’Bazball’ zdobywa nowe szczyty, gdy przerażająca Anglia tworzy historię

Highlights from day five of the fifth Test at Edgbaston as England clinched an astonishing seven-wicket win over India

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Najważniejsze wydarzenia z piątego dnia piątego testu w Edgbaston, w którym Anglia odniosła zaskakujące zwycięstwo nad Indiami

Najważniejsze wydarzenia z piątego dnia piątego testu w Edgbaston, w którym Anglia odniosła zdumiewające zwycięstwo nad Indiami

To miał być pościg, który okazał się zbyt trudny.

Zdobycie 277, 299 i 296 w kolejnych meczach przeciwko Nowej Zelandii to jedno, ale rekord Anglii 378? Przeciwko Indiom? Przeciw Jaspritowi Bumrahowi, Mohammedowi Shami i Ravindrze Jadeji?

Czy tym razem logika przeważy nad 'Bazballem’?

„Nawet najbardziej cyniczny z kurdupli poczuje się ewangelicznie w stosunku do 'Bazballa’, jeśli Anglia to osiągnie”, powiedział Mark Butcher ze Sky Sports Cricket podczas lunchu w czwartym dniu w Edgbaston, gdy Indie miały już 361 punktów przewagi. „Ten atak kręglarski jest o poziom wyżej od nowozelandzkiego, który Anglia zdziesiątkowała”.

  • Ocena Anglii: Pełna ocena dla nieustępliwego strzelca Jonny’ego Bairstowa
  • Anglia wygrywa rekordowy pościg po tonach Joe Roota i Jonny’ego Bairstowa
  • Tabela wyników: Anglia vs Indie | Dzień piąty w Edgbaston – jak to się stało
  • Krykiet na żywo w Sky Sports | Sky Sports Cricket YouTube
Joe Root and Jonny Bairstow scored hundreds as England made history in chasing 378 to win the rescheduled fifth Test against India

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Anglia tak naprawdę nie „osiągnęła” swojego celu. Oblegli go. W 76,4 sekundy. Mieli do dyspozycji najlepszą część pięciu sesji, a wymagali mniej niż trzech. Dokonali tego przed lunchem piątego dnia.

To niezwykłe, że strona, która sprawiła, że przekroczenie 200 punktów wyglądało jak najtrudniejsza rzecz na świecie podczas Ashes, teraz sprintuje do prawie 400 w krótkim czasie, by wygrać czwarty mecz z rzędu z tymi samymi graczami.

To niesamowite widzieć, co może osiągnąć zmiana przywództwa, kilka świeżych twarzy i filozofia pozytywności, prostoty, zabawy i nieustraszoności.

Anglia przeszła drogę od zdeptanych do pionierów pod wodzą kapitana Bena Stokesa i trenera Brendona McCulluma. Od skalnego dna do „gwiazd rocka”.

Root gives his reaction to England's incredible win over India, hailing the team's openers as well as Bairstow and new captain Ben Stokes

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Root daje swoją reakcję na niesamowite zwycięstwo Anglii nad Indiami, hailing the team’s openers as well as Bairstow and new captain Ben Stokes

Root gives his reaction to England’s incredible win over India, hailing the team’s openers as well as Bairstow and new captain Ben Stokes

„Ben chce, żebyśmy byli rozrywkowi. Wspomniał o tym, że staramy się być gwiazdami rocka na boisku” – powiedział były kapitan Joe Root, który zaliczył niepobite 142 punkty i podzielił się z Jonnym Bairstowem (114no) 269-biegowym partnerstwem, gdy Anglia w oszałamiającym stylu wywalczyła remis 2-2 z Indiami.

„Chodzi o to, by dobrze się bawić i cieszyć się każdą okazją, by pokazać, o co ci chodzi i dać show. To jak ponowne bycie dzieckiem.

„Jesteśmy bezwzględni, co jest czymś, czego mogło nam brakować w ostatnich czasach – zwłaszcza pod moim kierownictwem! Teraz mamy na czele kogoś, kto wie, co robi, jest o wiele lepiej!”

