Ahmed, 18 lat, zostanie najmłodszym krykiecistą w Anglii

Nastoletni leg-spinner Rehan Ahmed stanie się najmłodszym męskim krykieterem testowym Anglii po tym, jak otrzyma swój debiut w ostatnim meczu serii przeciwko Pakistanowi w Karaczi od soboty.

Gracz Leicestershire będzie miał 18 lat i 126 dni, gdy rozpocznie się ostatni Test, bijąc rekord Briana Close’a, który miał 18 lat i 149 dni, gdy grał przeciwko Nowej Zelandii w Manchesterze w lipcu 1949 r.

Ahmed jest jedną z dwóch zmian w składzie Anglii, ponieważ turyści dążą do historycznej serii 3-0 i dziewiątego zwycięstwa w 10 testach, odkąd Ben Stokes został kapitanem, a Brendon McCullum głównym trenerem.

  • Anglia w Pakistanie: Latest headlines
  • Cricket videos and highlights

Testy krykieta na żywo

Sky Sports Sky Sports

Ahmed i bramkarz Ben Foakes wchodzą do XI, w miejsce szwacza Jamesa Andersona i wszechstronnego off-spinningisty Willa Jacksa.

Foakes odzyska rękawice od kolegi z drużyny Surrey, Ollie Pope’a, który trzymał je w pierwszym teście w Rawalpindi, kiedy Foakes był chory, a następnie zachował swoje miejsce za kikutami na drugi mecz w Multan.

Ahmed nie będzie najmłodszą osobą, która zagra w teście dla Anglii, to wyróżnienie należy się Holly Colvin, która miała 15 lat i 336 dni, kiedy zagrała w drużynie kobiet przeciwko Australii w Hove w 2005 roku.

Skład Anglii na ostatni test z Pakistanem

Zak Crawley, Ben Duckett, Ollie Pope, Joe Root, Harry Brook, Ben Stokes (kapitan), Ben Foakes (wicketkeeper), Ollie Robinson, Rehan Ahmed, Jack Leach, Mark Wood

Stokes: Musimy pielęgnować 'ekscytującego’ Ahmeda

Mówiąc o włączeniu Ahmeda, który rozegrał zaledwie trzy mecze pierwszej klasy, Stokes powiedział: „Posiadanie wrist-spinner jest zawsze ekscytujące, zwłaszcza dla Anglii.

„Ale chodzi o to, aby nie dać się zbytnio ponieść potencjałowi, który ma, ponieważ jest tylko młody. Nadal musisz pielęgnować talent, bez względu na to, jak ekscytujące jest.”

„Myślę, że to dobra okazja dla nas, aby nie tylko patrzeć na niego, ale dla niego, aby przyjść i doświadczyć, jak to jest grać w międzynarodowym krykiecie.”

Ahmed nie był początkowo w składzie Anglii na testy, ale zaimponował Stokesowi, McCullumowi i dyrektorowi zarządzającemu Anglii w męskim krykiecie Robowi Keyowi na przedseryjnym obozie treningowym w Abu Dhabi.

„Oczywiście sprowadziliśmy go, aby spróbować i dostać go wśród nas i doświadczyć, jak to jest być w tej drużynie krykieta i byliśmy pod wrażeniem tego, co widzieliśmy.

„Ma wiele umiejętności zarówno z kijem, jak i piłką, więc to wspaniałe, aby być w stanie wprowadzić kogoś z talentem i emocje, które ma do składu i zobaczyć, co ma.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Kapitan Anglii Ben Stokes jest podekscytowany potencjałem Ahmeda, zarówno jeśli chodzi o kij, jak i piłkę

’Great to see someone with so much freedom’

Ahmed zdobył 12 furtek, gdy Anglia Under-19s dotarła do finału Mistrzostw Świata w Indiach Zachodnich na początku tego roku, podczas gdy on zgarnął pięć furtek i zdobył stulecie w tym samym meczu, grając dla Leicestershire przeciwko Derbyshire w County Championship we wrześniu.

Lato Ahmeda obejmowało również grę dla England Lions przeciwko Południowej Afryce w krykiecie z czerwoną piłką oraz pięć występów dla Southern Brave w The Hundred.

Stokes dodał: „Myślę, że będąc w tak młodym wieku, wspaniale jest zobaczyć kogoś, kto ma tyle wolności w tym, co robi. Sposób, w jaki bije, lubi się rozpędzić i pokazać, o co mu chodzi. Ma ogromny wachlarz strzałów.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Michael Atherton ze Sky Sports przygląda się „niesamowitej drodze Ahmeda na szczyt”, gdy 18-latek przygotowuje się do debiutu na testach w Anglii

„Oczywiście, posiadanie w drużynie skrzydłowego jest wspaniałe, zwłaszcza w takich warunkach.

„Przyjrzeliśmy się furtce. Wygląda na bardzo suchą i myślę, że może się kręcić trochę bardziej niż w ostatnim meczu testowym – ale nie jestem dobry w patrzeniu na boiska!

„To ekscytujące czasy dla Rehana i był bardzo podekscytowany, kiedy daliśmy mu znak.

Rehan Ahmed

Image: Ahmed zdobył dziewięć furtek i zaliczył jedno stulecie w trzech dotychczasowych meczach pierwszej klasy dla Leicestershire

Atherton: Amazing rise to the top for Ahmed

Michael Atherton ze Sky Sports Cricket…

„Ahmed bowls brisk leg-spinners and googlies, he gives it bash down the order and Stokes and McCullum like what they saw in Abu Dhabi.

„It is a dry-looking pitch which England think will spin, therefore a perfect opportunity to give young Rehan his debut. Jest to dość historia i niesamowity wzrost na szczyt.

„On jest wyraźnie bardzo utalentowany młody człowiek – grał dla Anglii Under-19s i był na radarze przez jakiś czas – i Anglia nie są błogosławione z dużą liczbą spinnerów w krykiecie powiatu. Zespół zarządzający Stokes i McCullum również nie boją się podejmować ryzyka.

„Czasami angielski krykiet dostaje złą okładkę, jeśli chodzi o młodych krykiecistów, istnieje poczucie, że tak naprawdę nie rzucają ich, ale wybraliśmy całkiem sporo nastolatków [przez lata], wystarczająco 18, 19, 20, 21-latków, gdy są wystarczająco dobrzy.”

Oglądaj pierwszy dzień trzeciego testu między Pakistanem a Anglią, w Karaczi, na żywo na Sky Sports od 4.30 w sobotę. Pierwsza piłka jest o 5 rano.