AFC East Mailbag: Ocena przebudowy Jets, play-calling Patriots, więcej

By Henry McKenna
FOX Sports AFC East Writer

W pierwszym tygodniu preseason nie było wielu starterów, którzy grali i dotyczyło to większości gwiazd AFC East. Weekendowe mecze stanowiły platformę dla graczy z bąbelkami, którzy kontynuowali budowanie swoich spraw, aby dostać się do rosteru.

Oznacza to, że nie było wielu informacji na temat rzeczywistych jednostek startowych, pozostawiając wiele pytań na temat tej dywizji, gdy drużyny rozpoczną drugi tydzień przedsezonu.

W naszym cotygodniowym mailbagu, wskakujemy w niektóre z największych fabuł AFC East, jak również kilka drobnych, drobiazgowych rzeczy. Jeśli chciałbyś wziąć udział w przyszłotygodniowej edycji, proszę uderzaj do mnie @McKennAnalysis na Twitterze.

Zanurzmy się w waszych pytaniach z tygodnia.

Od @gametime41: Oczywiście, Jets są drużyną w przebudowie, ale aby konkurować w AFC East, jacy gracze lub grupy pozycji mogłyby pomóc nam doprowadzić do sukcesu w dywizji? Jakie są sposoby na wykorzystanie innych drużyn?

Rzeczą, która daje mi pauzę w przypadku Jets jest to, że są tak młodzi. W ataku, w szczególności, wystartują następujący zawodnicy, których Nowy Jork wylosował w ciągu ostatnich dwóch lat: QB Zach Wilson, OG Alijah Vera-Tucker, WRs Elijah Moore i Garrett Wilson oraz RB Breece Hall. To prawdopodobnie pięciu z ich 11 ofensywnych starterów.

Trudno powiedzieć, jakie mocne strony wyłonią się w ofensywie, bo ci gracze wciąż mają potencjał. Są niesprawdzeni. Jednak przede wszystkim Wilson musi być lepszy. Ma nadzieję, że wróci na czas na Week 1 po kontuzji kolana w preseason. Sezon Nowego Jorku – i przyszłe perspektywy jako franczyzy – zależy od jego zdrowia i rozwoju. Więc Jets muszą znaleźć sposób, aby wykorzystać zespoły za pomocą jego surowej siły ramienia, kuszącej jakości, która przekonała Jetsów do zaprojektowania go jako drugiego ogólnego w zeszłym roku.

W obronie, Jets potrzebują wielkiego roku z ich przedniej siódemki. Linebackerzy C.J. Mosley i Quincy Williams w zeszłym sezonie zdobyli łącznie 278 punktów. Będą oni ponownie sercem nowojorskiej defensywy. Ale to powinien być też wielki rok dla Quinnena Williamsa, który pomoże mniej znanemu, ale zdecydowanie dominującemu defensive tackle Johnowi Franklinowi-Myersowi (sześć sacków w 2021 roku).

W tym defensywnym froncie jest wiele sprawdzonych talentów. Do tego dodajesz zdrowego Carla Lawsona, który opuścił ostatni rok z powodu kontuzji Achillesa, oraz debiutanta Jermaine’a Johnsona na krawędzi.

From @EnragedKermit: Czy obrona Jets poradzi sobie lepiej niż w zeszłym sezonie?

Najważniejszą defensywną statystyką, moim zdaniem, są punkty (points allowed). A Jets byli najgorsi w NFL z 29,6 punktami wpuszczanymi na mecz. Pozwolili na czwarte miejsce w lidze pod względem ilości jardów biegowych, co było po części spowodowane ich niewiarygodnymi 4,5 jardami na carry. Równie źle było w grze podaniowej, gdzie Nowy Jork oddawał najwięcej jardów w NFL.

Byłoby dziwnie imponujące, gdyby było gorzej.

W próbie naprawienia obrony podaniowej Jets podpisali cornerbacka D.J. Reeda (trzy lata, 33 miliony dolarów) i safety Jordana Whiteheada (dwa lata, 14,5 miliona dolarów). Safety Lamarcus Joyner wraca po kontuzji trwającej cały sezon wraz z Lawsonem.

A potem był haul z draftu: cornerback Sauce Gardner i Johnson, wszechstronny edge rusher. Nawet DE Micheal Clemons, czwarta runda z 2022 roku, był absolutnym ćwiekiem w pierwszym meczu przedsezonowym, z siedmioma atakami.

Robert Saleh jest trenerem nastawionym na defensywę. Wyraźnie naciska na budowanie wokół silnej jednostki, a kawałki zaczynają wpadać na miejsce. Więc prosta odpowiedź brzmi: tak, ta obrona będzie lepsza. Ale Jets prawdopodobnie nie będą istotni w 2022 roku, jeśli obrona nie wskoczy do pierwszej dziesiątki – a to byłaby niespodzianka.

