Analiza na żywo: Eagles (jakoś) prowadzą w fatalnej pierwszej połowie; dlaczego Dallas Goedert trzymany na IR

CHICAGO – Było tak zimno, że rozgrywający Eagles Jalen Hurts powiedział, że nie czuje rąk na początku meczu.

Grał w ten sposób, ponieważ było 18 stopni w czasie gry, z 16-mph wiatrem, który sprawiał, że czuło się jakby było 4 stopnie.

Hurts rzucił dwa przechwyty w pierwszej połowie jako Eagles zagrał to, co prawy tackle Lane Johnson nazwał „sloppy-a–ed game.”

Ale Hurts i ofensywa Eagles rozgrzała się na tyle, by pokonać Chicago Bears 25-20 w niedzielę.

„Myślę, że we wczesnej fazie gry, naprawdę nie czułem rąk”, powiedział Hurts. „To było bardzo zimne. Nie miałem naprawdę dobrej wizji na boisku, osobiście. To wiele różnych rzeczy dzieje.”

Nadal, Hurts odzyskał rzucić na 315 jardów, podczas gdy A.J. Brown miał career-high 181 jardów odbioru – trzeci raz w tym sezonie, że ustawił wysoki poziom kariery – i DeVonta Smith dodał 126 jardów odbioru.

A Hurts popędził po trzy przyłożenia, w tym 22-jardowy na quarterback draw, w którym wbiegł nietknięty.

Trener Eagles Nick Sirianni, zapytany o to, co Hurts widział na tym zagraniu, odpowiedział: „Nie chcę na to odpowiadać”.

Potem zrobił to Johnson.

„Sprawdził to, a potem safety (pokazał) blitz, potem Kelce (zablokował) go”, powiedział. „To był po prostu rodzaj szerokiego otwarcia. To dobrze, gdy widzę to szeroko otwarte.”

Wszystko to wystarczyło, aby Eagles poprawili się do 13-1, wiążąc rekord franczyzy dla zwycięstw w sezonie – wciąż pozostają trzy mecze. Co ważniejsze, Eagles prowadzą Dallas Cowboys o trzy mecze w NFC East. Kolejna wygrana Eagles lub porażka Cowboys zapewni im nie tylko zwycięstwo w dywizji, ale także pierwsze miejsce w playoffach i związane z tym pierwsze bye.

Tak się składa, że Eagles grają z Cowboys w tę sobotę w Dallas.

Przynajmniej obrona Eagles dała szansę ofensywie. Haason Reddick miał dwa sacki, wymusił dwa fumble i odzyskał kolejne. W sumie Eagles sacked Bears quarterback Justin Fields sześć razy, dając Eagles league-high 55 w sezonie.

„To niesamowite,” cornerback Darius Slay powiedział. „Oni naprawdę zdominowali grę, kontrolowali grę. Za każdym razem, gdy (Fields) dostał się do sytuacji drop-back, oni (na linii defensywnej) poszli na polowanie. To dlatego mamy jedną z najlepszych D-linii w lidze, a chłopaki naprawdę jedzą. Jedzą dobrze, więc nigdy nie wyjdą z gry głodni.”

To była walka dla Eagles ofensywnie od samego początku. Hurts rzucił swoje dwa przechwyty w pierwszej połowie, a Miles Sanders również sfumlował piłkę, co doprowadziło do jedynego przyłożenia Bears w pierwszej połowie.

W rzeczywistości Eagles nalegali na podawanie piłki pomimo zimnych i wietrznych warunków. Sanders, który w tym meczu miał na koncie 1,068 jardów, nie dotknął piłki aż do 6 minuty pierwszej połowy.

W drugiej połowie nie było dużo lepiej, ponieważ Eagles rozpoczęli 19-grający drive, który zużył 8 minut i 38 sekund w trzeciej i czwartej kwarcie. Ale Eagles odszedł pusty, gdy Jake Elliott’s field goal odbił się od pionu (tylko raz, choć).

„Czułem, że niektóre z naszych biegów zostały zatrzymane wcześnie”, powiedział Johnson. „I trudno jest uzyskać pewność siebie w tym, gdy nie ma wyników. Więc wciąż rzucaliśmy, a chłopaki robili zagrywki.”

To było prawdziwe zarówno w przypadku Smitha jak i Browna. W pierwszej połowie Smith miał trzy połowy na 104 jardy. W tym 38-jardowy odbiór w ostatniej akcji pierwszej połowy, która została zakończona 22-jardowym biegiem Hurtsa na TD. To dało Eagles prowadzenie 10-6 w połowie meczu.

