Amatorki z USA: Japonka Saki Baba pokonuje Kanadyjkę Monet Chun w finale na Chambers Bay

Cóż to był za weekend dla Japonki Saki Baby podczas 122. Amatorskiego Turnieju Kobiet USA.

W sobotę 17-letnia Baba pokonała inną 17-letnią Bailey Shoemaker z Dade City na Florydzie 7 i 6 w sobotnim półfinale w Chambers Bay w University Place w stanie Waszyngton. Był to największy margines zwycięstwa w półfinale US Women’s Am od czasu, gdy Annika Sorenstam wygrała tym samym wynikiem w 1992 roku.

W niedzielnym finale, Baba wygrała po raz kolejny, tym razem zdobywając 11-and-9 nad Monet Chun, 21, z Kanady, aby wygrać swój pierwszy tytuł USGA. Baba jest drugą golfistką z Japonii, która wygrała Robert Cox Trophy. Baba była 7 w górę przez 14 dołków i utrzymała tę samą przewagę po 18 dołkach 36-dołkowego finału. Amerykański Związek Golfowy donosi, że było to największe prowadzenie po 18 dołkach od 60 lat.

U.S. Women’s Amateur: Punktacja | Galeria zdjęć

Po długiej przerwie para rozegrała jeszcze tylko dziewięć dołków. Chun zmniejszyła prowadzenie do 5 na 21 dołku, ale Baba wygrała następne sześć dołków, aby zakończyć mecz po 27 dołkach.

Dzięki osiągnięciu finału, Baba i Chun są zwolnione z udziału w 78. U.S. Women’s Open w Pebble Beach Golf Links w lipcu 2023 roku.

Golfiści z ośmiu krajów (USA, Australia, Kanada, Chiny, Anglia, Irlandia, Japonia, Korea) zdobyły tytuły USGA w 2022 roku.

Historia ukazała się pierwotnie na GolfWeek