Z @_JakeTHamilton: Jak do tej pory wyglądały sprawy dla Bills bez Briana Dabolla? Czy są jakieś obawy, że ofensywa może się nieco cofnąć bez jego coachingu/schemingów?

Jak na razie jest dobrze.

Josh Allen omówił poznawanie nowego koordynatora ofensywy Kena Dorseya w małych, ale ważnych sposobach, które pomogą im odnieść wspólny sukces. Rozgrywający uczy się tendencji, filozofii i stylów komunikacji Dorseya.

W pierwszym tygodniu preseasonu Allen słuchał, jak Dorsey wywoływał zagrywki dla rezerwowych rozgrywających. To powinno pomóc Allenowi usłyszeć zagrywkę, przekazać ją w huddle i dotrzeć do linii scrimmage z efektywnym timingiem. A potem ta dwójka będzie pracować nad komunikacją między podaniami i w pokoju spotkań.

Czy Josh Allen jest pod większą presją niż Zach Wilson?

Is Josh Allen under more pressure than Zach Wilson?

Emmanuel Acho, David Helman i Ric Bucher debatują czy QB Jets czy QB Bills jest pod największą presją w AFC East.

W większości przypadków Bills ustawiają zarówno Dorseya jak i Allena na sukces.

„Szczerze mówiąc, utrzymujemy ten sam werbalny przekaz, ten sam system,” Allen powiedział CBS Sports HQ’s Pete Prisco w zeszłym tygodniu. „Oczywiście, niektóre różne niuanse w naszej ofensywie i inny głos w moim zestawie słuchawkowym, kiedy jesteśmy tam. Więc potrzeba trochę czasu, żeby się przyzwyczaić, ale Dorsey wykonuje niewiarygodną pracę.

„Wprowadza dla nas wiele naprawdę fajnych koncepcji. I będzie miał trudne zadanie, próbując rozgryźć i kawałek naszych facetów na polu, ponieważ mamy teraz kilka opcji i dobrze jest mieć tych facetów, których mamy.”

Bills pracują nad promowaniem odbiorców Gabe Davis i Isaiah McKenzie do bardziej znaczących ról, podczas gdy widzą, czy mogą wykorzystać debiutantów, takich jak biegacz James Cook i odbiornik Khalil Shakir. To są dobre problemy dla Dorseya. Ofensywa wydaje się być w porządku wśród rotacji.

Ale warto będzie to monitorować. Bills oczekują, że wygrają Super Bowl. Dorsey technicznie będzie musiał być lepszy od byłego OC Billsa Dabolla, żeby to wszystko wygrać. To są wzniosłe oczekiwania.

From @mjbrait: Kto wygra bitwę koordynatorów pomiędzy Joe Judge’em a Mattem Patricią o nazywanie zagrywek ofensywnych dla Patriots?

Róbcie co chcecie z ostatnich komentarzy Billa Belichicka, ale wyjaśnił on w poniedziałek, że nie ma rywalizacji pomiędzy Judge’em a Patricią.

Podczas pierwszego meczu przedsezonowego Patricia nazwał zagrywki na pierwszą kwartę, gdy quarterback Brian Hoyer był na boisku. Następnie pod koniec pierwszej kwarty do gry wszedł rookie quarterback Bailey Zappe, a Judge nazwał zagrywki. Było to trochę dziwne, biorąc pod uwagę, że Patricia ma wywoływać zagrywki w Week 1 sezonu regularnego.

Jeśli to nie jest rywalizacja, to dlaczego nie dać mu więcej repsów w preseasonie, biorąc pod uwagę, że w przeszłości wyzywał tylko defensywne zagrywki?

W poniedziałek, zarówno Judge jak i Patricia ustawili się w szeregu pod Belichickiem.

„Szczerze mówiąc, to tylko współpraca z tego punktu widzenia”, powiedział Patricia. „Podążamy za tropem trenera Belichicka. … Wszyscy teraz po prostu pracujemy razem.”

A Judge?

„Moim zadaniem jest robienie wszystkiego, co [Belichick] powie, najlepiej jak potrafię,” powiedział w poniedziałek.

Stawiam na to, co się stanie: Patricia skończy na wywoływaniu zagrywek, a Judge pomoże zarządzać personelem i sytuacyjnym playcallingiem (red zone, third down). Belichick będzie uważnie słuchał przez zestaw słuchawkowy, aby upewnić się, że jego wizja jest realizowana prawidłowo.

