Andre Drummond z Bulls trafia w statystyczny znak nie widziany od 44 lat

Drummond hits statistical mark not seen in 44 years originally appeared on NBC Sports Chicago

Public and media relations Chicago Bulls wykopali statystyczną perełkę, z pomocą Elias Sports Bureau, po czwartkowym zwycięstwie 114-98 nad Charlotte Hornets.

Dzięki 15 punktom i 11 zbiórkom w 15 minut Andre Drummond stał się pierwszym graczem od czasów Daryla Dawkinsa w sezonie 1978-79, który osiągnął taki poziom statystyczny w 15 minut lub mniej.

Nie bez powodu zdarza się to tak rzadko. Zazwyczaj gracze produkujący tego typu double-double grają więcej.

Ale ten sezon był niczym innym jak typowym dla Drummonda, który w dużej mierze wypadł ostatnio z rotacji Billy’ego Donovana, ponieważ trener Bulls używał Derricka Jonesa Jr. na centrze w small-ballowych lineupach, które mogą zmieniać się defensywnie.

„Czy jestem z tym OK? Nigdy nie jestem z tym OK. Na koniec dnia jestem koszykarzem i chcę grać. Ale okoliczności, w których się znalazłem, muszę wypracować sobie drogę powrotną do miejsca, do którego chcę się dostać” – powiedział Drummond, bez złośliwości, o wypadnięciu z rotacji. „Są pewne drogi, które muszę pokonać, aby się tam dostać. Ja będąc dobrym kolegą z drużyny i pokazując chłopakom, że jestem tutaj, aby zrobić wszystko, co trzeba, aby pomóc tej drużynie wygrać jest tym, co pomoże mi tam dotrzeć. To właśnie zamierzam zrobić.

„To część gry, rzeczy, których nie mogę kontrolować. To, co mogę kontrolować, to bycie dobrym kolegą z drużyny, praca nad swoją grą, pozostawanie w formie i bycie przygotowanym, kiedy mój numer zostanie wywołany. Kiedy skupiasz się na rzeczach, których nie możesz kontrolować, to właśnie wtedy zaczynasz docierać do tego ciemnego miejsca. Jestem tu po prostu po to, by być dobrym kolegą z drużyny.”

Drummond był dokładnie taki, zawsze biorąc wysoką drogę, gdy pytano go o jego zmniejszoną rolę. Jego średni czas gry to 12.8 minut na mecz.

„Myślę, że jak na gościa, który był w lidze tak długo jak on i odniósł sukces, który odniósł, jest konkurencyjny”, powiedział Donovan. „Kiedy faceci są poza rotacją, jako trener nie sądzę, że chcesz, aby kiedykolwiek powiedzieli 'To jest świetne’ On chce tam być.”

Donovan powiedział, że przeszedł do rotacyjnego wyglądu, który obejmował Drummonda widzącego rzadkie, pierwsze minuty w kwarcie, ze względu na rozmiar Charlotte z przodu. W ostatnich meczach zarówno z Hornets na wyjeździe, jak i z Los Angeles Clippers u siebie, przeciwnicy wykorzystali swój rozmiar w starciu z Jonesem Jr. Donovan powiedział, że mecze mogą decydować o tym, jak wykorzysta minuty rezerwowego centra w przyszłości.

„Były momenty, w których graliśmy z większymi drużynami, a ja nadal nie grałem” – powiedział Drummond. „Więc myślę, że to tylko pozostanie przygotowanym.”

Drummond powiedział, że nie czuje potrzeby rozmawiania z Donovanem o jego roli, ponieważ jego gra mówi sama za siebie. Odrzucił też lekkie pytanie o prośbę o wymianę przed przyszłotygodniowym terminem, mówiąc, że chce tu być.

Zapytany o to, czy czuje się spełniony, gdy dostał szansę, Drummond uśmiechnął się.

„Nie wiem,” powiedział. „Ty mi powiedz”.

Kiedy reporter odpowiedział twierdząco, Drummond ponownie się uśmiechnął.

„Więc chyba jesteśmy po tej samej stronie”, powiedział.

Kliknij tutaj, aby śledzić Bulls Talk Podcast.