Barcelona uzgadnia rekordową opłatę za Walsha z Man City

Barcelona uzgodniła z Manchesterem City rekordową na świecie kwotę za pomocnika Keira Walsha.

Walsh jest teraz wolny, aby omówić warunki i umówić się na badania lekarskie z klubem.

Istnieją lekkie domysły dotyczące potencjalnej opłaty, niektóre źródła sugerują, że jest to około 350 tys. funtów, a inne wskazują, że transakcja będzie bardziej długoterminowa.

  • Jak śledzić sezon 2022/23 WSL na Sky Sports
  • W całości: Women’s Super League 2022/23 fixtures
  • Pobierz Sky Sports App | Get Sky Sports

WSL na żywo

Sky Sports Sky Sports

Uważa się, że poprzednim rekordem świata jest przeniesienie Pernille Hardera do Chelsea z Wolfsburga we wrześniu 2020 roku za 300 tys. funtów. Jednak amerykańskie transakcje obejmują opłaty alokacyjne i aktywa handlowe, więc ostateczne opłaty są nieujawnione.

Man City niechętnie zgodził się na sprzedaż Walsha po odrzuceniu wielu ofert z Barcy tego lata. Walsh jest w ostatnim roku swojego kontraktu i jest chętny do przeprowadzki.

Beth Mead celebrates with Keira Walsh

Image: Beth Mead świętuje z Keirą Walsh na Euro

Transakcja musi zostać sfinalizowana do czasu, gdy w środę o godzinie 23:00 BST upłynie hiszpański termin na zawieranie zagranicznych transakcji.

Man City rozgląda się za zmiennikami dla Walsha przed czwartkowym terminem transferowym WSL.

Walsh odegrał kluczową rolę dla Anglii, gdy wygrali Euro 2022 tego lata i został nazwany graczem meczu w finale, gdy Lionesses pokonał Niemcy na Wembley.

Od czasu debiutu w City w lipcu 2014 roku, 25-latek wystąpił w 189 występach dla klubu, zdobywając osiem bramek. Ma 49 czapek dla Anglii.

GRAPHIC

Image: Statystyki „Kiera Walsh” 2021/22 dla Manchesteru City

City straciło już kilka kluczowych zawodniczek przed nowym sezonem WSL – Caroline Weir dołączyła do Realu Madryt, Georgia Stanway podpisała kontrakt z Bayernem Monachium, a Lucy Bronze przeniosła się do Barcelony.

City rozpoczyna kampanię 2022/23 u siebie z Arsenalem w niedzielę o 19:00, na żywo w Sky Sports.

Jak śledzić WSL na Sky Sports…

Get Sky Sports

Sky Sports – Wszystkie 35 meczów będzie można obejrzeć na flagowych kanałach Sky Sports, w tym Sky Sports Premier League, Sky Sports Football i Sky Sports Main Event.

Sky Sports News – Działający 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, kibice Barclays FA WSL mogą korzystać ze Sky Sports News (kanał 409), w którym przez cały sezon będą mogli śledzić relacje redakcyjne z ligi i jej fabuł.

Inside the WSL – Prowadzony przez wielokrotnie nagradzaną nadawczynię i dziennikarkę Jessicę Creighton, Inside the WSL jest obszernym podsumowaniem wszystkiego, co dotyczy Barclays FA Women’s Super League i kobiecej piłki nożnej. Emitowany co tydzień na antenie Sky Sports Premier League, półgodzinny program będzie zawierał recenzje i zapowiedzi meczów, w tym dogłębne analizy i ekskluzywne wywiady z zawodnikami. Widzowie mogą spodziewać się porywającego dostępu zza kulis, a także podsumowania wszystkich akcji zarówno na boisku, jak i poza nim.

Sky Sports Social – Oprócz relacji i widoczności ligi we wszystkich głównych kanałach mediów społecznościowych Sky Sports, specjalnie przygotowany kanał na Twitterze @SkySportsWSL będzie nadal domem dla wszystkich treści Barclays FA WSL na Sky Sports.

Nowe w sezonie 2022/23 konto Sky Sports WSL TikTok zapewni fanom 360-stopniową relację z ligi i da im ekskluzywny dostęp do ich nowych ulubionych zawodników. Również pierwszy dla ligi, nowy Snapchat Discover show The Dub ma na celu stać się nowym centrum platformy dla treści Barclays WSL.

Sky Showcase – Wszyscy klienci Sky skorzystają z możliwości oglądania inauguracyjnych meczów weekendowych na Sky Showcase (kanał 106) bez subskrypcji Sky Sports. Kanał ten ma za zadanie gromadzić najlepsze programy, filmy i sporty z wszystkich kanałów Sky.

Sky Sports digital – Śledź wszystkie najnowsze wydarzenia z WSL w witrynie SkySports.com i aplikacji, w tym ekskluzywne funkcje i wywiady, a także dedykowane relacje na blogu na żywo i klipy z meczów na żywo w Sky Sports. Możesz oglądać bezpłatne relacje z każdego meczu WSL w tym sezonie na platformach cyfrowych Sky Sports i kanale YouTube.

Mecze weekendu otwarcia

Oto pierwsza kolejka spotkań w sezonie 2022/23 Women’s Super League. Wszystkie mecze o godz. 14:00 w niedzielę 11 września, o ile nie podano inaczej:

Tottenham vs Manchester United, sobota 10 września – na żywo w Sky Sports; początek meczu o godz. 12:30

Chelsea vs West Ham – godz. 12.30pm, Sunday September 11

Everton vs Leicester City – 1pm, Sunday September 11

Brighton vs Aston Villa

Reading vs Liverpool

Manchester City vs Arsenal, September 11 – live on Sky Sports; kick off at 7pm

Kluczowe daty dla sezonu 2022/23

  • Barclays Women’s Championship opening weekend: 20/21 sierpnia 2022
  • Barclays Women’s Super League weekend otwarcia: September 10/11, 2022
  • FA Women’s Continental League Cup final: March 4/5, 2023
  • Barclays Women’s Championship final weekend: 29/30 kwietnia, 2023
  • Finał Vitality Women’s FA Cup: 14 maja, 2023
  • Finał Barclays Women’s Super League weekend: 27/28 maja 2023