aktualizacje na żywo z 2023 March Madness: Pittsburgh-Xavier w akcji

Pierwszy weekend 2023 NCAA Men’s Basketball Tournament zakończył się w niedzielę, gdy osiem kolejnych drużyn podbiło swój bilet do Sweet 16.

Rozpoczynając wszystko, 3-miejscowy Xavier pokonał 11-miejscowy Pittsburgh, a następnie 3-miejscowy Kansas State pokonał 6-miejscowy Kentucky i nr 7 Michigan State pokonał nr 2 Marquette.

[Exclusive: Tom Izzo o rozstawieniu, grze obrońców i kluczach do Final Four]

W dalszej części dnia, 4 rozstawiony UConn odniósł zwycięstwo nad 5 rozstawionym Saint Mary’s, a 6 rozstawiony Creighton miał mocny dzień strzelania, aby pokonać 3 rozstawionego Baylora.

Na zakończenie dnia, 16 rozstawiony Fairleigh Dickinson nie był w stanie kontynuować swojego biegu Kopciuszka, spadając do 9 rozstawionego Florida Atlantic. Piąte w tabeli Miami pokonało czwartą w tabeli Indianę, by po raz drugi z rzędu awansować do Sweet 16. Wreszcie, Drew Timme poprowadził czwartoligowych Gonzaga Bulldogs do zwycięstwa nad Mike’iem Milesem Jr. i szóstoligowymi TCU Horned Frogs.

Śledź najbardziej aktualną drabinkę tutaj.

Oto najważniejsze wydarzenia!

Nr 3 Gonzaga 84, Nr 6 TCU 81

Gonzaga się rozgrzewa!

Julian Strawther trafił 3-punktową trójką, aby pomóc Bulldogs zbliżyć się do pięciu punktów po dwucyfrowym stracie w pierwszej połowie.

W rytmie do połowy

Damion Baugh z łatwością trafił trójkę z rogu, aby utrzymać przewagę TCU na poziomie pięciu punktów do przerwy.

Bulldogs wychodzą na prowadzenie

Trójka Strawthera wpadła do kosza, dając Gonzadze pierwsze prowadzenie tego wieczoru.

Money Miles

Miles trafił 3-punktową trójkę z dystansu, dając TCU prowadzenie.

Timme time

Timme przejął kontrolę w drugiej połowie, trafiając 3-punktową trójkę w ramach runu 13-0 dla Gonzagi. Zags zamienili pięciopunktowy deficyt w ośmiopunktowe prowadzenie.

Timme był nieustępliwy na ofensywnych tablicach, zdobywając putback, który dał Zags prowadzenie.

Timme skończył z 28 punktami i ośmioma zbiórkami, prowadząc Gonzagę do zwycięstwa 84-81 i miejsca w Sweet 16.

No. 5 Miami (Fla.) 85, No. 4 Indiana 69

No look, but looking for a hot start

Wooga Poplar’s no-look dime pomógł Hurricanes rozpocząć mecz od runu 8-0.

Hoosiers kręcą się w pobliżu

Indiana zaliczyła run 10-0 po przegrywaniu 13 punktami, zmniejszając przewagę Miami do 28-25 w pierwszej połowie, aby pozostać w grze.

Indiana nie jest już w trybie incognito

Hoosiers zaliczyli run 8-0, aby otworzyć drugą połowę i objęli pierwsze prowadzenie w meczu po przegrywaniu aż 13 punktami.

Wong z dystansu

Isaiah Wong rzutem za 3 punkty dał Miami czteropunktowe prowadzenie, podczas gdy Hurricanes wciąż wymieniali się punktami z Hoosiers.

Wong nie dał się zatrzymać

Wong oddawał rzuty z logo i przy obręczy, wykonując wsad, który pomógł Miami przypieczętować zwycięstwo i awans do Sweet 16.

Nr 9 Florida Atlantic 78, Nr 16 Farleigh Dickinson 70

Mocny początek!

FAU wyszło z bramki w ogniu, obejmując prowadzenie 9-0 w pierwszych minutach gry.

Dobry strzał, Grant

Grant Singleton rzucił głębokie 3-punktowe pod koniec pierwszej połowy, co pomogło FDU pozostać w grze. Na przerwę FAU schodziło jednak z prowadzeniem 32-25.

Nadchodzi FDU!

Joe Munden od razu ruszył na FDU, zdobywając pięć szybkich punktów, a Rycerze zaliczyli run 8-0 i objęli pierwsze prowadzenie w meczu.

W Columbus pada deszcz!

Oba zespoły nie mogły spudłować w połowie drugiej połowy, wymieniając się koszami w akcji back-and-orth.

Owls hooting their way to the Sweet 16

FAU był w stanie przełamać sytuację pod koniec drugiej połowy, zamieniając szanse drugiej szansy na łatwe punkty.

No. 6 Creighton 85, No. 3 Baylor 76

Splash!

Obie drużyny wyszły na prowadzenie, rzucając po jednym 3-punktowym rzucie, aby wcześnie nadać ton.

Baylor pokonuje Baylor

Baylor Scheierman miał mocną pierwszą połowę, rozdając kilka asyst i wykonując parę rzutów 3-punktowych, w tym jeden w ostatniej minucie połowy, co dało mu osiem punktów na przerwie. Co ważniejsze, pomógł dać Creighton prowadzenie 39-29 w szatni.

Niedźwiedzie wczołgały się z powrotem do gry

Baylor przeszedł szybką serię 7-0, aby zmniejszyć przewagę Creighton do 50-45 na początku drugiej połowy, a LJ Cryer rzucił trójkę, aby zrobić swoją część w możliwym powrocie.

