Barcelona zwiększa wysiłki na rzecz powrotu Messiego poprzez rozmowy z LaLiga na temat FFP

Barcelona zwiększa swoje wysiłki, aby Lionel Messi otrzymał ofertę kontraktową tego lata, rozmawiając z LaLigą o wygenerowaniu większej elastyczności w ich współczynniku Finansowego Fair Play.

Klub prowadzi rozmowy z ligą dotyczące ich limitów wydatków na przyszły sezon, z pomysłem mocno w głowie, aby spróbować sprowadzić Messiego z powrotem na Nou Camp na to, co prawdopodobnie będzie jego ostatnim rokiem w europejskim futbolu.

Jednak nie będzie to łatwe, ponieważ Barca została oskarżona przez LaLiga o naruszenie ich limitu z trzema zawodnikami w sezonie 2021-22, w tym z byłym obrońcą Chelsea Andreasem Christensenem i została zmuszona do ponownego zarejestrowania Gaviego jako zawodnika akademii.

  • Centrum transferowe LIVE! | Pobierz aplikację Sky Sports App
  • Prezydent Barcelony zaprzecza „nielegalnym” płatnościom dla sędziów
  • Mecze Barcelony | Wyniki | Tabela LaLiga
  • Pobierz Sky Sports | Pobierz aplikację Sky Sports app

Grzywna Christensena została pomyślnie zaskarżona, ale Barca pozostaje na granicy swoich możliwości finansowych i prawie na pewno będzie musiała przesunąć zawodników, aby umożliwić powrót Messiego.

Niemniej jednak, klub pracuje z takim zamiarem i został wzmocniony przez ostatni brak postępu w rozmowach kontraktowych Messiego z Paris Saint-Germain.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

W karierze pełnej kamieni milowych, Lionel Messi ma kolejny do dodania do swojej stale rosnącej listy. Zdobył swoją setną bramkę dla Argentyny po zdobyciu hat-tricka w wygranym 7-0 meczu z Curacao. Oto jak te liczby się mają

Sky Sports News podało wcześniej w tym miesiącu, że Messi chciał zrozumieć plany sportowe PSG na przyszły sezon przed postępem w negocjacjach.

Od tego czasu, dla Argentyńczyka została złożona oferta gry dla saudyjskiej strony Al Hilal, która według źródeł jest warta 400 milionów funtów za jeden rok.

Żaden inny klub na świecie nie mógłby zbliżyć się do tej oferty, tak jak determinacja saudyjskiego futbolu, by mieć Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego grających w ich lidze przez jeden sezon. Ani PSG, ani Barcelona nie pozwolą sobie na rozproszenie uwagi w swoich własnych staraniach o pozyskanie Messiego.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Wiceprezydent Barcelony Rafael Yuste ujawnia, że klub kontaktował się z Lionelem Messim, a menedżer Xavi uważa, że byłoby to jak ostatni taniec Michaela Jordana

PSG nadal chce, aby napastnik został, a priorytet zawodnika jest taki sam, odkąd obie strony zgodziły się pracować nad odnowieniem umowy w okolicach Mistrzostw Świata w Katarze.

Jednak prawdopodobieństwo, że odejdzie gdzie indziej, wzrosło w ostatnim czasie i zachęciło jego chłopięcy zespół z Katalonii.