Bayern zawiesza i nakłada grzywnę na Mane za uderzenie kolegi z drużyny Sane

Bayern Monachium zawiesił Sadio Mane po uderzeniu kolegi z drużyny Leroya Sane w twarz po wtorkowej porażce w Lidze Mistrzów z Manchesterem City.

Mane zostanie również ukarany grzywną i nie znajdzie się w składzie Bayernu na sobotni mecz Bundesligi z Hoffenheim.

Sky Germany poinformowało, że warga Sane krwawiła po sprzeczce i obaj zawodnicy musieli zostać rozdzieleni przez kolegów z drużyny w szatni.

  • Man City 3-0 Bayern – relacja i reakcje
  • Jak ustawiły się drużyny | Statystyki meczu
  • Rozgrywki Ligi Mistrzów | Wyniki
  • Pobierz Sky Sports | Pobierz aplikację Sky Sports

Oświadczenie Bayernu brzmiało: „Sadio Mane, 31, nie znajdzie się w składzie FC Bayern na mecz u siebie z 1899 Hoffenheim w najbliższą sobotę. Powodem jest przewinienie Mane’a po meczu FC Bayern w Lidze Mistrzów z Manchesterem City. Ponadto Mane otrzyma grzywnę.”

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Sadio Mane i Leroy Sane trenują razem po tym, jak Mane uderzył swojego kolegę z Bayernu w bójce po porażce w Lidze Mistrzów z Manchesterem City.

Działacze Bayernu Monachium spotkali się w środę, aby omówić możliwe kary dla Mane i według Sky Germany, wśród rozważanych sankcji były grzywna, zawieszenie, a nawet rozstanie latem.

Oczekiwano, że Mane przeprosi przed drużyną podczas czwartkowej sesji treningowej.

Sane i Mane byli widziani na boisku kłócących się w ostatnich fazach meczu we wtorkowy wieczór, w którym City pokonało mistrzów Niemiec 3: 0 na Etihad Stadium w pierwszym etapie pierwszego etapu ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Po wylądowaniu w Monachium, Mane, który był rezerwowym w tym meczu, pojechał z lotniska autobusem drużyny, podczas gdy Sane został odebrany prywatnie.

Po powrocie do Monachium, Sane został sfotografowany, jakby ukrywał dolną wargę przed kamerami.