Archer może wziąć udział w meczu rozgrzewkowym Anglii w przyszłym miesiącu

Jofra Archer może wrócić do gry w angielskiej koszulce do końca przyszłego miesiąca, z możliwością odegrania jakiejś roli w wewnętrznej rozgrzewce meczu testowego w Abu Dhabi.

Archer nie grał w międzynarodowym krykiecie przez ponad 18 miesięcy, cierpiąc z powodu długotrwałej kontuzji łokcia, po której nastąpiło złamanie stresowe pleców podczas powrotu tego lata.

Ale 27-latek robi dobre postępy w swojej rehabilitacji i pojedzie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na początku listopada, aby kontynuować swój trening i pracę nad powrotem do zdrowia z drużyną England Lions wraz z kolegami Brydon Carse i Saqib Mahmood.

  • Angielski szewc Topley wypada z Pucharu Świata T20, a Mills zostaje wcielony do drużyny
  • Anglia rozbija Pakistan w finałowej rozgrzewce Pucharu Świata T20
  • Nastolatek Ahmed w składzie England Lions

Zwycięzca Pucharu Świata 2019 nie powinien powrócić do gry przed nowym rokiem, ale kierownictwo drużyny rozważa wystawienie go na próbę podczas trzydniowego meczu tunelowego między starszą stroną Anglii a drugim składem Lions, który rozpocznie się 23 listopada na Sheikh Zayed Stadium.

Dyrektor wydajności ECB Mo Bobat powiedział w czwartek: „Będzie odgrywał znaczącą rolę we wszystkich naszych praktykach i miejmy nadzieję, że będzie mógł odegrać jakąś rolę w grze na tylnym końcu podróży.

„Będziemy musieli zobaczyć, gdzie to wyląduje i gdzie on dotrze. Będziemy próbować i budować go bezpiecznie. On jest bardzo gotowy, aby wyjść tam i miski na trawie i zaczyna myśleć konkurencyjne, a nie tylko o jego działania i fizyczne czuć. Jesteśmy podekscytowani, ale staramy się upewnić, że jesteśmy cierpliwi.”

Jofra Archer (PA Images)

Image: Archer jest „naprawdę podekscytowany” powrotem do zaangażowania, według dyrektora ds. wydajności ECB Mo Bobata

Bobat ujawnił, że Archer, gracz, który dopiero zarysował powierzchnię swojego ogromnego potencjału na arenie międzynarodowej i który byłby ogromnym atutem dla przyszłorocznych Ashes, był zachwycony, że otrzymał telefon.

Ale pomimo powszechnego entuzjazmu, który prawdopodobnie przyniesie wiadomość o jego stopniowym powrocie, istnieje również wiele ostrożności, aby nie prosić go o zbyt wiele, zbyt szybko.

„Zadzwoniłem do Jofry, aby porozmawiać z nim o tym obozie treningowym i powiedział mi 'to jest pierwszy pozytywny telefon selekcyjny, który miałem w długim czasie'”, powiedział Bobat. „Mieliśmy trochę chichotu o tym, że wszystko, co miał, to trudne wiadomości o kontuzjach ostatnio i brakowało mu posiadania kogoś, kto powie mu, że został wybrany na coś.

„Jest w dobrym miejscu psychicznie i jest naprawdę podekscytowany powrotem do zaangażowania. Jednym z niebezpieczeństw jest zbyt szybki powrót ludzi, więc to, co staramy się zrobić z Jofrą, to zbudować naprawdę silną bazę gry w kręgle przez pewien okres czasu, tak aby był wystarczająco odporny fizycznie.

„Jedną z rzeczy, przed którymi staramy się chronić – nie wiem, czy to właściwe określenie – ale to prawie odwrócenie gęstości kości. Brakuje im objętości świerszcza, którego potrzebują do utrzymania twardości kości, szczególnie przez kręgosłup.”