Álex Remiro, członek jury nagrody „Rompe el círculo” przeciwko ubóstwu dzieci

Álex Remiro uczestniczył jako członek jury w II edycji Nagród „Rompe el Círculo”, organizowanych przez Wysoką Komisję Rządu Hiszpańskiego do Walki z Ubóstwem Dzieci. Nagrody przyznawane są organizacjom, firmom i osobom , które dzięki swoim projektom, badaniom lub innowacjom dokonały znaczących zmian w walce z ubóstwem dzieci w Hiszpanii .

W wydarzeniu, które odbyło się w Auditorio Nacional de Música, oprócz Álexa Remiro wzięły udział takie organizacje jak UNICEF, Fundación La Caixa i Save The Children.

Bramkarz Txuriurdin uczestniczył i debatował z jury ekspertów nad tymi inicjatywami, które zostały najwyżej ocenione. Ernesto Gasco, Wysoki Komisarz ds. Walki z Ubóstwem Dzieci, podkreślił rolę Álexa Remiro i jego zaangażowanie społeczne, jak również jego udział w przyznawaniu nagród.

Pełną parą ruszył projekt dotyczący dobrego samopoczucia emocjonalnego na poziomie lokalnym

W styczniu La Real 1 rozpoczął projekt dotyczący dobrego samopoczucia emocjonalnego w piłce nożnej na poziomie lokalnym w Guipúzcoa, w ramach którego wraz z zespołem ekspertów i psychologów oferuje klubom w Guipúzcoa narzędzia do zarządzania emocjami.

Projekt, zarządzany wspólnie z organizacją pozarządową Fútbol Más, ma na celu w pierwszym roku współpracę z 50 klubami, 2500 chłopcami i dziewczętami oraz 1250 rodzinami. Każdy z uczestniczących klubów otrzyma przewodnik teoretyczny, odbędą się trzy warsztaty bezpośrednie oraz interaktywny kurs online.

Read More