Andrea Marchisio nowym libero Castellany Grotte

CASTELLANA GROTTE (BARI)- Andrea Marchisio po pięciu latach sukcesów opuszcza Civitanovę i podpisuje kontrakt, który w przyszłym sezonie zwiąże go z New Mater Volley Castellana Grotte, wybór bolesny, ale umotywowany chęcią libero z Cuneo znalezienia, w wieku 31 lat, koszulki startowej. Przyjazd zawodnika do Puglii zapowiedzieli prezydent Nino Carpinelli i dyrektor sportowy Bruno De Mori.

LA CARRIERA-

Osiem lat w ekstraklasie, niemal równo podzielone między Cuneo (miasto, w którym się urodził i klub, w którym dorastał w siatkówce) i Civitanovę (klub, z którym w ciągu ostatnich pięciu lat wygrał 1 Ligę Mistrzów, 3 tytuły ligowe i 2 Puchary Włoch), pięć lat w serii A2 (z Loreto, Rzymem, Toskanią przez dwa nie następujące po sobie sezony i Sieną): kariera Marchisio nie wymaga dalszego przedstawienia. To libero, który przyjeżdża do Puglii mając za sobą ponad 365 meczów i niesamowite doświadczenie na polu krajowym i europejskim.

SŁOWA ANDREA MARCHISIO-

” Wybrałem Castellana Grotte i Puglia, ponieważ chciałem ponownie postawić się w centrum uwagi. Po ostatnich kilku sezonach w tak niezwykłym miejscu jak Civitanova, miałem chęć powrotu do gry z zachowaniem ciągłości. Natychmiast skorzystałem z możliwości, jaką dała mi Nowa Materia Volley, klub, od którego od razu poczułem szacunek i zaufanie. Zawsze śledziłem mistrzostwa serii A2 i muszę powiedzieć, że zawsze stały one na doskonałym poziomie. Kolejny turniej będzie jednak jeszcze bardziej wyrównany, z wieloma silnymi zespołami. To od nas zależy, aby zawsze być bojowym, nigdy nie zostawiać niczego przypadkowi i wygrać jak najwięcej spotkań, aby dostać się do playoffów w najlepszej pozycji. Dobrze znam środowisko Castellany – wspominał sam Marchisio – Pala Grotte to jedna z najcieplejszych aren we Włoszech z kibicami, którzy są w stanie pociągnąć cię za sobą. Mam nadzieję, że między zespołem a publicznością wytworzy się odpowiednie uczucie, które doprowadzi do tego, że będziemy dawać z siebie wszystko i doprowadzi do tego, że będą nas wspierać w każdą niedzielę.”.

SŁOWA DYREKTORA SPORTOWEGO BRUNO DE MORI-

” W przypadku Marchisio wiemy, że dokonaliśmy wyboru ze względu na doświadczenie, na wiele sezonów, które przeżył na najwyższym poziomie, ze względu na talent, ale także charakter i determinację, ze względu na pragnienie, które pokazał od samego początku, przyjmując naszą propozycję i oddając się do dyspozycji naszego klubu.