Akronos Moncalieri: Kathryn Westbeld przybywający

Akronos Libertas Moncalieri ma przyjemność poinformować o przybyciu do drużyny Kathryn Westbeld na sezon 2022/2023. Wraz z rodaczką Chelsea Mitchell i Austriaczką Sarah Sagerer, Kathryn tworzy trio zagranicznych zawodniczek Akronos na nadchodzący sezon. Oprócz nich, jak już poinformował klub, do drużyny dołącza również Marzia Tagliamento, od lat znana twarz włoskiej koszykówki.

Amerykańska klasa ’96, 1 metr i 88 centymetrów, Westbeld dorastała w Ohio, gdzie uczęszczała do Kettering Fairmont High School. Tam szybko zaczęła być zauważana przez wielkie amerykańskie uczelnie, ostatecznie zdobywając w 2015 roku powołanie z prestiżowego Uniwersytetu Notre Dame.

W ciągu trzech lat często startuje, zapewniając ponad 8 punktów i 5 zbiórek na mecz, a także stałą obecność w defensywie zarówno na długiej, jak i małej. W 2018 roku zwieńczyła marzenie każdego sportowca-gwiazdy i zdobyła upragniony tytuł NCAA, zdobywając 6 punktów i łapiąc 9 zbiórek w 31 minut gry w finale (najlepszy strzelec meczu: Jessica Shepard, która grała dla Sassari w poprzednim sezonie). W tym samym roku dołączyła również do klubu Notre Dame „1,000 punktów„.

Po zdobyciu tytułu 61-58 przeciwko Mississipi State, latem tego samego roku przeniósł się do Atenienses De Manati w Puerto Rico, by zdobyć pierwsze doświadczenie wśród seniorów. Tutaj przewodziła tabelom punktowym z 18 punktami i 8 zbiórkami na mecz w 34 minuty, zdobywając w styczniu powołanie do hiszpańskiej A1 przez IDK Euskotren. Dla niej w Hiszpanii notował średnio 6 punktów i 4 zbiórki w niespełna 15 minut użytkowania. Latem 2019 roku ponownie odgrywa główną rolę w Puerto Rico, gdzie ponownie zdobywa mistrzostwo ze swoimi Atenienses. W sezonie 19/20 ląduje w Australii w Adelaide Link Lightning. W WNBL notowała średnio double figures (10.2), do tego prawie 5 zbiórek i 1 asystę w 23 minuty średniego użytkowania. Ostatnie doświadczenie Westbelda to po raz kolejny Portoryko z Atenienses. W 16 rozegranych meczach notuje średnio ponad 23 punkty przy 40% z zakresu 3-punktowego i prawie 9 zbiórek na mecz w 38 minut użytkowania.

Pierwsze słowa Kathryn Westbeld: „Jestem przeszczęśliwa z powodu tej możliwości i mam nadzieję, że pomogę Libertas osiągnąć cele „poza mapą”. Nie mogę się doczekać, kiedy znajdę się w siłowni, by pracować z innymi dziewczynami i stworzyć zwycięską drużynę!„.

Komentarz trenera Marco Spanu: „U Kathryna znajdujemy zawodnika przyzwyczajonego do wielkich scen. W 2018 roku wygrała turniej NCAA, dobrze radziła sobie w Australii i Puerto Rico. Podobnie jak Sarah jest również wszechstronną zawodniczką. Mamy nadzieję, że będziemy się dobrze bawić i damy innym drużynom popalić.”