Alek Manoah z Blue Jays nazywa asa Yankees „najgorszym oszustem” w historii MLB

Even in the offseason, Toronto Blue Jays star pitcher Alek Manoah can't help talking trash. (Getty Images)

Między Alekiem Manoah a Gerritem Cole’em nie ma straconej miłości.

As Toronto Blue Jays dołączył do gwiazdy NBA Serge’a Ibaki w najnowszym odcinku programu Sportsnet’s „How Hungry Are You?”” mini-feature i wylał herbatę na kilka pytań związanych z baseballem z byłym Raptorem.

Zanim para cieszyła się herbatą ze świerszcza i daniem składającym się z rybiej spermy, Ibaka zapytał Manoah, kto według niego jest najgorszym oszustem w baseballu. 24-latek szybko odpowiedział Cole’em, gwiazdą New York Yankees – hurlerem, który został mocno prześwietlony za rzekome użycie pajęczego kleju w poprzednich sezonach.

„Gerrit Cole,” wypowiedział Manoah. „Używał wielu lepkich rzeczy, aby jego boiska były lepsze, a on jakby został wezwany na to.”

Relacje między Manoah i Cole’em osiągnęły punkt wrzenia w sierpniu, jak rzeczy kopnęły między dwoma All-Star miotaczami po tym, jak outfielder Aaron Judge został uderzony przez wewnętrzną fastball. Po meczu Manoah zareagował na reakcję Cole’a mówiąc: „Myślę, że jeśli Gerrit chce coś zrobić, to następnym razem może przejść obok znaku Audi”, odnosząc się do reklamy tuż przed trybunami.

Fani baseballu nie powinni już długo czekać na kolejne starcie prawego obrońcy z New York Yankees, ponieważ Blue Jays odwiedzą Bronx w dniach 21-23 kwietnia. Manoah, mierzący 6 stóp i 260 funtów miotacz, powiedział również Ibace, że chciałby, aby kolega z drużyny, Vladimir Guerrero Jr, który ma 6 stóp i 250 funtów, był u jego boku, gdyby kiedykolwiek doszło do prawdziwej walki. Szanse są takie, że ten duet poradziłby sobie całkiem dobrze.

Jeśli chodzi o to, który z kolegów z drużyny Manoah uciekałby i chował się przed walką? Prawdopodobnie Ross Stripling unikałby wszelkich starć, przynajmniej według finalisty American League Cy Young z 2022 roku.

All-Star z 2022 roku szybko stał się gwiazdą – zarówno na boisku, jak i poza nim – w całym sportowym krajobrazie. Pomaga mu również to, że nie boi się wypowiadać swojego zdania, gdy tylko nadarzy się okazja.

W zeszłym sezonie Manoah zaliczył 196,2 inningów w 31 startach, notując 2,24 ERA i 3,35 FIP podczas swojego drugiego sezonu w dużej lidze. Jego wartość wyniosła również 4.1 fWAR.

Więcej z Yahoo Sports