ALSTOM SA: Alstom dostarczy system sygnalizacji dla projektu Lantau Extension w Hongkongu

ALSTOM SA

ALSTOM SA

Alstom ma dostarczyć system sygnalizacji dla Hongkongu Lantau Extension project

  • Major contract wygrana soliduje obecność sygnalizacyjną Alstomw Hongkongu

  • Sprawdzone signalling solutions i usługi w celu optymalizacji wydajności operacyjnej, zwiększenie przepustowości i bezpieczeństwa sieci

28March2023 – Alstom, światowy lider w dziedzinie inteligentnej i zrównoważonej mobilności, oraz hongkońska korporacja MTR oficjalnie rozpoczęły realizację umowy na dostawę systemu sygnalizacji dla projektu Lantau Extension, obejmującego linię Airport Express Line, linię Tung Chung i zajezdnię Siu Ho Wan.

Odpowiedzialność Alstom1 obejmuje projektowanie, inżynierię, dostawę, integrację, testowanie i oddanie do użytku systemu sygnalizacji przedłużenia LAR przy użyciu sprawdzonego rozwiązania SACEM (Système d’Aide à la Conduite, à l’Exploitation et à la Maintenance) automatycznego sterowania pociągiem (ATC) i technologii blokad Smartlock 400. Jej chińska spółka joint venture, CASCO Signal Ltd2, dostarczy podsystem automatycznego nadzoru pociągów (ATS) dla tego projektu. Aby zwiększyć ochronę systemów sygnalizacji i sterowania pociągiem w ramach rozbudowy linii, Alstom stworzy cyfrowego bliźniaka w celu przeprowadzenia symulacji i dokładnych testów nowego systemu sygnalizacji, a także zintegruje zaawansowane środki bezpieczeństwa cybernetycznego kolei. Ponadto HealthHub, cyfrowe rozwiązanie Alstom do konserwacji opartej na stanie i przewidywaniu, zostanie wdrożone w celu ciągłego monitorowania stanu maszyn punktowych, aby zmaksymalizować niezawodność i dostępność, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów cyklu życia.

„Obecnie sześć linii metra działających w Hongkongu jest wyposażonych w systemy sygnalizacyjne Alstom. Cieszymy się, że dzięki temu nowemu zwycięstwu możemy zaznaczyć długoletnie, ponad czterdziestoletnie partnerstwo z MTR, co dowodzi naszej silnej zdolności do zaspokajania potrzeb rynku Hongkongu. Poprzez ten projekt Alstom demonstruje nasze możliwości i wiedzę w zakresie utrzymania i przedłużenia żywotności rozwiązań kolejowych, integrując zaawansowane rozwiązania, takie jak cyberbezpieczeństwo i konserwacja predykcyjna, dla bardziej zrównoważonego systemu transportowego” – powiedział Toby Tiberghien, dyrektor zarządzający na Azję Wschodnią w Alstom.

Projekt ten jest jednym z projektów rozbudowy kolei w Hongkongu, mającym na celu odważne rozszerzenie zasięgu sieci. Obejmuje on przedłużenie istniejącej linii Tung Chung od stacji Tung Chung na zachód z nową stacją w Tung Chung West oraz dodanie dwóch nowych stacji w Tung Chung East na nowym obszarze rekultywacji pomiędzy stacjami Sunny Bay i Tung Chung. Po ukończeniu do 2030 r. projekt Lantau Extension znacznie poprawi łączność sąsiednich społeczności, ułatwiając mieszkańcom podróżowanie między wyspą Lantau a obszarami miejskimi bezpośrednio koleją.

Alstom od ponad 40 lat przyczynia się do rozwoju systemów kolejowych w Hongkongu. Od czasu pierwszego projektu metra w Hongkongu w 1975 roku, Alstom dostarczył ponad 1100 wagonów metra do MTR i wyposażył sześć linii w systemy sygnalizacji. W grudniu 2016 roku Alstom z powodzeniem dostarczył pierwszą w Hongkongu linię metra o dużej przepustowości bez maszynistów – Hong Kong South Island Line East wraz z systemem sygnalizacji, robotami torowymi, infrastrukturą sieci trakcyjnej, trakcją i systemem zarządzania kontrolą pociągów. W listopadzie 2022 roku pierwszy z 93 nowych ośmiowagonowych pociągów zainstalowanych w systemie SACEM ATC i wyposażeniu Alstom przewiózł pierwszych pasażerów na linii Kwun Tong.

Alstom™, Smartlock™ i HealthHub™ są chronionymi znakami towarowymi Grupy Alstom.

1 Prowadzone przez oddział Alstom w Hongkongu i wspierane przez zespoły w Saint-Ouen i Villeurbanne we Francji; oraz w Bangalore, India
2 CASCO Signal Ltd is owned at 49% by Alstom SA

About Alstom

Leading societies to a low carbon future, Alstom opracowuje i wprowadza na rynek rozwiązania w zakresie mobilności, które zapewniają zrównoważone podstawy transportu w przyszłości. Od szybkich pociągów, metra, kolei jednoszynowej, tramwajów, po systemy pod klucz, usługi, infrastrukturę, sygnalizację i mobilność cyfrową – Alstom oferuje swoim różnorodnym klientom najszerszą ofertę w branży. 150 000 pojazdów w służbie komercyjnej na całym świecie świadczy o sprawdzonej wiedzy firmy w zakresie zarządzania projektami, innowacji, projektowania i technologii. W 2022 r. firma po raz dwunasty z rzędu znalazła się na liście Dow Jones Sustainability Indices, World and Europe. Alstom z siedzibą we Francji i obecny w 70 krajach, zatrudnia ponad 74 000 osób. W roku podatkowym kończącym się 31 marca 2022 r. grupa odnotowała przychody w wysokości 15,5 mld euro.
Zaloguj się na stronie www.alstom.com, aby uzyskać więcej informacji.

Prowadząc społeczeństwa ku niskoemisyjnej przyszłości, Alstom opracowuje i wprowadza na rynek rozwiązania w zakresie mobilności, które stanowią zrównoważone podstawy transportu przyszłości. Od szybkich pociągów, metra, kolei jednoszynowej, tramwajów, po systemy pod klucz, usługi, infrastrukturę, sygnalizację i mobilność cyfrową – Alstom oferuje swoim różnorodnym klientom najszerszą ofertę w branży. 150 000 pojazdów w służbie komercyjnej na całym świecie świadczy o sprawdzonej wiedzy firmy w zakresie zarządzania projektami, innowacji, projektowania i technologii. W 2021 r. firma została włączona do indeksu Dow Jones Sustainability Indices, World and Europe, po raz 11th z rzędu. Alstom z siedzibą we Francji i obecny w 70 krajach, zatrudnia ponad 74 000 osób. W roku podatkowym kończącym się 31 marca 2022 r. Grupa odnotowała przychody w wysokości 15,5 mld euro.
Log onto www.alstom.com for more information.

Contacts

Press:
Coralie COLLET (HQ) – Tel: +33 (0)7 63 63 09 62
coralie.collet@alstomgroup.com

Jane CHAN (Azja Wschodnia) – Tel.: +65 9820 5447
Jane.chan@alstomgroup.com

Relacje inwestorskie:
Martin VAUJOUR – Tel: +33 (0) 6 88 40 17 57
martin.vaujour@alstomgroup.com

Estelle MATURELL ANDINO – Tel.: +33 (0) 6 71 37 47 56
estelle.maturell@alstomgroup.com

Attachment

  • 20230328_Alstom_HK Lantau Extension Project_EN Final