Archer wraca do składu Anglii | Ahmed nie został wybrany na tournee ODI

Jofra Archer powróci do składu Anglii po raz pierwszy od marca 2021 roku po tym, jak został włączony do partii na przyszłomiesięczną serię ODI w Republice Południowej Afryki.

Fast bowler Archer został wymieniony w 14-osobowym składzie Anglii na trzy-meczową serię przeciwko Proteasom, która rozpoczyna się w piątek, 27 stycznia w Bloemfontein.

Wycofany z gry na prawie dwa lata, Archer został odsunięty na bok z powodu urazów, w tym problemów z łokciem i pęknięciem stresu w plecach.

  • RAPORT: Anglia klinczuje historyczny 3-0 sweep w Pakistanie
  • Ben Stokes: Mam 'specjalną’ wiarę w ten zespół Anglii
  • ’Like Newcastle under Kevin Keegan’ – England’s style pays off

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Dyrektor zarządzający męskim krykietem Anglii Rob Key pochwalił powrót do gry szybkiego łucznika Jofry Archera w ZEA w zeszłym miesiącu, ale dodał, że musi stać się bardziej wytrzymały, zanim będzie w stanie grać na poziomie testowym

Prawy obrońca podobno dobrze wraca do zdrowia po kontuzji łokcia i może powrócić do międzynarodowego krykieta w RPA w przyszłym miesiącu.

Seria trzech meczów będzie rozgrywana przez sześć dni, z meczami w Bloemfontein i Kimberley. Pierwszy mecz rozpocznie się 27 stycznia, drugi 29 stycznia, oba w Bloemfontein z finałowym meczem 1 lutego w Kimberley.

Jofra Archer (Pic: ECB)

Image: Jofra Archer jest nastawiony na swój międzynarodowy powrót po występie dla England Lions w ZEA w zeszłym miesiącu (Foto: ECB)

Mark Wood i Joe Root zostali odsunięci od gry, podczas gdy imponujący pałkarz Yorkshire Harry Brook otrzymał pierwsze powołanie do składu na ODI.

Brook zdobył trzy wieki w trzech testach przeciwko Pakistanowi, gromadząc najwięcej biegów przez angielskiego pałkarza podczas tournee po Pakistanie.

Reece Topley również został wybrany do składu. Szewc z Surrey przegapił Mistrzostwa Świata T20 z powodu kontuzji kostki, którą złapał w przeddzień turnieju, ale dobrze się regeneruje i jest na dobrej drodze, aby być gotowym na serię trzech meczów.

Ben Duckett, który zaimponował również jako otwieracz podczas wygranej 3-0 serii testów w Pakistanie, również powróci do składu ODI po raz pierwszy od 2016 roku, jako że Jos Buttler kapitanuje stronie.

Skład Anglii na ODI dla mężczyzn:

Jos Buttler (Lancashire) kapitan

Moeen Ali (Warwickshire)

Jofra Archer (Sussex)

Harry Brook (Yorkshire)

Sam Curran (Surrey)

Ben Duckett (Nottinghamshire)

Dawid Malan (Yorkshire)

Adil Rashid (Yorkshire)

Jason Roy (Surrey)

Phil Salt (Lancashire)

Olly Stone (Nottinghamshire)

Reece Topley (Surrey)

David Willey (Northamptonshire)

Chris Woakes (Warwickshire)

Fixtures:

Pierwsze ODI: RPA vs Anglia, piątek 27 stycznia, Mangaung Oval, Bloemfontein (11 rano GMT, 1 po południu lokalnie).

Drugie ODI: RPA vs Anglia, niedziela 29 stycznia, Mangaung Oval Bloemfontein (8 rano GMT, 10 rano lokalnie).

Trzecie ODI: RPA vs Anglia, środa 1 lutego, The Oval, Kimberley (11 rano GMT, 1 po południu lokalnie).