Athletic intensyfikuje swoje zainteresowanie Girondins full-back Johaneko, którego wypróbowywali już jako dziecko

El Athletic rusza z opcjami rynkowymi na przyszły sezon. Klub wyklucza operacje na to zimowe okienko – podpisywałby tylko z konieczności lub w przypadku, gdy celem jest nieatrakcyjna okazja – ale patrzy w dłuższą perspektywę. Trenerzy klubu od dawna śledzą losy francuskiego młodzieżowca Johaneko , full-backa potrafiącego grać na obu flankach, który w marcu podpisał profesjonalny kontrakt z Girondins Bordeaux do 2025 roku.

Klub z Ibaigane nie chce pomijać rynku baskijsko-francuskiego, okna, przez które do klubu dotarli Aymeric Laporte, pozyskany z Aviron Bayonnais, oraz Lizarazu, ten drugi podpisany już w dojrzałym wieku z Girondins Bordeaux. Obaj zawodnicy wpisywali się w filozoficzne przykazanie biało-czerwonego klubu, by mieć w składzie baskijskich piłkarzy lub zawodników szkolonych w baskijskich akademiach młodzieżowych. Lizarazu, podobnie jak Johaneko, urodził się w Iparralde, a Laporte rozpoczął treningi w zespole z tego rejonu.

Johaneko Louis-Jean (Baiona, 2004) od dziecka znajdował się na celowniku klubu , gdyż przed podpisaniem kontraktu dla Girondins spędził swoje lata formacyjne w Aviron Bayonnais, klubie związanym z biało-czerwonymi. Full-back grał dla młodzieżowej drużyny Athleticu w Turnieju Świątecznym w Berriatua 2016 , w którym biało-czerwoni wystawili czterech zawodników z Iparralde Arin Luzien i Aviron Bayonnais.

Trasa Johaneko, informacja opublikowana w czwartek przez El Correo i potwierdzona przez MARCA, jest otwarta. Ponadto, klub jest pewien, że Girondins zaakceptowaliby umowę, która mogłaby obejmować przyszłe relacje między dwoma podmiotami. Pozycjonowanie obecnego zarządu polega na próbie wyłapywania talentów w młodym wieku, zanim ci gracze w końcu się przebiją.

Read More