Antonio Grier cieszy się doświadczeniem w Arkansas

Można śmiało powiedzieć, że super starszy linebacker Antonio Grier jest wdzięczny za to, że jest w Arkansas na swój ostatni rok kwalifikacji do college’u.

Transfer z Południowej Florydy spotkał się z mediami po raz pierwszy w czwartek i dał jasno do zrozumienia, że czuje się błogosławiony, że jest w pozycji, w której jest.

„Człowieku, to było nic innego jak błogosławieństwo”, powiedział Grier. „Moja wiara przyniosła mnie tutaj. Jestem po prostu wdzięczny, że tu jestem. Dobrze się bawię. Nie będę nawet kłamał. Miałem tyle zabawy po prostu będąc w pobliżu drużyny.

„Drużyna sprowadziła mnie jako transfer i nie traktuje mnie jak outsidera. Szczerze mówiąc, traktują mnie jak rodzinę. Jestem tak blisko niektórych z tych facetów tutaj. Rozmawiam z nimi codziennie, a oni mi pomagają. Próbuję odnaleźć się w kampusie, szkole, czy czymkolwiek innym. Dobrze się bawię i jestem wdzięczny, że tu jestem.”

Grier wysłał nawet tweeta po konferencji prasowej, mówiąc „Im just happy to be here!”

6-foot-1, 228 funtowy linebacker był drugim zespołem All-American Athletic Conference wybranym dla USF w 2022 roku, kiedy to poprowadził zespół z 92 tacklami, 8.5 tacklami na straty i trzema workami. Zremisował również w drużynie z dwoma przechwytami i dwoma wymuszonymi fumblami.

Grier wydawał się trafić go z nowym koordynatorem defensywy Arkansas Travis Williams, a Grier nawet zobowiązał się do Williams na 12 grudnia, gdy był jeszcze koordynator defensywy w UCF. Gdy Williams przeniósł się do Fayetteville, Grier podążył za nim 7 stycznia.

Można by pomyśleć, że rodowity mieszkaniec Atlanty chciał podążać za Williamsem za jego defensywną sprawność i zdolność do rozwijania Griera w jeszcze lepszego linebackera. Cóż, nie do końca tak było.

„Spojrzałem na ofensywę”, powiedział Grier. „Patrzę na ofensywę i oni będą zdobywać punkty w tym roku. Widziałem chłopaków, których mieli, quarterback i running back, i byłem jak, 'człowiek oni będą zdobywać jakieś punkty’

„Myślę, że mamy najlepsze combo running back, quarterback w college’u w tym roku. Wierzę w to z całego serca. Ta drużyna w to wierzy. Nie będę kłamał. Po prostu to i moja wiara przywiodła mnie tutaj.”

Grier dodał, że jest wdzięczny Williamsowi i głównemu trenerowi Samowi Pittmanowi za danie mu szansy bycia Razorbackiem.

Jeśli chodzi o to, co może zrobić na boisku, Grier był tam i zrobił to. Ma pięć lat college’u pod swoim pasem i to powinno przynieść korzyści grupie linebackerów Arkansas, która straciła znaczących współpracowników z zeszłego roku w Bumper Pool i Drew Sanders.

„Grałem dużo w piłkę”, powiedział Grier. „Nie ma żadnych rzeczy na boisku lub poza nim. Grałem dużo w piłkę. Widziałem wiele rzeczy, wiele schematów, byłem w wielu schematach, więc byłem wokół college’u futbolu przez jakiś czas. To moje umiejętności przywódcze.”

Podczas gdy mógł przyjść i nadać ton jako najstarszy facet, Grier dał jasno do zrozumienia, że nie miał zamiaru nadepnąć na żaden palec. Returners takie jak Chris „Pooh” Paul Jr i Jordan Crook były tutaj, a Grier po prostu chciał być częścią zespołu.

„Powiedziałem chłopaków jak Jordan i powiedziałem Pooh, 'To jest y’all’s pokój,'” Grier powiedział. „’Wiem, jak to jest dla transferu, aby wejść i spróbować przejąć swój pokój. Nie przychodzę tutaj, aby to zrobić. Przychodzę tutaj, aby być częścią tego zespołu, być częścią tego pokoju linebackerów i będę pomagał tam, gdzie będę tego potrzebował.”

„Nie chciałem wchodzić na palce. Nie chciałem robić zbyt wiele. Chciałem po prostu stać się częścią tej drużyny. Dzięki temu, ja mówiąc im to, oni zaakceptowali mnie z całego serca. Budowaliśmy najlepszą więź, o jaką mogłem prosić – nie tylko w pokoju linebackerów; obrona jako całość. Nie ma tu linebackerów, nie ma D-line, nie ma DBs. Wszyscy po prostu kopiemy to wszystko razem i razem dobrze się bawimy.”

Podczas gdy Grier pozostał skromny i powiedział, że po prostu chce się przyczynić, nie jest tajemnicą, że przynosi bardzo potrzebny głos weterana do młodszej grupy defensywnej.

„Powiedziałbym, że największą rolą, jaką przyniósł, jest naprawdę duża rola przywódcza”, powiedział defensywny koniec Landon Jackson. „On zawsze mówi. W pokoju wagowym zawsze klaszcze, dopinguje nas i zawsze przynosi poczucie radości w jakimkolwiek pomieszczeniu, do którego wchodzi. Zawsze jest uśmiechnięty, zawsze w dobrym nastroju.

„Powiedziałbym, że to największa rzecz, po prostu jego przywództwo. Jest kolejnym bratem. Nie przyszedł, jak powiedział, próbując nadepnąć na palce lub nie szanować nikogo. Po prostu przyszedł, chcąc być częścią bractwa i wnieść trochę przywództwa. Myślę, że naprawdę to zrobił.”

Grier i Razorbacks uderzą na boisko treningowe po raz 11 tej wiosny w sobotę rano. Za tydzień, w sobotę, 15 kwietnia, w samo południe, na Donald W. Reynolds Razorback Stadium, odbędzie się wiosenny mecz biało-czerwonych.