Baker Mayfield zastępuje nieskutecznego P.J. Walkera, a Pantery wciąż nie wiedzą, kto jest ich startowym QB

Jason Owens

Steve Wilks odziedziczył katastrofę, gdy przejął w Carolinie obowiązki zwolnionego głównego trenera Matta Rhule’a.

Po czterech tygodniach jego kadencji jako tymczasowego głównego trenera, wciąż nie wiadomo, kto jest startowym rozgrywającym Panter.

Baker Mayfield stracił swoją startową posadę na rzecz P.J. Walkera po katastrofalnym pięcio-meczowym stintu zakończonym zwichnięciem kostki. W niedzielę udało mu się ją odzyskać. Przynajmniej na razie.

Mayfield zastąpił nieskutecznego Walkera w drugiej połowie meczu z Cincinnati Bengals. Zagrał najlepszy futbol w swojej kadencji w Panterach, kończąc 14 z 20 podań na 155 jardów z dwoma przyłożeniami i brakiem turbo. Nie miało to większego znaczenia dla wyniku meczu, po tym jak Carolina wykopała w połowie meczu dołek 35-0. Pozwoliło to na uzyskanie bardziej szacownego wyniku końcowego, gdyż Bengals zapewnili sobie zwycięstwo 42-21 dzięki pięciu przyłożeniom Joe Mixona.

Po meczu Wilks nie był gotowy do wskazania Mayfielda – lub kogokolwiek – jako wyjściowego rozgrywającego Caroliny, mając na horyzoncie czwartkowy mecz z Atlantą Falcons.

„Będziemy mogli usiąść tutaj i przyjrzeć się kilku rzeczom, porozmawiać z personelem. Będę miał tę odpowiedź tutaj wkrótce.”

To nie jest rzadkie dla trenera w pozycji Wilksa, aby wziąć czas z bezpośredniego następstwa gry, aby podjąć decyzję quarterback jak to. Robienie przerwy od emocjonalnego następstwa gry, by obejrzeć film i przeanalizować grę ma sens.

Ale to, że Wilks nie wie, kto jest jego rozgrywającym w zbliżającym się Week 10, mówi o fatalnym stanie rosteru Caroliny.

CINCINNATI, OHIO - NOVEMBER 06: Baker Mayfield #6 of the Carolina Panthers scrambles during the third quarter in the game against the Cincinnati Bengals at Paycor Stadium on November 06, 2022 in Cincinnati, Ohio. (Photo by Andy Lyons/Getty Images)

Baker Mayfield miał solidny występ w mop-up duty z Panterami, którzy stanęli przed 35-punktowym deficytem w drugiej połowie przeciwko Bengals w Cincinnati. (Photo by Andy Lyons/Getty Images)

Wydaje się mało prawdopodobne, że Walker dostanie powołanie. Zasłużył na to, by zapewnić sobie pracę dzięki dwóm przyłożeniom w wygranej 21-3 w Week 7 nad Tampa Bay Buccaneers. Niedzielny wynik wydawał się zatrzaskiwać te drzwi. Walker zaliczył 3 z 10 podań na 9 jardów i dwa przechwyty w pierwszej połowie meczu z Cincinnati, po czym został odstawiony na ławkę. To dodało do 0,0 quarterback rating w skali, która przyznaje 39,6 za po prostu nie rzucanie przechwytywania.

Status Sama Darnolda pozostaje niejasny. Darnold zmagał się jako rozpoczęty dla Caroliny w zeszłym sezonie i wszedł do obozu treningowego w walce z nowo nabytym Mayfieldem o koncert 2022. Następnie doznał wysokiego zwichnięcia kostki w preseasonie, który zacementował status Mayfielda jako startera. Praca była według wszelkiego prawdopodobieństwa Mayfielda bez względu na to, po tym jak Carolina przehandlowała aktywa, by go nabyć, a on prześcignął Darnolda w preseasonie.

Czy Wilks mógłby zwrócić się z powrotem do Darnolda? W zeszłym tygodniu był niejasny podczas omawiania Darnolda i jego powrotu do zdrowia po kontuzji.

„Myślę, że Sam dobrze sobie radził w praktyce – w rzeczach, z którymi robił postępy, jeśli chodzi o naprawdę rzucanie piłką” – powiedział Wilks, per Charlotte Observer’s Mike Kaye. „Tak naprawdę nie brał udziału w żadnej akcji na żywo od zeszłego roku. Preseason był tam oszczędny, więc to wciąż proces. Nie mogę naprawdę powiedzieć.”

Przed niedzielnym meczem, Mayfield dygresja do najgorszego futbolu w swojej karierze NFL z Panterami podczas ukończenia 54,9% swoich podań z czterema przyłożeniami i czterema przechwytami w czterech-plus meczach, aby rozpocząć sezon. Niedzielny wysiłek w drugiej połowie pokazał, na co liczyła Carolina, kiedy go pozyskała. To również przyszedł w grze, która została utracona, zanim wziął snap.

Żadna z opcji nie jest wielka, ale Wilks musi wysłać kogoś do prowadzenia ofensywy na czwartkowy mecz z Falcons.