Baker Mayfield ma nadzieję na powrót do NFL jako starter z Bucs

TAMPA, Fla. – Baker Mayfield przeszedł drogę od walk-on do zdobywcy Trofeum Heismana, od wyboru nr 1 w drafcie do bycia w czterech drużynach NFL w ciągu dziewięciu miesięcy.

Dlaczego więc nie spróbować przejąć roli rozgrywającego drużyny, którą ostatnio prowadził Tom Brady?

„Słuchaj, nigdy nie będę Tomem Bradym” – powiedział nowy rozgrywający Bucs, gdy został przedstawiony lokalnym dziennikarzom w poniedziałek po południu. „Jest powód, dla którego wygrał tak wiele Super Bowl i jest najlepszym zawodnikiem wszechczasów. Nie ma co do tego wątpliwości.

„I nie zamierzam tego robić. Będę sobą. To właśnie doprowadziło mnie do tego punktu. Zrobimy to inaczej, ale to właśnie sprawia, że ta liga jest tak wyjątkowa. Każdy nadaje jej swój własny charakter.”

Po czterech latach w Cleveland, w tym poprowadzeniu Browns do pierwszego zwycięstwa w playoffach od 26 lat, Mayfield został wypchnięty, gdy zespół pozyskał Deshauna Watsona zeszłego lata. Zaliczył 1-5 jako starter Panthers i 1-3 z Rams w zeszłym sezonie, ale teraz ma szansę ponownie zaistnieć jako starter NFL. Po podpisaniu rocznej umowy na gwarantowane 4 miliony dolarów i 4,5 miliona dolarów premii, Mayfield będzie rywalizował z trzeciorocznym zawodowcem Kylem Traskiem o prawo do zastąpienia Brady’ego, który przeszedł na emeryturę po poprowadzeniu Bucs do mistrzostwa Super Bowl, a następnie do dwóch tytułów dywizji.

I chociaż charakterystyczna pewność siebie Mayfielda była w poniedziałek nakrapiana przyjazną samo-deprecjacją, powstrzymał się od stwierdzenia, że został upokorzony, ale przyznał, że przeciwności, z którymi musiał się zmierzyć, opuszczając Cleveland i następstwa z dwoma zespołami.

„Zdecydowanie jestem w stanie wytrzymać o wiele więcej, niż myślałem” – powiedział 27-letni rozgrywający, ubrany w zwykłą szarą bluzę z kapturem, stojąc na podium w pokoju wywiadów Bucs. „[To] niekoniecznie musi być przełom. Postrzegam to jako początek mojego następnego rozdziału, cokolwiek to może być, czy to na dłuższe lata w Tampie, czy cokolwiek to jest. Buduję swoje CV. … Po prostu robię to, co potrafię najlepiej i zobaczymy, co z tego wyjdzie.”

Mayfield podpisał roczną umowę z Bucs

Mayfield inks one-year deal with Bucs

Baker Mayfield podpisał z Bucs roczną umowę o wartości do 8,5 miliona dolarów. Oczekuje się, że Mayfield będzie rywalizował z Kylem Traskiem o pozycję startowego QB. Colin Cowherd reaguje na tę wiadomość.

Bucs nie mieli rywalizacji rozgrywających od prawie dekady, z pięcioma latami z Jameisem Winstonem po tym, jak wybrali go numerem 1 w 2015 roku, a następnie trzy lata z Brady’m jako niekwestionowanym starterem. Doświadczenie Mayfielda w NFL – 16 288 jardów podań w karierze i 102 przyłożenia przeciwko 64 przechwytom – może dać mu pewność siebie w rywalizacji z Traskiem, który siedział przez dwa lata za Bradym i próbował tylko dziewięciu podań w prawdziwych meczach NFL.

„Zawsze byłem wielkim fanem, uważałem, że jest naprawdę utalentowany, wychodząc [z Florydy w 2021 roku]” – powiedział Mayfield o Trasku. „Dla mnie rywalizacja wydobywa z każdego to, co najlepsze. Zawsze w to wierzyłem. … Myślę, że Kyle i ja będziemy na siebie naciskać, bez względu na to, co się stanie, i myślę, że wykorzystamy to jak najlepiej.”

