aktualizacje na żywo z World Baseball Classic 2023: Mecz o mistrzostwo USA-Japonia

World Baseball Classic 2023 zakończył się we wtorek thrillerem, w którym Japonia pokonała drużynę USA 3-2, zdobywając tytuł.

Ostatni at-bat sprowadził się do dwóch wielkich graczy: Shohei Ohtani przeciwko swojemu koledze z drużyny Angels, Mike’owi Troutowi. Po tym, jak Trout załadował licznik, Ohtani był w stanie zmusić swojego kolegę z drużyny do wybicia huśtawki, aby zapewnić Japonii trzeci tytuł World Baseball Classic.

Oto najlepsze zagrania!

USA vs. Japonia

Trout hustling

Mike Trout zdobył pierwsze trafienie w meczu – zamieniając uderzenie bloop w podwójne trafienie na początku pierwszej rundy.

Bez punktów w pierwszej odsłonie

Merrill Kelly miał prawie bezbłędną pierwszą odsłonę, pozwalając tylko na spacer Shoheiowi Ohtaniemu, zanim wyrzucił Masatakę Yoshidę, aby zakończyć pierwszą odsłonę.

Trea znowu to robi!

Trea Turner nie może przestać uderzać home runów. Po uderzeniu dużego homera w każdym z poprzednich dwóch meczów USA, kontynuował swoją magię w meczu o tytuł, uderzając homera w swoim pierwszym at-bacie, aby dać USA prowadzenie 1-0.

Japonia wyrównuje!

Japonia miała swoją kolej, by trafić home run w dolnej części drugiej odsłony. Munetaka Murakami uderzył w prawe pole i doprowadził do stanu 1-1.

Japonia obejmuje prowadzenie

Po tym, jak Aaron Loup zastąpił Kelly’ego, Japonia objęła prowadzenie, gdy Lars Nootbaar uziemił wybór zawodnika, który wbił bieg.

Togo topuje Treę

Turner nie powtórzył swojej magii z drugiego gwizdka, ponieważ Shosei Togo zmusił go do strajku, aby zakończyć zagrożenie punktowe USA w trzecim gwizdku.

Freeland siada Shohei i łatwo przechodzi przez czwarty

Pierwsza runda ulgi Kyle’a Freelanda była szybka. Zmusił Ohtaniego do wybicia, a dwa uderzenia później wywołał kończącą inning podwójną grę, aby zakończyć trzecią.

OK, Okamoto!

Kazuma Okamoto dodał kolejny bieg do przewagi Japonii, miażdżąc solowy strzał w lewy środek, aby zrobić to 3-1 w czwartym meczu.

Trout łowi trzy strike’i

Trout wyrzucił piłkę z boiska w brud w piątym gwizdku, sprawiając radość swojemu koledze z drużyny po drugiej stronie.

Zobacz, kto zmierza do bullpen dla Japonii

Japonia ma do dyspozycji dwóch najlepszych miotaczy w grze, którzy będą rozgrywać inningsy reliefowe w meczu o tytuł. Yu Darvish wszedł na boisko w piątej rundzie, a Ohtani w szóstej. Ohtani otrzymał pozwolenie na rozegranie jednej rundy we wtorkowym meczu.

To niewygodne

Gdy zbliżała się jego kolej w składzie, Ohtani musiał wrócić z bullpen do dugout, aby ewentualnie przygotować się do uderzenia w szóstym.

Japonia wyszła z opresji

Po tym, jak USA rozpoczęło rundę spacingiem i singlem, Japonia znalazła się w tarapatach z Troutem na talerzu. Ale gwiazdor wyleciał w prawo, a Paul Goldschmidt uziemił w kończącej inning podwójnej grze, aby zakończyć zagrożenie.

O rany, Ohtani!

Ohtani jakimś cudem pokonał ten grounder w siódmym inningu, biegnąc od płyty głównej do pierwszej w 4.16 sekund.

Schwarbomb sprawia, że jest to mecz z jednym biegiem

Kyle Schwarber sprawił, że był to mecz z jednym biegiem, kiedy w końcu wyprostował swój zamach, miażdżąc Darvisha w prawym polu po kilku faulach, aby zrobić to 3-2 w ósmym meczu.

Sho-time

Ohtani wszedł na kopiec na początku dziewiątej inningu, ustawiając bitwę przeciwko Troutowi.

Major double play!

Po spacingu Jeffa McNeila, Ohtani zmusił Mookie Bettsa do uziemienia w podwójnej grze, aby przesunąć Japonię o jedno wyjście od zabezpieczenia tytułu.

Ohtani vs. Trout rozgrzewa się

Ohtani osiągnął granicę stulecia na swojej szybkiej piłce i zmusił Trouta do gwizdka.

Ohtani wybija Trouta i Japonia wygrywa WBC!

Ohtani wygrał legendarną bitwę, rzucając offspeed pitch na 3-2, dzięki czemu Trout wybił piłkę i zapewnił Japonii tytuł.

PREGAME

Kto wygra?

Ben Verlander z Fox Sports, który relacjonował turniej z parteru w Miami przez ostatnie dwa tygodnie, przedstawia klucze do zwycięstwa każdej z drużyn.

Przygotowanie sceny

Wsparcie kolegów z drużyny

Gdy Merrill Kelly przejmuje pałeczkę dla USA, Zac Gallen jest przekonany, że jego kolega z drużyny Diamondbacks może stać się częścią amerykańskiej historii.

I wsparcie od innych amerykańskich drużyn

Kilka gwiazd z reprezentacji kobiet Stanów Zjednoczonych również wyraziło swoje wsparcie przed pierwszym boiskiem.

Starcie na wieki

Koledzy z drużyny Angels, Mike Trout i Shohei Ohtani, po raz pierwszy zmierzą się we wtorkowym finale. Podczas gdy stawką jest mistrzostwo, obaj gracze mieli chwilę, aby nadrobić zaległości przed meczem.

Czy Ohtani zagra na boisku?

Anioły dały Ohtaniemu pozwolenie na rozegranie jednej rundy we wtorkowym finale, przygotowując grunt pod możliwą bitwę Ohtani-Trout.

Jak wygląda skład USA

Drużyna USA wystawi kolejny skład pełen gwiazd w meczu o tytuł, z Mookie Bettsem na czele i Treą Turnerem awansującym na szóstą pozycję po trafieniu dużych homerów w każdym z dwóch ostatnich meczów.

Jak wielka jest to chwila

Trout nie zaprzeczył, że jest to największy mecz w jego baseballowej karierze.

Nadchodzą drużyny!

Trout i Ohtani poprowadzili swoje narody na boisko przed meczem o mistrzostwo.

Bądź na bieżąco!

Read more:


WORLD BASEBALL CLASSIC trending


World Baseball Classic

Get more from World Baseball Classic Follow your favorites to get information about games, wiadomościach i nie tylko