Anderson zwalnia Cooka po powrocie do County Championship

Miotacz z Lancashire, James Anderson, rozgrzał się przed tegorocznymi Mistrzostwami Popiołów, zdobywając cenny skalp byłego kapitana Anglii, Sir Alastaira Cooka, w swoim pierwszym występie w LV=Insurance County Championship od 11 miesięcy.

Wicelider wszech czasów w Anglii, Anderson, potrzebował zaledwie trzech piłek, aby usunąć Nicka Browne’a w starciu Division One, zanim uwięził innego Essex otwierającego Cooka lbw, gdy gospodarze zamknęli się na 98-3 i przegrywali 109 biegami w Chelmsford.

Lancashire wcześniej zanotowało 207 all out w inningsach, w których 20-letni wicketkeeper George Bell zarejestrował najlepsze w karierze 60 ze 109 piłek, w tym 10 czwórek.

  • Ben Stokes chce „szybkich, płaskich boisk”, gdy Anglia przysięga atakować w Ashes
  • Kate Cross: Setne przejście do rywalizacji z Superchargers to „dobre wyzwanie”
  • Wszystkie czwartkowe wyniki krykieta

Walczące 95 Bena Browna utrzymało Hampshire razem po tym, jak panujący mistrzowie Surrey zagrozili, że przytłoczą ich imponującym pięcioosobowym atakiem na Kia Oval.

Hampshire zmagało się z 114-6 tuż po obiedzie, ale do Browna dołączył Keith Barker w zdeterminowanej postawie z siódmego wicketu 96 w 35 overach, gdy osiągnęli 254, aby sfrustrować drużynę Rory’ego Burnsa.

Do końca, Surrey mieli 37 punktów bez straty w odpowiedzi, a Burns i Dom Sibley wyglądali solidnie z odpowiednio 23 i 12 punktami bez straty.

Middlesex przeżyli kolejny koszmarny początek, gdy Northamptonshire seamer Ben Sanderson wykorzystał ich kruchą górną kolejność na Wantage Road.

Sanderson zdobył trzy furtki na zaledwie dwa biegi w swoim początkowym zrywie, aby opuścić Middlesex, który doznał podobnych upadków przeciwko Essex w zeszły weekend, na 11-4 po 10 przyłożeniach.

Goście zostali pokonani na 149, zanim Northamptonshire zamknęło się na 111-3 dzięki 33 od Hassana Azada i niepobitym 39 od kapitana Luke’a Proctera.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Miotacz Northants Chris Tremain zdobywa furtkę dla Toma Helma z Middlesex dzięki niesamowitemu złapaniu i bowledowi.

Wszechstronny Lewis Gregory uzyskał najlepszy w karierze wynik 7-84, a Somerset walczył o pokonanie Nottinghamshire za 256 punktów na Trent Bridge.

Strona gospodarzy wyglądała na zdominowaną tego dnia, ponieważ Ben Duckett (75) i Haseeb Hameed (65) podzielili się partnerstwem otwierającym 125, zanim pięć furtek spadło na zaledwie 22.

Ben Duckett made a half-century for Nottinghamshire against Somerset

Image: Ben Duckett ustanowił półwiecze dla Nottinghamshire przeciwko Somerset

Gregory wziął trzy z nich, a następnie zebrał ostatnie cztery, zanim Somerset odpowiedział 28-2 i przegrał 228 biegami.

Rob Yates i Sam Hain ukarali Kent za błędną kalkulację z rzutem, gdy Warwickshire zgromadził 367-3 w Edgbaston.

Yates uzyskał 128 punktów, a Hain bezkonkurencyjne 124, aby wzmocnić swoje angielskie referencje, podczas gdy Dan Mousley dodał 72 punkty, kosztem ataku Kent, który pracował na dobrej nawierzchni po tym, jak kapitan Sam Billings wybrał pole.

W Division Two, David Bedingham podkreślił swoje międzynarodowe kwalifikacje wspaniałym stuleciem, gdy Durham zanotował 363-7 przeciwko Worcestershire.

28-latek, który niedawno zadeklarował zamiar gry dla swojego ojczystego kraju w RPA, zamiast czekać na powołanie do Anglii, wykonał wysublimowany innings 118 po tym, jak Alex Lees zapewnił platformę z uderzeniem 70.

Miotacz Worcestershire Ben Gibbon zakończył dzień z 4-75, w tym skalpem Bedinghama, aby wciągnąć swoją drużynę z powrotem do rywalizacji.

Półwiecze od Sol Budinger, Lewis Hill i Colin Ackermann zobaczyli Leicestershire położyć podwaliny pod duży wynik w pierwszym starciu, gdy zarejestrowali 243-2 przeciwko Derbyshire.

Po opóźnieniu gry do wczesnego popołudnia z powodu mokrego boiska na Grace Road, Budinger uzyskał 72, a kapitan Leicestershire Hill i Ackermann przyczynili się do niepobitych uderzeń odpowiednio 75 i 79.

Ulewny deszcz oznaczał, że gra nie była możliwa w meczu pomiędzy Gloucestershire i Yorkshire w Bristolu.