Alabama zatrudnia Kevina Steele’a jako koordynatora defensywy

Były koordynator defensywy Miami Kevin Steele przyjął ofertę Alabamy, aby zostać jej kolejnym koordynatorem defensywy, dowiedział się Tide Illustrated. Steele, który spędził ostatni sezon jako koordynator defensywy Miami, zastępuje Pete’a Goldinga, który odszedł, aby objąć rolę koordynatora defensywy w Ole Miss w zeszłym miesiącu.

Steele, 64, będzie robił swoje trzecie stint w Tuscaloosa pod Nick Saban. Służył jako Crimson Tide’s defensywny koordynator podczas pierwszego sezonu Sabana przy sterze. Steele służył również jako dyrektor Alabama’s player personnel w 2013 roku i trenował linebackers i był specjalnym asystentem Sabana w następnym roku w 2014 roku.

„Myślę, że Kevin jest po prostu naprawdę solidny, fundamentalny” Saban powiedział przed 2020 Iron Bowl. „Wygrywasz dzięki egzekucji. Ich gracze naprawdę wykonują dobrą robotę, wykonując cokolwiek to jest, co robią. Robią naprawdę dobre korekty, aby zabrać to, co próbujesz zrobić. Gracze grają twardo i z dużą wytrzymałością. Myślę, że to wszystko są oznaki przywództwa Kevina. Ale zawsze jest wyzwaniem grać przeciwko niemu, to na pewno.”

Oprócz powoływania obron w Alabamie i Miami, Steele ma wcześniejsze doświadczenie koordynatora defensywy w Clemson (2009-11), LSU (2015) i Auburn (2016-20).

Poza pełnieniem funkcji koordynatora defensywy, większość swojego czasu spędził na trenowaniu linebackerów, robiąc to w Tennessee (1982), New Mexico State (1983), Oklahoma State (1984-86), Nebrasce (1989-94), Carolina Panthers (1995-98) i Florida State (2003-06).

Przed uzgodnieniem warunków ze Steele’em, Alabama przeprowadziła wywiad z Toddem Granthamem na stanowisko koordynatora defensywy. Grantham zdecydował się jednak na powrót do NFL jako asystent w New Orleans Saints.

Według źródeł, Jeremy Pruitt był głównym celem Alabamy na stanowisko koordynatora defensywy. Crimson Tide zostali zmuszeni do przejścia na inne opcje z powodu komplikacji wynikających z trwającego śledztwa NCAA w sprawie Pruitta.