Aktualizacje statusu miotaczy Arkansas przed serią Mississippi State

Przegrana Razorbacks 8-6 z Lipscomb we wtorek w North Little Rock obejmowała użycie dziewięciu miotaczy w ciągu 11 rund, ujawniając więcej problemów niż srebrnych podszewek przed weekendową serią drogową przeciwko Mississippi State.

Pierwszych pięciu miotaczy Arkansas oddało sześć zarobionych biegów przeciwko Bisons, w tym dwóch praworęcznych, którzy pozwolili na pięć bez nagrywania outu.

Christian Foutch i Ben Bybee, dwaj świeżo upieczeni zawodnicy, którzy znakomicie wypełniali swoje obowiązki podczas nieobecności kluczowych graczy, pozwolili wszystkim siedmiu napastnikom, z którymi się zmierzyli, dotrzeć do bazy na zaledwie 29 boiskach, zamieniając prowadzenie 3-1 w deficyt 6-3 w środkowych rundach.

„Prawdopodobnie to nas kosztowało” – powiedział główny trener Dave Van Horn.

ERA Foutcha wzrosła z 3,72 do 8,18 od 22 kwietnia w Georgii, kiedy pozwolił trzem prostym pałkarzom dotrzeć do bazy, aby rozpocząć pięciobiegową dziewiątą rundę Bulldog. Zaliczył trzy kolejne występy, z których każdy trwał trzy pałkarze, z których wszyscy weszli na pokład.

Van Horn powiedział, że problemem jest prawdopodobnie pewność siebie.

„Nie trafili go” – powiedział Van Horn. „On po prostu uderzył gościa, przeszedł kilku. Co ty robisz? Więc teraz jedziesz do Mississippi State zastanawiając się, czy możesz go wystawić do gry. To trudna sytuacja.”

Bybee wypadł jeszcze gorzej we wtorek, pozwalając na dwa trafienia, dwa spacery i trzy biegi, co oznacza jego drugi zerowy występ w ostatnich czterech.

Poza pierwszoroczniakami, dwóch weteranów miotaczy może być zagrożonych rzucaniem przeciwko Bulldogs.

Informacje na temat prawego miotacza redshirt sophomore Dylana Cartera nie były dobre, powiedział Van Horn i nie rozwinął tego dalej.

Carter przeszedł w poniedziałek rezonans magnetyczny z barwnikiem na prawym łokciu, aby ustalić, czy jego UCL jest rozdarty. Van Horn powiedział, że ma nadzieję, że to tylko drobny problem z nerwem łokciowym, który zatrzymałby go na tydzień lub dwa.

Młodszy leworęczny Hunter Hollan, który Van Horn powiedział, że miał do czynienia z szynami goleni w poniedziałek, może nie być piątkowym starterem przeciwko Bulldogs.

„Jeszcze nie wiem, ale jest szansa, że przeniesiemy go na sobotę lub niedzielę” – powiedział Van Horn.

Jeśli wtorek dostarczył jakichkolwiek pozytywów dla sztabu, który był rozciągnięty, to były to występy Parkera Coila, Zacka Morrisa i Austina Ledbettera.

Coil, świeżo upieczony leworęczny, zaliczył swój pierwszy start od 14 marca, notując dwie bezbramkowe ramki, w których zmierzył się tylko z jednym ponad minimum. Ten występ nastąpił po pięciokrotnym uratowaniu, aby zakończyć zamiatanie Texas A&M w sobotę w jego pierwszym występie w SEC.

„Dobrze jest zobaczyć, jak tam wychodzi” – powiedział Van Horn. „Po prostu uderzał strefę, obracał ją, rzucał changeupem i punktował swoją szybką piłkę. Myślałem, że wykonał naprawdę dobrą robotę.”

Po zaledwie 33 boiskach, Coil może być dostępny na sobotę lub niedzielę, powiedział Van Horn.

Morris, starszy leworęczny, wywołał dwie piłki naziemne po odziedziczeniu trzech baserunnerów bez wyjścia w czwartym, ale słaba obrona kosztowała go wyjście lub dwa. Mimo to wybił dwóch z trzech kolejnych uderzeń, z którymi się zmierzył, aby ograniczyć obrażenia do dwóch biegów, zanim wykonał idealną piątą.

Z trzema piłkami naziemnymi i czterema strikeoutami na koncie, wycieczka Morrisa zakończyła się po 34 boiskach.

„Mogliśmy go zostawić, ale czuliśmy, że potrzebujemy go w ten weekend” – powiedział Van Horn.

Ledbetter, praworęczny sophomore, rzucił cztery inningi, gdy Razorbacks próbowali wrócić do gry. Jego 55-pitchowy wysiłek obejmował trzy trafienia, dwa spacery, jeden strikeout i sześć piłek naziemnych, a Van Horn nazwał to jego najlepszym występem w tym roku.

Pochodzący z Bryant wszedł do Dickey-Stephens Park ze swoją ERA na poziomie 7,77 i opuścił go z oceną 6,58. Jeśli zostanie wezwany przeciwko Mississippi State, Ledbetter powiedział, że będzie gotowy do gry.

Czy te trzy opcje zobaczą kopiec i będą skuteczne przeciwko przeciwnikowi konferencji z dala od komfortu Baum-Walker Stadium, dopiero się okaże. Pomiędzy pozornie stale rosnącą listą kontuzji i zmiennością wśród pozostałych opcji, ich usługi z pewnością mogą być przydatne.

Seria przeciwko Bulldogs na Dudy Noble Field rozpocznie się o 18:00 w piątek. Będzie on transmitowany na żywo w SEC Network Plus, dostępnej za pośrednictwem aplikacji ESPN.