.

Więc Ossai kontynuował. Jak miał się zatrzymać?

Efektem końcowym było popchnięcie. Mahomes wytarł się, przez co wyglądało to jeszcze gorzej.

Naiwnością byłoby sądzić, że rozgrywający nie wiedzą, jak dobrze wyczuć czas zderzenia, by potencjalnie wyciągnąć te faule. To podstawowa rzeczywistość ligowej obsesji na punkcie utrzymania zdrowia rozgrywających.

Bengals muszą poświęcić czas na wyjaśnienie tego Prattowi i każdemu innemu w szatni, kto może mieć problem z Ossai. Był przeklęty, jeśli nie ścigał Mahomesa, i przeklęty, jeśli to zrobił.

Dopóki i dopóki liga nie zobowiąże się w pełni do traktowania rozgrywających, którzy stają się biegaczami jako coś innego niż rozgrywający, rzeczy takie jak ta będą się zdarzać.

To nie jest niczyja wina, gdy tak się stanie. Ossai nie zamierzał się podciągać. A Mahomes, gdy tylko poczuł pchnięcie na plecach, nie miał zamiaru próbować się utrzymać. Choć nie jest to flop w sensie piłkarskim, Mahomes był mądry, pozwalając, by impet zabrał go na ziemię.

Każdy mądry rozgrywający zrobiłby to samo w tym miejscu. A gdyby Ossai zatrzymał się w biegu, każdy inteligentny rozgrywający nie wybiegłby poza granice.

Linebacker Benglas Germaine Pratt: „Why the f-k would you touch the quarterback?” originally appeared on Pro Football Talk