Albert Pujols ściga 700 homerów: Śledzenie pościgu legendy Cardinals za Alexem Rodriguezem, ekskluzywnym klubem

42-latek podsycający emocje związane z pościgiem za home runami w 2022 roku po raz ostatni prowadził w MLB w długich piłkach – i po raz ostatni zdobył MVP – w 2009 roku, kiedy to jego St. Louis Cardinals dokonali splashy deadline trade za Matta Hollidaya, którego syn był właśnie wyborem nr 1 w lipcowym drafcie.

Kiedy Albert Pujols ponownie dołączył do Cardinals na pożegnalną trasę w 2022 roku, siedział na 679 homerach w karierze. Nie był ponadprzeciętnym graczem w sezonie od 2016 roku, nie potrafił grać w polu i nie trafiał w prawych obrońców na tyle dobrze, by regularnie klepać dla drużyny z aspiracjami do playoffów. Ale zbyt cięte do pracy ponowne spotkanie z Cardinals zadziałało, bo oczywiście tak było, a teraz jest iskrą zapłonową dla wzrostu drużyny na szczyt NL Central.

Po belting dwa homery w meczu przeciwko Arizonie wcześniej w sierpniowy weekend, niemożliwe-wydające się run na 700 definitywnie zamienił się w realną możliwość.

Wydawało się to niemożliwe, ponieważ jego linia trendu już dawno temu skręciła na południe.

CHICAGO, ILLINOIS - AUGUST 22: Albert Pujols #5 of the St. Louis Cardinals celebrates his solo home run during the seventh inning against the Chicago Cubs at Wrigley Field on August 22, 2022 in Chicago, Illinois. (Photo by Michael Reaves/Getty Images)

Albert Pujols z St. Louis celebruje swój solowy home run podczas siódmej inningu przeciwko Chicago Cubs na Wrigley Field w poniedziałek. (Photo by Michael Reaves/Getty Images)

Lubimy mówić, kto jest na tempo do historii, kto ma trajektorię lidera wszech czasów. Ale podziel listę home runów wszech czasów na przedziały wiekowe, a zobaczysz, że się oszukujemy. Do 30 roku życia liderami są Alex Rodriguez, Ken Griffey Jr, Jimmie Foxx i Pujols, który do końca 2010 roku miał ich aż 408. Liderami od 31 roku życia są Barry Bonds, Henry Aaron i Babe Ruth, jedyni członkowie nieuchwytnego klubu 700-homerów, do którego próbuje dołączyć Pujols. Wszyscy oni trafili więcej po 31 roku życia niż przed.

Pujols nigdy nie miał takiego tempa w swoich 30-stkach. Po odnotowaniu 32 lub więcej homerów każdego roku z Cardinals, udało mu się to tylko raz z Angels (40 w 2015 roku). Przez drugą część jego kadencji z Aniołami, kwestia historii homerów była drugorzędna w stosunku do pytania, jak długo jeszcze może wytrzymać, aby wyjść na zewnątrz. Zmagał się z bieganiem lub grą na polu z powodu powtarzających się problemów ze stopą i nogą; drużyna wciąż rozczarowywała; jego linia battingu wciąż tonęła. W pewnym momencie jego (mniej uznana) pozycja jako gracza o 100 WAR wymknęła się, ponieważ gromadził ujemną wartość.

Ale Pujols wciąż grał, pozornie znajdując drugi wiatr w Dodgersach po rozstaniu z Angelsami w zeszłym roku. Wciąż podchodził do batyskafu i starał się odnaleźć odrobinę magii. I przynajmniej na razie, znalazł ją. Jego osiem homers w scorching August są najbardziej uderzył w dowolnym miesiącu od czerwca 2015 (kiedy uderzył 13). Od przerwy All-Star bije powyżej .400 i wygrywa at-baty przeciwko praworęcznym.

Potrzebuje dwóch homerów, by zremisować i trzech, by wyprzedzić Alexa Rodrigueza na czwartym miejscu listy homerów wszech czasów. Z sześcioma dodatkowymi homerami, osiągnąłby gwiazdę, która wydawała się tak nieosiągalna. Już teraz jednak odzyskał naszą uwagę. Legenda, której czas minął, znów jest człowiekiem godziny.

Śledzenie pościgu Alberta Pujolsa za 700 homerami

Pujols jest obecnie na 694. Ostatni raz trafił przeciwko Redsom w poniedziałkową noc.

Jak można się spodziewać, był to mecz z lewym obrońcą. Rozbił 11 ze swoich 15 homerów w 2022 roku przeciwko południowcom. Ten trafił w Rossa Detwilera. Przy okazji Pujols ustanowił nowy rekord ligi, rzucając homer po raz 450. w swojej karierze, przebijając Barry’ego Bondsa.

Kolejna okazja do zmierzenia się z leworęcznym starterem nadarzy się prawdopodobnie w środę przeciwko Mike’owi Minorowi z Reds. Pujols mierzył się z nim 23 razy, ale nigdy nie trafił do kosza. Na początku września będzie miał wiele okazji do gry przed domowymi kibicami. Cardinals grają 14 z 17 pierwszych wrześniowych spotkań w St. Louis.