Nieźle, Nembhard

Ryan Nembhard trafiał prawie każdy rzut, jaki chciał przez większość meczu, trafiając 7 na 10 z pola i zdobywając 23 punkty w pierwszych 33 minutach gry. Wciąż trafiał trójki, dzięki czemu Creighton odzyskało dwucyfrową przewagę.

Draining 3s!

Baylor próbował wszystkiego, by zatrzymać Creighton w drugiej połowie, ale nie mógł nic wymyślić. Nembhard zdobył rekordowe w karierze 30 punktów, a Bluejays trafili 11 do 24 z 3-punktowego dystansu i awansowali do Sweet 16.

No. 4 UConn 70, No. 5 St. Mary’s 55

Finding a rhythm

The Gaels zaliczyli run 7-0 na początku pierwszej połowy, aby zbudować przewagę nad Huskies, 17-9.

Too close for comfort

Rzut za 3 punkty Tristena Newtona dał UConn jednopunktową przewagę na półmetku, 31-30, po wyrównanej pierwszej połowie.

W ruchu

Po prawie całej pierwszej połowie UConn dokonał pewnych zmian po przerwie i wyszedł na prowadzenie w drugiej połowie, zdobywając 11-punktową przewagę.

Huskies odnoszą zwycięstwo

Jordan Hawkins trafił cztery rzuty 3-punktowe w drugiej połowie, aby pomóc UConn wyjść na dwucyfrowe prowadzenie i uniknąć dramatu, zapewniając sobie miejsce w Sweet 16.

No. 7 Michigan State 69, No. 2 Marquette 60

Wild start

To był szybki start dla Marquette, punktując tuż za bramką, ale stoły natychmiast odwróciły się dla Golden Eagles.

Michigan State poszedł na 11-0 run, aby objąć wczesne prowadzenie w pierwszej połowie i nadać ton.

Boom!

Center Spartans, Carson Cooper, wykonał potężny wsad dla swojej drużyny pod koniec pierwszej połowy, a Michigan State kontynuowało grę i utrzymywało dwucyfrową przewagę.

Odwdzięczając się

Olivier-Maxence Prosper z Marquette odpowiedział swoim własnym wsadem, aby utrzymać MSU w zasięgu ręki, gdy pierwsza połowa dobiegała końca. Spartanie prowadzili 33-28 w przerwie.

Anyone’s game

Na początku drugiej połowy Marquette rozgrzewało się z głębi pola i kontynuowało fantazyjną pracę nóg, aby utrzymać wszystko blisko.

Neck and neck

Tymczasem Michigan State strzelało na wszystkich cylindrach, utrzymując niewielką przewagę nad Marquette, gdy wszystko dobiegało końca.

Przypieczętowanie umowy

W końcu Michigan State oderwał się od Marquette w ostatnich minutach gry, zapewniając dziewięciopunktowe zwycięstwo 69-60.

Dzięki zwycięstwu MSU po raz pierwszy od 2019 roku wystąpi w Sweet 16, a trener Tom Izzo odniósł 55. zwycięstwo w turnieju NCAA w karierze, plasując Billa Selfa na szóstym miejscu w historii.

No. 3 Kansas State 75, No. 6 Kentucky 69

Wildcats vs. Wildcats!

Kentucky wyszło na prowadzenie. Ogromny wsad Jacoba Toppina sprawił, że jego drużyna od samego początku nabrała rozpędu.

Star power

Kolega z drużyny Oscar Tshiebwe poszedł w jego ślady, zdobywając kolejne punkty dla Kentucky.

Do pierwszego oficjalnego czasu telewizyjnego mecz toczył się o trzy punkty, 6-3, ponieważ obie drużyny nadal grały twardo w obronie.

Show time!

Kansas State zbliżyło się na jeden punkt pod koniec tej odsłony dzięki pięknej sekwencji Markquisa Nowella i Keyontae Johnsona, ostatecznie obejmując prowadzenie na mniej niż dwie minuty do przerwy.

K-State prowadziło 29-26 do przerwy, po tym jak przegrywało przez prawie całą pierwszą połowę.

Rozgrzewka

Kentucky rozpoczęło drugą połowę od szybkiego runu 9-0, aby objąć prowadzenie 39-31.

No quit

Nowell dał z siebie wszystko w ostatnich minutach meczu, pomagając Kansas State w awansie do Sweet 16 po raz pierwszy od 2018 roku.

No. 3 Xavier 84, nr 11 Pittsburgh 73

Rzuć to!

Xavier rozpoczął mecz z impetem, ale świeżo upieczony zawodnik Pittsburgha, Guillermo Diaz Graham, wykonał jednoręczny alley-oop slam.

Swish!

Obrońca Xavier Colby Jones włączył się do akcji z wielką trójką, która pomogła Muszkieterom zwiększyć przewagę na początku.

W ten sposób Xavier zbudował swoją przewagę do 10 punktów, 28-18, w połowie pierwszej połowy.

Making a statement

To było więcej tego samego, gdy pierwsza połowa dobiegała końca. Xavier objął prowadzenie 48-34 do przerwy.

So smooth

Jones rzucił piękne podanie do Jerome’a Huntera, który łatwo wsadził piłkę, zwiększając przewagę Muszkieterów do 55-40.

Too tough

Muszkieterowie wzięli się do roboty na obu końcach, przedzierając się przez jednego obrońcę Pitta za drugim.

W końcówce Pitt zmniejszył przewagę do zaledwie ośmiu punktów, ale to nie wystarczyło, aby wywołać powrót. Xavier zapewnił sobie zwycięstwo dwucyfrową liczbą punktów, wbijając swój bilet do Sweet 16 po raz pierwszy od 2017 roku.