Athletic przekaże pamiątkę ze swojego 125-lecia każdemu rywalowi, z którym mierzył się w całej swojej historii

El Athletic-Osasuna był pierwszym meczem na San Mamés z okazji 125-lecia założenia klubu z Bilbao. Biało-czerwony klub wykorzystał okazję, by zainscenizować jedną z akcji partnerskich, które nawiąże ze wszystkimi klubami – ponad pół tysiąca – z którymi grał w swojej historii. Prezydent Jon Uriarte wręczył Luisowi Sabalza, najwyższej władzy Osasuny, pamiątkowy oprawiony i spersonalizowany plakat, na którym pod herbami obu pretendentów widnieje fraza Futbolarekiko grinak batzen gaitu / La pasión por el fútbol nos une .

Biało-czerwony klub chciał zaangażować wszystkich swoich rywali w obchody tak wielkiego jubileuszu „w dowód wdzięczności i uznania”. Upominki zostaną wręczone w San Mamés, a kluby, które w tym roku nie odwiedzą La Catedral, otrzymają prezent w swoich siedzibach. Pamiątka będzie dla wszystkich taka sama. Oprawiony plakat na podstawie obrazu Athletic Club Team , dzieła José Arrue namalowanego w 1915 roku i należącego do kolekcji Muzeum Atletyki. Na każdym talerzu nadrukowane są herby Athletic i klubu przyjmującego.

Fraza Futbolarekiko grinak batzen gaitu / La pasión por el fútbol nos une zostanie wydrukowana obok herbów obu podmiotów, a Athletic zdecydował się na dołączenie „tłumaczenia na język danego klubu”, co daje łącznie 35 języków pomiędzy wszystkimi rywalami, którzy rozegrali przynajmniej jeden mecz przeciwko lwom”.

Read More