Baker Mayfield wygląda groźnie vs. Bills z dwoma przyłożeniami

Po sezonie 2021, w którym został schematycznie spławiony przez swoich trenerów, a kontuzje ograniczyły jego skuteczność, co doprowadziło do przehandlowania go z Cleveland Browns do Carolina Panthers, wydaje się, że Baker Reagan Mayfield znów czuje się niebezpieczny.

Mayfield z łatwością odebrał startową posadę Samowi Darnoldowi (co było łatwe do przewidzenia), a w przedsezonowym finale Panthers przeciwko Buffalo Bills, Mayfield wyglądał jak jego ja z 2020 roku – kiedy on i jego trenerzy byli na tej samej stronie, a on faktycznie mógł rzucić piłkę w funkcjonalnym sensie.

Wydawałoby się, przynajmniej na pierwszy rzut oka, że odpowiedź na to pytanie to dźwięczne „tak” Zanim został zastąpiony w tym meczu przez Darnolda (tylko po to, żeby wszyscy byli zdrowi na sezon regularny), Mayfield skończył 10 z 16 podań na 105 jardów, dwa przyłożenia i zero przechwytów. A to wszystko dzięki temu, że Bills rookie cornerback Kaiir Elam skasował jedną z prób Mayfielda tym znakomitym kryciem.

Pierwsze przyłożenie Mayfielda przyszło na 6:05 przed końcem pierwszej kwarty na dwujardowym podaniu do running back D’Onta Foremana…

A potem, na 12:09 przed końcem pierwszej połowy, Mayfield trafił do drugorocznego receivera Shi Smitha na ten 19-jardowy touchdown dart.

Jeśli Mayfield będzie tak wyglądał w sezonie regularnym – zaczynając od otwierającego tydzień meczu z Browns (och, słodka ironia) – Pantery będą miały najlepszą sytuację na pozycji rozgrywającego od dłuższego czasu.

Historia pojawiła się pierwotnie na Touchdown Wire