To nie jest tak, że po prostu wychodzimy tam i walimy. Istnieją pewne proste małe rzeczy, które trzymamy blisko jako zespół. Spójrz na Bairstow i Root. Każda decyzja, którą podjęli, to czysta dominacja. Niezależnie od tego, czy jest to wyjście, obrona, reverse-scooping czy uderzenie ponad szczytem.

Ben Stokes o 'Bazball’

Stokes był w sercu odrodzenia. 'Bazball’ może być nazwany po McCullumie, ale kapitan żyje na maksa.

„Przesłaniem dla wszystkich jest być jeszcze bardziej pozytywnym niż w zeszłym tygodniu”, powiedział Stokes po tym, jak jego podopieczni rozpoczęli lato od zwycięstwa nad Nową Zelandią w Lord’s. To posłanie z pewnością zostało przefiltrowane. Od tamtej pory Anglia dwukrotnie pokonała Czarne Czapy, a teraz unicestwiła Indie.

Widzieliśmy dokładnie, co oznacza „pozytywność” w ostatnich dwóch dniach testu w Edgbaston, kiedy Alex Lees, Zak Crawley, Root i Bairstow odegrali swoje role w kawałku historii Anglii. Pozytywność w ataku, ale także w obronie i podejmowaniu decyzji. To jest sedno 'Bazball’.

Dla Leesa była to pozytywna postawa w ataku, jako że pędził do pięćdziesiątki z 44 piłek – czwartej najszybszej w historii Anglii – i rozpoczął pościg z impetem. Szarżujący Shami, reverse-sweeping Jadeja, jak on i kolega Crawley podzielili się stuleciem w mniej niż 20 overs.

England opener Alex Lees' strike rate has increased dramatically since his debut series in the West Indies in March

Wskaźnik uderzeń angielskiego otwieracza Alexa Lees’a wzrósł dramatycznie od czasu jego debiutanckiej serii w Indiach Zachodnich w marcu

Dla Crawley’a było to pozytywne podejście do podejmowania decyzji. Po tym, jak tego lata był rutynowo zdejmowany w kanale poza pniakiem, zaparkował dudniącą jazdę podczas inteligentnego, ale wciąż wartkiego drugiego inningu, co sprawiło, że jego upadek, wznosząc ramiona do Bumrah nip-back, był raczej okrutny.

Wpływ McCulluma i Stokesa pozwolił Leesowi wyjść ze swojej skorupy, podczas gdy być może przekonał Crawleya, że dobrze jest wrócić do swojego każdego teraz i znowu, szczególnie przeciwko wahającej się piłce na początku. Crawley zrobił to tutaj, a Indie skończyły na kręgle do jego mocnych stron.

Gdy Crawley, Lees i Ollie Pope odeszli – Lees grillowany przez Root podczas kalamitnego run out – to było ponad do byłego kapitana Anglii i Bairstow odbudować na 109-3, a następnie wyścig w kierunku linii mety. Para Yorkshire niepokonana pod koniec pościgu drugi tydzień z rzędu.

Tym razem połączyli siły po tym, jak Anglia straciła trzy furtki na dwa biegi po drugiej stronie herbaty w czwartym dniu. Tym razem musieli się trochę okopać, przetrwać indyjską burzę, być pozytywni w obronie.

Tak, Bairstow zasznurował drugą dostawę, z którą się zetknął, bite przez Jadeję, na cztery, ale z 30 piłek, które Anglia napotkała natychmiast po ucieczce Leesa, zdobyli tylko 13 biegów. Czwórka Bairstowa była jedyną granicą.

Watch the moment Root reached his 28th Test match hundred as the England batter's stunning form continued

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Obejrzyj moment, w którym Root osiągnął swoje 28. setkę w meczu testowym, gdy oszałamiająca forma angielskiego pałkarza trwała nadal ( Do końca meczu Anglia potrzebowała zaledwie 119 punktów. W południe piątego dnia mecz był skończony, ponieważ Bairstow i Root z łatwością przypieczętowali rekordowy triumf.

Setka Roota była jego 28. w testach i 11. od stycznia 2021 roku, podczas gdy setka Bairstowa była jego czwartą w pięciu inningach. Być może udało mu się zrobić to pięć na pięć, gdyby nie zabrakło mu czasu podczas pościgu na Headingley przeciwko Nowej Zelandii. Bairstow zakończył ten mecz na 71 not out z 44 dostaw.

