Arkansas Basketball Mailbag z udziałem JC Hoops: 12/27

Wracamy z cotygodniowym mailbagiem hoops, w którym odpowiadam na pytania czytelników w darmowym artykule. W tym tygodniu artykuł został opóźniony o kilka dni z powodu świąt, ale lepiej późno niż wcale.

Jak zawsze, na każde pytanie zadane na tablicy ogłoszeń HawgBeat odpowiadam w The Trough. Tylko te najlepsze z Twittera są odpowiedziane z powodu ilości zgłoszeń. Jeśli chcesz mieć gwarancję, że odpowiem na Twoje pytanie, zasubskrybuj HawgBeat.com.

„Z prawdopodobieństwem, że NSJr wypadnie na znaczny okres czasu, jak myślisz, jak dostosuje ofensywę lub w ogóle?” – Użytkownik HawgBeat @Werner-Herzhog

Nawet ze zdrowym Nickiem Smithem Jr. wydawało się, że naprawdę próbowali uruchomić ofensywę przez Makhi Mitchella we wczesnych meczach. On zdobył pierwszy kosz co najmniej trzy lub cztery razy w tym sezonie, a oni zawsze uruchomić akcję, aby uzyskać go izolowane w low post lub w stanie twarzą w górę i przekazać z high post. Jeśli chodzi o inne zmiany, to myślę, że zobaczysz, że czasami będą większe, z dwoma big-men lineups, jak Kamani Johnson i Makhi Mitchell razem, lub Mitchell i Jalen Graham razem. Będzie to miało na celu dodanie rozmiaru i/lub zaklinanie obrońców, którzy nie mają żadnych prawdziwych elementów rotacji na ławce z Davonte Davisem w wyjściowym składzie.

Myślę, że zobaczysz też więcej Josepha Piniona, jeśli będzie mógł pozostać komfortowy i w ramach przepływu ofensywy. Trzy rzeczy, które zrobił najlepiej ostatniej nocy w kierunku zdobycia większej ilości minut w przyszłości: (1) robienie otwartych rzutów, (2) granie w ramach przepływu ofensywy, i (3) granie z mnóstwem wysiłku w obronie.

Graham mógłby potencjalnie być starterem w pewnym momencie, po prostu nie wiem, kogo by zastąpił. Domyślam się, że w przypadku przejścia do większego składu, mógłby zacząć za Davisa i uruchomić cztery miejsca z Mitchellem na piątce i Jordanem Walshem na skrzydle, ale to pozostawia cię z tylko dwoma ball-handers naprawdę. Nie zdziwiłbym się jednak, gdybyśmy zobaczyli coś takiego, jeśli nie na początku meczu, to w którymś momencie w jego trakcie.

„Czy zgadzasz się, że ofensywa Hogs ma lepszy rytm, przepływ i timing bez NSjr?” – Użytkownik Twittera @BigGreasy123

Uważam, że ofensywa wyglądała bardzo dobrze przeciwko UNC Asheville i zgadzam się, że rytm, przepływ i timing był najlepszy, jak wyglądał przez cały rok, ale nie sądzę, że powiem, że to tylko z powodu braku Nicka.

Asheville nie było świetną drużyną. Ich obrona zajmuje 273 miejsce w skorygowanej efektywności defensywnej na KenPom, w porównaniu do 31 miejsca Arkansas w rankingu efektywności ofensywnej. Byli niewiarygodnie słabi.

Tak jak powiedziałem, ruch piłki był fantastyczny i chłopaki oddawali dobre rzuty w ramach systemu, nawet rezerwy i chłopaki walczący o minuty, ale myślę, że to miało więcej wspólnego z różnicą talentów niż brak Smitha.

Będziemy w stanie powiedzieć więcej, im dłużej Smith będzie poza grą. Ciekawie będzie zobaczyć jak wyglądają rotacje i jak się rozwijają, a także jak wygląda ofensywa w ogóle bez pięciogwiazdkowego pierwszoroczniaka. Pierwszy poważny test bez Trevona Brazile’a i Smitha odbędzie się w środę przeciwko LSU. Być może powrócę do tego pytania po kilku meczach konferencyjnych.

„Czy widzisz Nicka grającego ponownie w tym sezonie?” – Użytkownik Twittera @Drakeellis

Wiem, że jest mnóstwo plotek i spekulacji co do powodów, dla których Smith siedzi na ławce. Ja tylko powtórzę to, co zostało oficjalnie wydane – jest out indefinitely z zarządzaniem kolanem. Nie będę się zajmował żadnymi innymi plotkami czy spekulacjami.

Jeśli chodzi o powrót w tym sezonie, to nie wiem nic o tym, że wypadł na czas nieokreślony. On uderza mnie jako typ osoby i gracza, który chciałby grać, jeśli jest w stanie. Smith jest jednym z najbardziej emocjonalnie intensywnych graczy, jakich spotkałem i można powiedzieć oglądając go, że noszenie koszulki Arkansas i rywalizacja dla jego rodzinnego stanu i uniwersytetu wiele dla niego znaczy.

„Czy Arkansas może przerzucić Rona Hollanda?” – Każdy

Zewsząd zadawano mi to pytanie.

Holland podpisał NLI z Texasem. Tak, istnieje wiele dramatów wokół programu Texas z Coach Chris Beard’s niedawnego aresztowania, ale narzeczony wydał oświadczenie chodzenie z powrotem niektóre z zarzutów i umieścić winę na siebie. Nie wiadomo, czy to prawda, czy nie, ale przynajmniej trochę pomogło to w burzy kontrowersji.

W tym momencie Beard jest nadal zawieszony, a Uniwersytet Teksański nadal ocenia sytuację. Co to oznacza dla Rona Hollanda?

Niektóre źródła wskazały, że istniała obawa klasy rekrutacyjnej – w tym 2023 signees – aby szukać gdzie indziej z całym dramatem i niepewnością. To było kilka tygodni temu, jednak z ofiarą wycofującą swoje oskarżenie, ryzyko i niepewność są znacznie obniżone.

To czyjeś przypuszczenia w tym momencie, ale prawdopodobnie szukałbym Hollanda, aby pozostać w miejscu w tym momencie, ale oczywiście rzeczy mogą się zmienić w każdej chwili w zależności od tego, jak ta sytuacja się rozwija.