Od @gmoney8712: Jakie są szanse, że Zach Wilson walczy o przejęcie pracy od Joe Flacco ze względu na to, jak sprawnie Flacco prowadzi ofensywę, a trenerzy muszą w tym roku choć trochę wygrać?

Te szanse określiłbym na 3%. Może niżej.

Nawet jeśli Flacco jest lepszym lub bardziej konsekwentnym rozgrywającym, Jets nie mogą zmarnować sezonu opierając się na nim. Muszą rozwijać Wilsona, korzystając z repów w grze. Jeśli w 2022 roku się rozbije i spali, Nowy Jork będzie wiedział, że musi wybrać nowego rozgrywającego w 2023 roku.

Ale granie Flacco byłoby ogromną stratą czasu dla franczyzy Jetsów. Wilson musi grać. Musi zmienić się we franchise quarterback. I nie może tego zrobić oglądając Flacco.

From @DonBlais85: Curious to know what you think of the new rookie quarterback? #ForeverNE

Zappe, czwartorundowy pick z Western Kentucky, stanął w openerze przedsezonowym przed niezwykle dużą ilością blitzów. Podczas, gdy większość drużyn ustawia się w pozycji „vanilla coverage” i stosuje nieskomplikowane trzy- lub czteroosobowe pass rushe, New York Giants zdecydowali się na presję na Zappe. (Belichick był wyraźnie niezadowolony z decyzji Nowego Jorku, po części dlatego, że prawdopodobnie nie poświęcił zbyt wiele czasu na przygotowanie swojego debiutanta lub linii ofensywnej do pakietów blitz)

Mimo to, Zappe ładnie się zadomowił. Wydawał się coraz bardziej komfortowy z blitzami – i pomogło to, że jakość rywalizacji spadła przez cały mecz.

„[Zappe] pokazał dużo hartu ducha,” powiedział Hoyer po meczu w czwartek. „To nie jest łatwe do zrobienia w swoim pierwszym doświadczeniu w NFL, zwłaszcza z tym, co rzucali na nas defensywnie, wiele blitzów zero, wiele ciasnych man coverage, kilka overload blitzów, więc kilka rzeczy, których nie widzieliśmy, a on wisiał tam, wykonał kilka świetnych rzutów.”

W szczególności Patriots musieli być zadowoleni z przyłożenia Zappe. Pomimo podstępnego blitzu i nieblokowanego zawodnika na jego twarzy, Zappe rzucił piłkę, którą odbiorca Lil’Jordan Humphrey wyśledził w strefie końcowej. To była imponująca decyzja w obliczu pięcioosobowego rushu.

Od @gmoney8712: Jak prawdopodobne jest, że Patrioci wystawią 6 WR (nie licząc Matthew Slatera)?

Patrioci na pewno wystawią DeVante Parkera i Tyquana Thorntona. Prawie na pewno będą rosterować Kendricka Bourne’a i Jakobiego Meyersa. Mogą rozważyć przehandlowanie Nelsona Agholora, ale jego pensja jest tak wysoka, że Patriots mogliby mieć problemy z jego handlem. (Czy go wytną?)

Potem są prawdziwi bubble players: Tre Nixon, Kristian Wilkerson i Humphrey. Myślę, że Patriots będą mieli w składzie tylko pięciu receiverów. Wstrzymam się z przewidywaniem, którzy dokładnie – na razie.

Od @icyphoenix36: Jabrill Peppers był moim zdaniem naprawdę przeoczonym podpisem Nowej Anglii w wolnej agenturze. W zeszłym sezonie dla Giants grał niemal wszędzie w obronie. Ale na jakiej pozycji powinniśmy się go spodziewać w Nowej Anglii?

Patriots nie pozwolili mu grać podczas pierwszego meczu przedsezonowego, co wskazuje, że postrzegają go jako roster lock. Może nie grać ogromnej ilości na safety, biorąc pod uwagę, że Patriots mają Devina McCourty’ego, Kyle’a Duggera i Adriana Phillipsa. Ta trójka jest podstawą tego, co New England robi w defensywie.

Ale Peppers jest zbudowany jak linebacker z możliwością gry na safety. Belichick wymyśli coś, co można z nim zrobić. W międzyczasie będzie miał wkład w drużyny specjalne w kryciu i zwrotach, potencjalnie jako returner.

Więc … może wszędzie? Zobaczymy.

Przed dołączeniem do FOX Sports jako reporter AFC East, Henry McKenna spędził siedem lat relacjonując Patriots dla USA TODAY Sports Media Group i Boston Globe Media. Można go śledzić na Twitterze pod adresem @McKennAnalysis.


National Football League

Więcej z National Football League Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, news and more