Być może trudno jest obliczyć, jak duży wpływ Bazball miał na Roota. Zdobywał bramki tak swobodnie, tak stylowo, tak regularnie, zanim pojawił się McCullum, a Stokes został kapitanem, choć może nie z taką ilością zuchwałych odwrotnych podjazdów, jakie widzieliśmy w ostatnich meczach.

Ale wydaje się, że ta zmiana kulturowa miała głęboki wpływ na Bairstowa.

Jonny jest na innym poziomie. Jest typem gracza, którego jestem pewien, że każdy zespół testowy chciałby mieć w swoim środkowym porządku. Myślę, że został nagrodzony za jasność i pewność siebie, którą teraz ma. Spójrz jak gra w jednodniowego krykieta, kiedy wie dokładnie co ma robić. W testach był w górę i w dół rzędu, ale teraz wie, czego się od niego oczekuje i był fenomenalny.

Ben Stokes o Jonnym Bairstowie

Zadomowił się na pozycji nr 5 i wydaje się, że na stałe zadomowił się przy skrzydle. W swoich ostatnich pięciu inningach zgromadził 589 biegów przy średniej 196. Można się zastanawiać, jak mogłaby wyglądać jego kariera w testach, gdyby Anglia tak bardzo się z nim nie obeszła…

Butcher powiedział o Bairstowie podczas testu w Edgbaston: „On zwalnia czas. Kręgle są dla niego jak 50 lub 60 mil na godzinę, podczas gdy dla wszystkich innych jest to 90 mil na godzinę. Robi to, ponieważ jego proces decyzyjny jest laserowo ostry.

„Wszystko na dobrej długości broni, ale za każdym razem, gdy piłka wychodzi poza tę strefę – albo krótka, albo pełna – znika.

„Jest dyskryminujący w tym, że jest w stanie wyłuskać dostawy, które są w strefie zagrożenia, a następnie całkowicie lekceważy wszystko inne. To właśnie wtedy wiesz, że jesteś w battingowej nirwanie.”

Anglia przeżywa teraz krykietową nirwanę i wzbudza strach u swoich przeciwników, według Stokesa.

1)

Nie sądzę, by ktokolwiek mógł naprawdę zrozumieć, co się stało. Kiedy otrzymujesz jasność w tym, co chcesz zrobić i osiągnąć i myślisz o czymś większym niż wyniki, to sprawia, że rzeczy są o wiele łatwiejsze. Odbiera zewnętrzną presję.

Kapitan Anglii Ben Stokes

„Patrzysz na to, jak drużyny będą nas postrzegać w tej chwili”, powiedział Stokes, którego strona wraca do akcji testowej przeciwko RPA w sierpniu. „Ten trzeci innings stał się czwartym inningsem, ponieważ będą musieli skoncentrować się na tym, jak będziemy grać.

„Być w takiej pozycji jako drużyna, obawiać się, zanim jeszcze skończą swoje innings, to niewiarygodne miejsce, w którym można być. Drużyny nie wiedzą jak grać w trzeciej rundzie, zwłaszcza gdy mają przewagę.

„Cel 380 sześć tygodni temu byłby dla nas przerażający, ale zawsze będziemy próbować wygrać mecz. Jeśli potrzebowalibyśmy 200 z 30 overs, próbowalibyśmy to zrobić, nawet jeśli stracilibyśmy to. Jest trochę mnie, który prawie chciał Indie dostać 450, aby zobaczyć, co zrobiliśmy!”

Rzeczy nie zawsze będą tak dobre dla Anglii. To jest sport. Na pewnym etapie sprawy pójdą w złym kierunku. Ale McCullum i Stokes sprawili, że ich gracze uwierzyli, że wszystko jest możliwe, że nic nie jest poza granicami, kiedy przez większą część poprzedniego roku lub tak porażki wyglądały na nieuniknione. All hail 'Bazball’.

Oglądaj drużynę Anglii z białą piłką w akcji na Sky Sports Cricket w czwartek, gdy zmierzą się z Indiami w pierwszym międzynarodowym meczu T20 w The Ageas Bowl. Transmisja rozpoczyna się o 17.30, a pierwsza piłka o 18.00.