Amerykanka Dessaa Legros przybywa do Vicenzy

VICENZA- Suczka pochodząca z USA uzupełnia 4-pozycyjny dział Anthei Vicenzy.

Drużyna trenowana przez Ivana Iosiego będzie mogła liczyć na 27-letnią, mierzącą 1 metr 79 centymetrów wzrostu zawodniczkę, dla której będzie to pierwszy rok we Włoszech, mimo że inne doświadczenia zdobywała w Europie. Przybycie Dessaa Legros uzupełnia dział seterek, w którym znajdują się również Eugenia Ottino, Jessica Panucci, Chiara Groff i Gaia Munaron. Pary określają się także przy seterze (Florencia Ferraro i Sonia Galazzo) oraz w roli przeciwniczek (Julia Kavalenka i Lidia Digonzelli), natomiast środkowe trio tworzą Lisa Cheli, Alice Farina i Ludovica Martinez. W końcu libero jest Silvia Formaggio.

LA CARRIERA-

Po dojrzewaniu w NCAA z South Caroliną, zespół „stars and stripes” zawsze grał w najlepszych ligach w różnych krajach: w sezonie 2017-2018 grała na Węgrzech (MTK Budapeszt), a następnie przeniosła się do Thoi Avgorou, zespołu z najwyższej dywizji na Cyprze. Wreszcie od 2019 roku doświadczenia w Grecji w koszulkach Hlioupolis, AON Pannaxiakos i – w ostatnim sezonie – Hlysiakos, gdzie przez dwa mecze (jako przeciwnik) została wybrana najlepszym 6+1 tygodnia zdobywając 16 i 21 punktów. Wcześniej była trzecim strzelcem na Cyprze i czwartym w węgierskiej Ekstraklasie.

SŁOWA DESSAA LEGROS-

” Wybrałem Włochy, ponieważ to świetny kraj do rywalizacji i jestem podekscytowany możliwością nauki i dalszego rozwoju mojej gry. Ponadto jest to bardzo piękny kraj ze swoją kulturą i jedzeniem. Moje cele pokrywają się z celami drużyny; chcę dać swoją cegiełkę, aby wzmocnić zespół, by grał na równi z innymi zespołami w lidze. Jako zawodnik uważam, że moimi mocnymi stronami są praca zespołowa i bycie „uczniem” gry. Jeśli chodzi o moje cechy, powiedziałbym, że jestem bardziej oddany atakowi i obronie.

SŁOWA TRENERA IVAN IOSI-

” Dessaa ma imponujące cechy atletyczne, świetny skok i moc w swoich strzałach. Ma znaczny wzrost i kąt, ale także dobrą zręczność, która pozwala jej na szeroki wachlarz rozwiązań ofensywnych. Ma doświadczenie i szaloną chęć do pracy i rywalizacji na poziomie włoskiej Serie A. Jej cechy były od razu widoczne, ale chęć zaangażowania się i chęć dalszego doskonalenia zadecydowały o tym, że stała się atutem naszego zespołu. Mam wrażenie, że może być ważnym graczem w tych mistrzostwach.