Asystenci przemierzają różne drogi, by wrócić do Wirginii Zachodniej

Dwaj nowi asystenci trenerów West Virginia mają za sobą historię z Góralami, ale ich drogi powrotne do Morgantown były bardzo różne.

Dla Blaine’a Stewarta, nowo mianowanego trenera WVU, jego związki z West Virginią i programem piłkarskim sięgają czasów dzieciństwa i są tak silne, jak tylko się da.

Stewart dorastał w domu pełnym futbolu, ponieważ jego ojciec Bill Stewart był częścią programu przez 11 lat i pełnił funkcję głównego trenera w latach 2008-2010.

Ukończył Morgantown High School, po czym rozpoczął karierę piłkarską na uniwersytecie Jamesa Madisona. Swoją karierę zawodniczą zakończyłby na Uniwersytecie w Charleston. Wkrótce potem rozpoczęła się jego kariera trenerska.

Stewart rozpoczął pracę na poziomie zawodowym, spędzając dwa lata jako asystent trenera w sztabie Mike’a Tomlina w Pittsburgh Steelers. Dwa kolejne sezony spędził w Steelers jako asystent trenera szerokiego pola, gdzie rozwijał swoją wiedzę i umiejętności trenerskie.

„Alfredo Roberts (trener tight endów w Steelers) jest dla mnie jak mentor. Powiedziałem mu, że moim celem w futbolu jest dostanie się do pokoju tight endów, ponieważ potrzebowałem poszerzyć swoją wiedzę” – powiedział Blaine Stewart. „Więc spotykałem się z nim przez dwa lata na temat gry w tight end przygotowując się do, miejmy nadzieję, takiej okazji jak ta. To było po prostu idealne dopasowanie.”

Stewart oczywiście odnosi się do swojej nowej pozycji jako trener tight end dla Mountaineers, praca przynosząc go z powrotem do swoich korzeni Morgantown.

„Naprawdę wziąłem trochę czasu, aby wziąć to wszystko w i naprawdę docenić bycie z powrotem. Zawsze doceniam wejście w te drzwi,” powiedział Stewart.

Inny nowo zatrudniony trener, trener szerokich odbiorników Bilal Marshall, już cieszył się pracą z rodowitym mieszkańcem Morgantown.

„Był świetnym zasobem tutaj po prostu będąc, że jest niebieski i złoty, jest WVU,” powiedział Marshall. „Praca z Blaine’em jest niesamowita, pracujemy razem naprawdę dobrze”.

W przeciwieństwie do Stewarta, ścieżka Marshalla do trenowania zajęła trochę czasu, aby dojść do skutku po tym, jak jego kariera gracza w Purdue dobiegła końca.

„Byłem skończony w 2017 roku, pojechałem do Kanady na trochę, a potem wróciłem do domu. Musiałem się zorientować, jakie jest życie, nie wiedziałem, co chcę robić” – powiedział Marshall.

Początkowo zaczął pracować w sprzedaży, sprzedając podłogi na całej południowej Florydzie, gdzie szybko awansował na stanowisko kierownika sprzedaży. Jednak weekendowy wyjazd z byłymi kolegami z drużyny napędził go z powrotem w kierunku piłki nożnej.

„W 2018 roku ja i pozostali trzej seniorzy, którzy ukończyli ze mną, po prostu mieliśmy weekend dla chłopców i wisieliśmy na zewnątrz. A on (były trener Wide receiver Duke’a Gerad Parker) powiedział: 'Chcę, żebyś pracował z jednym z moich graczy’ – powiedział Marshall. „Po prostu bawiliśmy się z jego chłopakami i dobrze się bawiliśmy. To było latem, a ja po prostu, zacząłem swędzić, coś było nie tak. Więc dałem mu telefon i powiedział, 'Hej Trenerze chcę trenować’, a on powiedział, 'To o cholerny czas’.

Stamtąd, Marshall znalazł sukces trenerski wcześnie, wygrywając tytuł państwowy trenując drużynę liceum w 2019 roku. Jego wprowadzenie do futbolu West Virginia nastąpiło wkrótce potem, gdzie pracował jako asystent absolwenta pod Nealem Brownem.

A po spędzeniu dwóch lat w tej roli odszedł, aby podjąć swoją pierwszą pełnoetatową pracę w VMI. Teraz, Marshall ponownie dołącza do Mountaineers jako główny trener szerokiego odbiornika.

„To było niesamowite. Szczerze mówiąc, to tak jakbym nigdy nie odszedł.”

———-

– Porozmawiaj o tym z fanami West Virginia na The Blue Lot.

SUBSKRYBUJ dzisiaj aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat sportu Mountaineer i rekrutacji.

– Uzyskaj wszystkie nasze filmy WVU na YouTube, subskrybując kanał WVSports.com

– Śledź nas na Twitterze: @WVSportsDotCom, @rivalskeenan

– Polub nas na Facebooku