Akronos Moncalieri odpada w Lucca, przechodzi do meczu nr 3

Po super game 1 targacie Moncalieri, Miccoli i Morrison remisują serię na 1-1. Z 38 punktami w dwójce i 10 Lisowa przekładają wszystko na game 3 zaplanowany piątek w PalaEinaudi.

Po pierwszych dwóch ciężko stoczonych kwartach, Toskańczycy zmieniają tempo i dzięki świetnej obronie przywożą do domu zwycięstwo. Po stronie Gialloblù najlepszy jest Tagliamento z 18 punktami (19 rating), a następnie Westbeld z 12 punktami i 10 zbiórkami. Dobrze spisał się również Katshitshi (8 i 9). Z kolei Mitchell, współwinny super występu w game 1, doznał kilku korekt ze strony obrony Lucchese, które warunkowały jego ofensywną skuteczność. W tym samym czasie San Giovanni Valdarno również zremisowało serię z Faenzą (61-53). Obie zakończyły się w meczu nr 3.

Gesam Gas e Luce Lucca 73
Akronos Libertas Moncalieri 54

Gesam Gas e Luce Lucca: Cappellotto n.e., Treffers4, Natali*9, Tulonen n.e., Parmesan n.e., Bocchetti 6, Miccoli16, Valentino n.e., Gilli 4, Frustaci 2, Morrison*22, Lisowa10. trener: Andreoli.

Akronos Libertas Moncalieri: Tagliamento 18, Sagerer*2, Landi Ar., Reggiani 7, Landi Al. n.e., Katshitshi8, Westbeld 12, Mitchell4, Salvini, Giacomelli 3, Jakpa n.e. trener: Spanu. Zastępca: Nicastro.

© RIPRODUZIONE RISERVATA