Angielski szwacz Topley wypada z Mistrzostw Świata T20

Anglia otrzymała poważny cios przed ich kampanią T20 World Cup z szwaczką Reece Topley wykluczoną z zawodów z powodu uszkodzenia więzadeł w kostce.

Łyżka, 28, zwichnęła lewą kostkę podczas ćwiczeń na boisku w Brisbane w poniedziałek przed ostatnim meczem rozgrzewkowym Anglii przeciwko Pakistanowi i teraz nie będzie grać w turnieju.

Tymal Mills, leworęczny szewc, zastąpił Topleya w roli podróżującego rezerwowego, a Luke Wood dołączy do składu jako rezerwowy w odpowiednim czasie.

Mills nie grał od sierpnia z powodu kontuzji palca u nogi.

ICC Men’s T20 World Cup na żywo

Sky Sports Sky Sports

Anglia zagra pierwszy mecz Pucharu Świata T20 z Afganistanem w sobotę, a także zmierzy się z gospodarzami i broniącą tytułu Australią, wicemistrzami z 2021 roku Nową Zelandią i dwoma kwalifikantami.

Topley jest czołowym angielskim zdobywcą furtek w T20 internationals w 2022 roku, z 17 skalpami w 16 grach przy średniej 28.

Kręglarz z Surrey stał się integralną częścią ataku Anglii w T20, działając z nową piłką i przy śmierci i wznosząc się na 11 miejsce w międzynarodowych rankingach kręglarskich T20.

Zastępujący Topleya Mills zagrał cztery razy dla Anglii podczas zeszłorocznego Pucharu Świata T20 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zbierając siedem furtek przy średniej 15,42, zanim jego turniej zakończył się kontuzją uda.

Nawiasem mówiąc, Topley zastąpił go w składzie Anglii z tej okazji.

Topley zareagował na wiadomości na swoim Instagramie, mówiąc, że jest „zdruzgotany”, ale życzył drużynie Anglii „najlepszego szczęścia”.

Livingstone zrobił „wszystko”, aby być zdolnym do openera

Podczas gdy kontuzja Topleya jest poważnym ciosem dla Anglii, powrót Liama Livingstone’a w ostatnim meczu rozgrzewkowym przeciwko Pakistanowi w poniedziałek był impulsem.

All-rounder powrócił po prawie trzech miesiącach poza z kontuzją kostki, biorąc jednego furtkę i uderzając szybki ogień 28 z 16 piłek, w tym masywną szóstkę, która wylądowała na dachu Gabby.

Livingstone powiedział: „There’s only so far you can push it before it swells up and knocks you back a couple of days. Latanie nie uczyniło tego najłatwiejszym. Muszę ją uciskać za każdym razem, gdy lecę.

„To tylko fizjoterapeuci owijają ją bandażami, żeby nie spuchła. Opuchlizna ogranicza mój zakres ruchu, przez co treningi na niej są nieco bardziej bolesne.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Najważniejsze wydarzenia z meczu rozgrzewkowego Mistrzostw Świata T20 pomiędzy Pakistanem a Anglią

„Więc będę dość dużo trenować każdego ranka i oblodzenie całe popołudnie. To było niemiłe, ale jest Puchar Świata dla Anglii, więc wszystkie nudne dni są tego warte.

„Zrobiłem wszystko, co mogłem, aby upewnić się, że jestem sprawny i dostępny na sobotę. Jestem całkiem zadowolony z tego, gdzie jestem i mamy jeszcze kilka dni przed pierwszym meczem.”

Był drobny alarm w jego inningu przeciwko Pakistanowi, kiedy potknął się podczas odwracania się i Livingstone powiedział, że grał na 90 procent w tym meczu.

„Nie chciałem tak naprawdę iść do piekła dla skóry”, powiedział. „Całkiem sporo zagrałem na 90 procent. Chciałem tylko upewnić się, że wróciłem do krykieta i przeszedłem przez moje kręgle, co było moim głównym zmartwieniem.

„My batting’s been fine since pretty much when I started back to cricket, the turning and stuff was going to be difficult, so to have a slip on it and to feel all right is a bit of a confidence booster. Mam jeszcze trochę pracy nad battingiem, ale jestem blisko miejsca, w którym chcę być.”

Oglądaj Puchar Świata T20 na żywo w całości na Sky Sports Cricket. Nasza relacja z meczu otwarcia Anglii z Afganistanem rozpocznie się o 11.30 w sobotę przed południem.