Astros 1B Yuli Gurriel wypada na resztę World Series z kontuzją kolana

Jeśli Houston Astros mają zamiar wygrać World Series, będą musieli to zrobić bez swojego początkowego pierwszego bazowego.

Yuli Gurriel opuści dwa ostatnie mecze World Series (jeśli będzie to konieczne) z powodu kontuzji kolana, której doznał w Game 5. Astros usunęli Gurriela z aktywnego spisu i zastąpili go łapaczem Korey Lee przed sobotnim meczem nr 6.

Zakres kontuzji kolana Gurriela nie jest znany, ale menedżer Astros Dusty Baker powiedział, że Gurriel i drużyna „próbowali wszystkiego”, aby mógł zagrać.

„Nie płakał, ale miał łzy w oczach,” powiedział Baker o Gurrielu. „Można było powiedzieć, jak bardzo chciał grać. Po prostu nie mógł i musieliśmy go zastąpić.”

Liczby Gurriela na tablicy wzięły zauważalny spadek w tym roku, uderzając .242 z .647 OPS, dodając przy tym osiem homerów i 53 RBI.

Gurriel uderzał znacznie lepiej w postseason, chociaż. Zaliczył .347 batting average, .850 OPS, dwa home runy i cztery RBI. W World Series, Gurriel był 6-for-19 (.316) z RBI w pięciu meczach.

Trey Mancini zastąpił Gurriela na pierwszej bazie przez resztę meczu 5 i prawdopodobnie rozpocznie tam mecz 6. Odkąd przybył do Houston przed terminem wymiany, Mancini ma problemy z grą, notując marną średnią punktową .176 w 51 meczach sezonu zasadniczego. Jego problemy pogorszyły się w postseason, gdyż w playoffach jest 0-for-18.

Astros prowadzą 3-2 w serii przeciwko Phillies i mogą wygrać wszystko w meczu 6 w sobotnią noc.


Major League Baseball

Dowiedz się więcej z Major League Baseball Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomościach i nie tylko