Następnie, na początku drugiej połowy, Hurts poszedł do Browna na 29 jardów do 2 Bears, a Hurts zakończył ten bieg, dając Eagles prowadzenie 17-6.

Ale Fields, który pędził na 95 jardów i rzucił na 152, trzymał Bears blisko. Był jego 39-jardowy bieg w drugiej połowie po ucieczce Reddicka, który kazał go zrzucić za linię obrony. W czwartej kwarcie Hurts rzucił głęboko do Browna, który odebrał 69 jardów na 3 jard Niedźwiedzi. Hurts ponownie skończył ten bieg i prowadził 25-13.

35-jardowe podanie Fieldsa do Byrona Pringle’a na 2:43 przed końcem pozwoliło Niedźwiedziom zbliżyć się na 5 jardów.

Eagles zamrozili mecz, wykorzystując trzecie i szóste podanie Hurtsa do Browna na niecałe 2 minuty przed końcem.

To była trafna metafora mroźnego zwycięstwa Eagles.

Philadelphia Eagles' Jalen Hurts runs for a touchdown during the first half of an NFL football game against the Chicago Bears, Sunday, Dec. 18, 2022, in Chicago. (AP Photo/Nam Y. Huh)

Philadelphia Eagles’ Jalen Hurts biegnie po przyłożenie podczas pierwszej połowy meczu futbolowego NFL przeciwko Chicago Bears, niedziela, 18 grudnia 2022, w Chicago. (AP Photo/Nam Y. Huh)

Przyjęcie sacków Eagles

Eagles kontynuowali zamykanie się w rekordach sacków franchise. Do trzeciej kwarty zsackali Fieldsa 6 razy – po dwa razy Reddick, Josh Sweat i Javon Hargrave. Hargrave ma 10 sacków w sezonie, co jest rekordem kariery, dołączając do Reddicka (12) w double digits.

Jako drużyna, Eagles mają 55 sacków w sezonie, siedem brakuje do rekordu franczyzy ustanowionego w 1989 roku. To także pierwszy raz od 1997 roku, kiedy Eagles mieli trzy mecze z rzędu z pięcioma lub więcej sackami.

Dlaczego Eagles trzymali Goederta na IR

Dwa tygodnie temu Dallas Goedert powiedział, że w pełni oczekuje aktywacji z kontuzjowanej rezerwy w najbliższą niedzielę, czyli w pierwszym meczu, w którym będzie mógł zagrać.

Jednak Eagles pozwolili, aby sobotni termin minął bez aktywacji Goederta, mimo że Goedert wrócił do treningów w zeszłym tygodniu. Całkiem możliwe, że Eagles dali Goedertowi dodatkowy tydzień na odbudowanie siły w barku, dzięki czemu będzie gotowy na sobotnią potyczkę Eagles z Dallas Cowboys.

HURTY VS. FIELDS: Ci Eagles widzieli Justin Fields’ game for the ages w college’u; czy prześcignie Jalena Hurtsa?

„He’s getting there,” Sirianni said. „Miał dobry tydzień praktyki (w zeszłym tygodniu), rzeczy, które zrobił. Czuliśmy, że nie jest jeszcze całkiem gotowy, a kiedy będzie gotowy, pójdzie.”

Philadelphia Eagles quarterback Jalen Hurts (1) runs for a first down during the first quarter of an NFL football game against the Green Bay Packers, Sunday, Nov. 27, 2022, in Philadelphia. The Eagles defeated the Packers 40-33. (AP Photo/Rich Schultz)

Philadelphia Eagles quarterback Jalen Hurts (1) biegnie na pierwszy dół podczas pierwszego kwartału meczu futbolowego NFL przeciwko Green Bay Packers, niedziela, 27 listopada 2022, w Filadelfii. Eagles pokonali Packers 40-33. (AP Photo/Rich Schultz)

Pochodzący z Delaware na linii D Bears

Gwiazda Red Lion Christian Academy Angelo Blackson jest w swoim trzecim sezonie w Bears, ale nie grał zbyt wiele w ostatnich trzech meczach.

Blackson był czwartym rundowym wyborem Titans w 2015 roku i od tego czasu grał dla Houston i Arizony. Miał 2½ sacka w każdym z dwóch ostatnich sezonów, ale żadnego w tym sezonie.

Kontakt z Martinem Frankiem pod adresem mfrank@delawareonline.com. Śledź na Twitterze @Mfranknfl.

Ten artykuł pierwotnie pojawił się w Delaware News Journal: Eagles vs Bears: Live analysis as Jalen Hurts, offense hang on