Argentyna szok, w Boca Juniors-Racing jedenastka odesłana w pół godziny! Co się stało

SAN LUIS (Argentyna) – Na stadionie Parque La Pedrera w San Luis, Racing Club de Avellaneda wygrał Superpuchar Argentyny 2022 (Trofeo dei Campeones) pokonując Boca Juniors w finale przez 2-1 po dogrywce w meczu, który zostanie zapamiętany z powodu czerwonych kartek wyciągniętych przez sędziego Facundo Tello. Mecz rozstrzygnęła bramka Carlosa Alcaraza w 118′ drugiej dogrywki, po bramce zapanował chaos.

Le espulsioni

Pod koniec regulaminowego czasu gry (95′), Villa (Boca) i Carbonero (Racing) zostali odesłani z czerwoną kartką, dwie minuty później przyszła kolej na trenera Boca Ibarrę. W dogrywce przychodzi wyrzucenie Vareli (Boca) za podwójne napomnienie, a w dodatkowych minutach, praktycznie po bramce Alcaraza, mecz i sędzia tracą kontrolę i przychodzi „rant” bezpośrednich czerwonych, w kolejności: Alcaraz (Racing), Advincula (Boca), Galvan (Racing), Zambrano (Boca), Gonzalez (Boca), Fabra (Boca) i wreszcie w 130′ ostatni przypisany do Di Benedetto. To 10 zawodników odesłanych plus trener.

Epilog z Var

Sędzia Tello zwiększa liczbę minut doliczonego czasu, biorąc pod uwagę całkowity brak gry z powodu przerw na kary, ale w 130. minucie system Var wkracza na scenę i sankcjonuje koniec meczu: w rzeczywistości ostatnia czerwień, ta dla Di Benedetto, nadchodzi, ponieważ gracz Boca naśladuje gest łapówki w kierunku dyrektora meczu, który, po przejrzeniu gestu z systemem Var, decyduje się na usunięcie zawodnika. Zespół Xeneizes nie posiadał minimalnej liczby zawodników do kontynuowania meczu, który w konsekwencji został zakończony. Wieczór do zapomnienia dla Boca, również dlatego, że puchar przeciwko Racingowi zburzył marzenia „trójkolorowych” po wygraniu Copa de La Liga Profesional. O ile nie nastąpią zmiany w przepisach, czerwone kartki, które pokazał dziś Facundo Tello nie sprawią, że żadnego zawodnika zabraknie na starcie La Liga Profesional 2023. Rzeczywiście, wyrzuceni zawodnicy odbędą swoje kary w hipotetycznym nowym Trofeo dei Campeones.