Aldazabal: „Samoloty stawiają na tę kandydaturę”

  • JUANMA VELASCO

Actualizado

Tkandydaturę Ricardo Barkali do prezydentury i zarządu Athleticu przedstawił w ten piątek Ramón Planes jako postać, która stanie na czele jego sportowego projektu. Człowiek z Lleidy, który kilka dni temu został ogłoszony dyrektorem piłkarskim Únicos-Únicas Athletic geuria, został zaprezentowany w jednym z pomieszczeń Azkuna Zentroa. Planes, 54-letni i z dużym doświadczeniem klubowym, nie ujawnił kto będzie trenerem w przypadku wygrania wyborów przez Barkala. „Należy podkreślić zaangażowanie Planesa w Athletic. Zrezygnował z solidnych ofert z Hiszpanii i Europy, aby zaryzykować wygranie tej kandydatury”, powiedział Javier Aldazabal, który był odpowiedzialny za prezentację planu sportowego. „Lezama jest i Athletic jest marzeniem„, powiedział Ramón Planes. „Kiedy przychodzą cię szukać, mówisz, że to jest klub i to jest projekt. Nie mogłem pozwolić, by ta okazja mnie ominęła – dodał. Mniej jednoznaczny był, gdy mówił o trenerze. „To, nad czym musimy głosować, to projekt. Athletic będzie miał świetnego trenera i bardzo jasno określiliśmy, czego chcemy – powiedział.

Bardzo wierzę w trening, który jest kluczem do wszystkiego. Mamy najlepsze obiekty w Hiszpanii i jesteśmy zobowiązani wyróżnić się treningiem (kamieniołom zwiększy ich czas między 20% a 25%) oraz dodatkową inwestycją w zawodników – wyjaśnił Planes, który do grupy ściągnął również Jordi Garcíę, który ma kształtować laboratorium bigdata z dużym doświadczeniem w takich klubach jak Real Madryt i Aspire Academy. „Jeśli mamy zamiar trenować więcej, musimy dać najlepsze rozwiązanie trenerom” – powiedział. „ „Przychodzimy z doświadczeniem, ze zdefiniowanym projektem i wierząc w poprawę w oparciu o najlepsze szkolenie„, wyjaśnił Planes, który będzie miał laboratorium danych i poprosił o wdrożenie centrum biomechaniki, narzędzia do poprawy i rozwoju.

To, na co musimy głosować, to projekt. Athletic będzie miał świetnego trenera

Ramón Planes

Plan dla Lezamy

Aldazabal, który skorzystał z okazji, aby uruchomić kolejną wiadomość „do kandydatów, którzy mówią, że nie mają nikogo z poprzednich zarządów, kiedy my je mamy i wiemy, jak nimi zarządzać”, towarzyszył mu również Andoni Imaz, który był delegatem pierwszej drużyny za czasów Urrutii i ma udokumentowane doświadczenie sportowe i jeśli Barkala wygra, będzie odpowiedzialny za relacje instytucjonalne i internacjonalizację. Aldazabal dał do zrozumienia, że Lezama działa dobrze, są ważni ludzie i środki, które trzeba będzie zorganizować. Jednym z celów jest wzmocnienie i profesjonalizacja zespołu skautów, aby poprawić wczesne wykrywanie talentów. A do tego oparli się na baskijskich piłkarzach, którzy biorą udział w reprezentacjach Hiszpanii.

Kandydatura broni „10-letniego planu szkolenia talentów” w ramach przesłanek selekcji i szkolenia „wprowadzając nowe metody i większy postęp technologiczny”, o których Aldazabal powiedział, że pozostawią do dyspozycji tego, kto będzie zainteresowany, bo „Lezamy nie da się złamać co kilka lat”. Na czele schematu organizacyjnego stanąłby Ramón Planes jako dyrektor ds. piłki nożnej z Andonim Imazem odpowiedzialnym za stosunki instytucjonalne i internacjonalizację . Manu Franco, ostatni dyrektor sportowy Logroñés i człowiek, któremu Planes ufa, będzie odpowiedzialny za rekrutację, Bingen Arostegi, były trener w Lezamie, a w ostatnim czasie asystent Zigandy, dołączy jako szef metodologiipodczas gdy Jordi García i Bernardo Hernández będą pracować w laboratorium danych. Jego narzędzia obejmują poprawę futbolu w Bizkaii i konsolidację ośrodków szkoleniowych w różnych miejscowościach, a także towarzyszenie tym, którzy nie trafiają na szczyt, a także tym, którzy w pewnym momencie opuszczają klub.

Read More