Bears zwalniają WR Dazza Newsome’a

Z drugim tygodniem preseasonu w księgach, druga runda cięć w rosterze jest wśród nas. Chicago Bears mają czas do godziny 15:00, aby zmniejszyć liczbę zawodników z 85 do 80, co oznacza, że muszą rozstać się z pięcioma graczami.

Jak donosi Tom Pelissero z NFL Network, Bears rezygnują z usług byłego szóstego receivera Dazza Newsome’a, co oznacza pierwsze cięcie przed wtorkowym terminem.

Newsome był jednym z tych, którzy walczyli o miejsce w składzie w szeroko otwartej grupie przyjmujących za Darnellem Mooneyem. Podczas gdy Newsome wykonał kilka solidnych zagrań podczas obozu treningowego i preseason, miał swoją część błędów z upuszczonymi podaniami i nie mógł wyrzeźbić dla siebie roli w drużynach specjalnych.

Kariera Newsome’a w Chicago rozpoczęła się w sposób burzliwy po tym, jak wiosną ubiegłego roku doznał złamania obojczyka, które spowodowało, że był wyłączony z gry. Był w ostatniej rundzie cięć w rosterze zeszłego lata, a następnie został ponownie podpisany do practice squad, gdzie spędził większość swojego debiutanckiego sezonu.

W trzech meczach sezonu regularnego z Niedźwiedziami, Newsome miał dwa przyjęcia na 23 jardy.

Chicago wciąż ma cztery cięcia do wykonania przed terminem 15:00.

Historia pierwotnie pojawiła się na Bears Wire