Alpine uruchamia program, który ma pomóc kobietom w dotarciu do F1

Program będzie trwał osiem lat i obejmie szkolenia oraz wsparcie dla młodych kierowców; Jamie Chadwick był najbliżej zrobienia kroku w kierunku Formuły 3, ale obecnie nadal ściga się w serii W, która powraca w ten weekend na torze Silverstone, na żywo w Sky Sports

Ostatnia aktualizacja: 30/06/22 11:29am

Alpine will work with young female drivers in an eight-year programme to help them develop from go-karting to the heights of Formula One

Alpine będzie współpracować z młodymi kobietami-kierowcami w ramach ośmioletniego programu, aby pomóc im w rozwoju od gokartów do szczytów Formuły 1

Alpine uruchomiło program mający na celu zwiększenie liczby kobiet w swoim zespole Formuły 1 i pomoc kobietom kierowcom w osiągnięciu szczytu po raz pierwszy od pół wieku.

Nazywany Race(H)er, finansowany program rozwoju wyścigów będzie trwał osiem lat i zabierze młode dziewczyny na ścieżkę od kartingu i zapewni szkolenie i wsparcie, którego wcześniej brakowało.

Twitter Ze względu na ustawienia zgody, nie możesz oglądać tego Opcje prywatności

Tylko dwie kobiety wystartowały w wyścigu Formuły 1 od początku istnienia mistrzostw świata w 1950 roku, a ostatnią była nieżyjąca już Włoszka Lella Lombardi w 1976 roku.

  • Piquet przeprasza Hamiltona za komentarze, ale zaprzecza rasistowskim intencjom
  • Następni brytyjscy mistrzowie F1? Russell i Norris pokazują jakość gwiazdy
  • „Ostateczny cel” – ale Chadwick zarysowuje problemy F1 dla kobiet kierowców
  • Grand Prix Wielkiej Brytanii: Kiedy oglądać na żywo w Sky Sports

Dyrektor generalny Laurent Rossi powiedział, że ideą było przekształcenie Alpine jako producenta samochodów sportowych i jako zespołu oraz „obalenie mitów” poprzez danie kobietom takich samych możliwości jak mężczyznom.

Jamie Chadwick shares her career ambitions, while Caitlyn Jenner explained why she set up Jenner Racing

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Jamie Chadwick dzieli się swoimi ambicjami zawodowymi, podczas gdy Caitlyn Jenner wyjaśniła, dlaczego Widzę to tak, że brakuje mi połowy mojego zespołu.”

Celem jest zwiększenie odsetka kobiet pracujących w firmie do 30 procent w ciągu pięciu lat z obecnego poziomu 12 procent, ponieważ obecnie tylko 10 procent brytyjskich pracowników zespołu F1 to kobiety.

„Intencją jest obalenie wszystkich mitów, że kobiety nie mogą, ponieważ nie są przystosowane, ponieważ nie mają wzorców do naśladowania, ponieważ miejsca pracy, które oferujemy nie są dla kobiet”, powiedział Rossi.

„Chcemy obalić wszystkie te mity jeden po drugim i upewnić się, że w przypadku każdej możliwości oferowanej w Alpine zawsze jest równa szansa dla kobiet na zdobycie pracy, ponieważ mogą.”

Alpine powiedziało, że wykorzysta badania przeprowadzone przez Paris Brain Institute, aby „zdekonstruować stereotypy” i rozbić „pseudonaukowe rzekome przeszkody” dla kobiet ścigających się w zdominowanym przez mężczyzn sporcie.

W Series driver Jamie Chadwick reflects on her perfect start to the season and says F2 or F3 is the ultimate goal for next year

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Kierowca serii W Dżem. „Fernando Alonso ma 41 lat [w lipcu] i jeździ samochodem Formuły 1. Myślę, że Fernando Alonso w wieku 41 lat nie jest tak silny jak doskonale wysportowana kobieta sportowiec w wieku 30 lat” – powiedział Rossi, podając przykład kobiet pilotów myśliwców odrzutowych i astronautów.

„Możesz prowadzić samochód Formuły 1 z odpowiednim przygotowaniem i to właśnie zamierzamy zrobić. Chcemy przygotować kobiety w taki sam sposób, w jaki przygotowuje się mężczyzn.”

Całkowicie kobieca seria W wystartowała w 2019 roku, aby pomóc kobietom w postępie w drabinie motorsportu do F1, ale inauguracyjna mistrzyni Jamie Chadwick nadal rywalizuje w mistrzostwach po tym, jak do tej pory nie udało jej się zrobić kroku w górę, ale nalega, że wciąż dąży do tego, aby pewnego dnia rywalizować w Formule 1.

„Ostatecznym celem jest bycie w tych mistrzostwach, najlepiej w Formule 2, a następnie w Formule 1”, brytyjski kierowca Chadwick powiedział Sky Sports.

Jamie Chadwick dominates in Barcelona to win her fifth race in a row at the W Series in Spain

Proszę użyć przeglądarki Chrome dla bardziej dostępnego odtwarzacza wideo

„Aby dostać się do Formuły 1, musisz przejść przez serie dowozowe – Formułę Trzy i Formułę Dwa – i jest to niezwykle fizyczne.

„Formuła 1 jest niezwykle fizyczna i nie wiemy dokładnie, do czego kobiety są zdolne w tym sporcie.

„Jeśli masz 15 lub 16 lat i bierzesz udział w wyścigach samochodowych, bez wspomagania kierownicy i prowadzenia dużych, ciężkich samochodów, wiele kobiet ma problemy, nawet jeśli odniosły sukces w gokartach.

„Lubimy myśleć, że kobiety mogą to osiągnąć – i jestem szczęśliwa, że mogę być królikiem doświadczalnym i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby popchnąć i zbadać opcje w Formule 1 – ale nie wiemy.

„W ostatnich czasach nie było kobiety, która by tego dokonała. Próbuję zrozumieć, czy ma to związek z fizyczną stroną.

„Jeśli jest to fizycznie możliwe, a kobiety mogą konkurować z mężczyznami, jak to zrobić? Jeśli jednak jest to fizycznie zbyt trudne, ale sport chce, aby kobiety rywalizowały, to musimy to przywrócić i zrozumieć dlaczego.”