Mayfield zażartował, że w ciągu ostatniego roku dobrze nauczył się nowych podręczników, ale tak naprawdę było nawet w przypadku jego czterech lat w Cleveland, grając dla dwóch koordynatorów ofensywnych w swoim debiutanckim roku, a następnie dwóch kolejnych w ciągu następnych trzech lat. Jego najlepszy sezon przypadł na 2020 rok, kiedy rzucił 26 przyłożeń przeciwko ośmiu przechwytom, prowadząc Cleveland do rekordu 11-5 i zwycięstwa w playoffach.

Wszyscy w Bucs będą uczyć się nowego schematu od nowego koordynatora ofensywy Dave’a Canalesa, którego system powinien być zbliżony do tego, którego Mayfield nauczył się w pośpiechu z Rams w zeszłym roku, pod okiem koordynatora ofensywy Shane’a Waldrona, który pracował z Canalesem w Seattle.

„W tej chwili starasz się znaleźć fundament swojego zespołu, czyli co tak naprawdę jest moim zadaniem, pod względem pracy, schematu, jak mogę ustawić nas w najlepszej możliwej pozycji do wygrania” – powiedział Mayfield. „Wtedy przyjdą statystyki.”

Bucs wygrali NFC South w zeszłym sezonie, ale jedno zwycięstwo dzieliło pierwsze miejsce od ostatniego w dywizji, a wszystkie cztery drużyny będą przechodzić na nowych początkowych QB. Carolina ma wybór nr 1 w drafcie, Nowy Orlean ma weterana Dereka Carra, a Atlanta prawdopodobnie zwróci się do Desmonda Riddera, który rozpoczął ostatnie cztery mecze swojego debiutanckiego sezonu. Cała ta rotacja zwiększa poczucie szeroko otwartej dywizji, w której każda z czterech drużyn może wygrać, jeśli wszystko potoczy się we właściwy sposób.

Mayfield przyznał, że nie wie zbyt wiele o Tampa Bay, inteligentnie zauważając, że „mają tu dobrą drużynę hokejową” i mówiąc, że on i jego żona, Emily, nie mogą się doczekać życia tutaj ze swoim psem Fergusem, uratowanym Goldendoodle Irish Setter, który „miał mieć około 40 funtów, a teraz ma 80.”

Nowa praca Mayfielda może okazać się znacznie większa, niż się wydaje. Przeszedł przez trudny ostatni rok, ale ma jasne zrozumienie, jaka jest teraz jego rola, rywalizując o początkową pracę z drużyną, z którą wierzy, że może wygrać, i potraktuje to jako punkt wyjścia do końca swojej kariery.

„Powiem ci coś, to noc i dzień różni się od tego czasu teraz do zeszłego roku” – powiedział. „W zeszłym roku siedziałem w domu i przechodziłem rehabilitację barku, nie wiedząc, co będzie dalej. To jest to, czym jestem naprawdę podekscytowany – będąc tutaj i wiedząc, co wiesz, gdzie będę, co będę mógł zanurzyć się w playbooku, kolegach z drużyny, poznając wszystkich. Nie wiem, czy słowa naprawdę dobrze to opisują. Ale jestem podekscytowany.”

Greg Auman jest reporterem FOX Sports NFC South, zajmującym się Buccaneers, Falcons, Panthers i Saints. W swoim 10 sezonie zajmuje się Bucs i NFL w pełnym wymiarze godzin, spędzając czas w Tampa Bay Times i The Athletic. Można go śledzić na Twitterze pod adresem @gregauman.

Najważniejsze historie z FOX Sports:

FOLLOW Follow your favorites to personalize your FOX Sports experience

National Football League

National Football League

Tampa Bay Buccaneers

Tampa Bay Buccaneers

Baker Mayfield

Baker Mayfield


National Football League

Get more from National Football League Follow your favorites to get information about games, news and more