’Będę gotowy w grudniu’: AJ odpowiada na ofertę Fury’ego „Battle of Britain

Anthony Joshua mówi, że będzie gotowy do walki z Tysonem Furym „w grudniu”, po tym jak mistrz WBC zaproponował starcie w wadze ciężkiej w ramach „Bitwy o Anglię”.

Rozpoczęły się rozmowy o zestawieniu Fury’ego, tytana WBC, z Oleksandrem Usykiem, Ukraińcem, który w zeszłym miesiącu pokonał Joshuę w obronie zunifikowanych pasów WBO, WBA i IBF, w bezdyskusyjnej walce o mistrzostwo wagi ciężkiej.

Ale okazało się, że Usyk nie będzie mógł boksować ponownie w tym roku. To sprawia, że Fury szuka przeciwnika. Chce, by był nim były mistrz Joshua.

  • Usyk: Fury chce ze mną walczyć | Gypsy King przysięga zniszczyć „wagę średnią”
  • Fury instruuje drużynę, że zamierza wznowić karierę bokserską
  • ’Fury chce 500 mln funtów za walkę z Usykiem – i chcę, żeby tak się stało’

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Tyson Fury twierdzi, że Oleksandr Usyk nie chce z nim walczyć w tym roku, a następnie przeszedł do stwierdzenia, że chce ogłosić walkę w przyszłym tygodniu. Zdjęcia dzięki uprzejmości WWE.

„Myślę, że wszyscy słyszeliście, że będę walczył w ciągu najbliższych kilku miesięcy” – powiedział Fury.

„Myślę, że zanim ogłoszę przeciwnika, muszę to zrobić na wszelki wypadek.

„Anthony Joshua, wiem, że właśnie przegrałeś walkę z Usykiem i jesteś w tej chwili bez butów, a ja chciałbym dać ci możliwość walki ze mną o mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBC i mistrzostwo liniowe w ciągu najbliższych kilku miesięcy” – powiedział w publicznym wystąpieniu do Joshuy.

Ahead of his rematch against Oleksandr Usyk, Anthony Joshua jokes that every time Tyson Fury predicts he will lose a fight he ends up winning it!

Image: Czekając na Oleksandra Usyka, Tyson Fury wyzywał Anthony’ego Joshuę

„Wychodzisz z 12-rundowej walki, więc jesteś dopasowany, jesteś gotowy. Daję ci kilka miesięcy wypowiedzenia.

„Jeśli jesteś zainteresowany, wyślę ci datę i możemy się zmierzyć. Bitwa o Wielką Brytanię o mistrzostwo świata WBC w wadze ciężkiej.

„Daj mi znać, jeśli jesteś zainteresowany, jeśli nie, wybiorę innego przeciwnika.”

Fury później powtórzył swoją ofertę Joshua za pośrednictwem Twittera w poniedziałek wieczorem, twierdząc, że ma zarówno „datę, jak i miejsce” zaaranżowane.

Joshua odpowiedział później tego samego wieczoru, kierując Fury’ego do swojego zespołu zarządzającego, aby omówić umowę.

„Yea spokój,” Joshua napisał. „Nie prowadzę dyskusji online tylko dla szpanu, więc jeśli naprawdę o to chodzi to krzycz @258mgt.

„Będę gotowy w grudniu.”

Warren: Pisemna oferta wysłana we wtorek

Promotor Fury’ego Frank Warren ujawnił, że wysyłają ofertę do przedstawicieli Joshuy we wtorek.

„Wysyłamy pisemną ofertę dzisiaj do nich,” Warren powiedział talkSPORT.

„Mój syn George rozmawiał wczoraj z Eddiem Hearnem.

„To my zrobiliśmy podejście, by dać AJ-owi świetną okazję do powrotu na najwyższy poziom przeciwko mistrzowi świata Tysonowi.

„On jest skłonny zrobić tę dobrowolną obronę, więc wyślemy ofertę dzisiaj, a potem oni będą musieli na nią spojrzeć i zdecydować, czy chcą chwycić to obiema rękami.

„Warunki, które przedstawimy, myślę, że są bardzo, bardzo uczciwe.”

Z wieloma szczegółami potencjalnego starcia w powietrzu, Warren dodał: „W Wielkiej Brytanii i miejmy nadzieję w listopadzie, to jest to, na co patrzymy.”

Największa walka w historii kobiecego boksu – Claressa Shields vs Savannah Marshall – na żywo na Sky Sports w sobotę 10 września. Bądź częścią historii i kup bilety na londyńskie starcie tutaj.