Adayar powróci w 2023 roku, ale start w Breeders’ Cup stoi pod znakiem zapytania

Charlie Appleby ogłosił, że Adayar, zwycięzca Derby 2021 i King George, powróci w przyszłym sezonie – ale start w Breeders’ Cup wydaje się teraz mało prawdopodobny.

Opuszczając większość sezonu, syn Frankla wykonał lekką pracę w spóźnionym powrocie na tor w gonitwie na warunkach Doncaster podczas St Leger Festival, ale prawdziwy test tego, czy zachował wszystkie swoje umiejętności, przyszedł w Champion Stakes w Ascot, gdzie czterolatek stanął przed ogromnym zadaniem zmierzenia się z Baaeedem.

Przeszedłszy przez swoje zadanie w British Champions Day z dobrymi wynikami i schodząc po mieczu do drugiego miejsca z Bay Bridge, Appleby opiera się pokusie dodania czterokrotnego zwycięzcy do swojego składu Breeders’ Cup i zamiast tego skupi się na karierze pięciolatka, która będzie nastawiona na Prince of Wales’s Stakes w Royal Ascot na początku sezonu.

  • ’He’s a gorgeous horse’ – Olly Murphy’s four to follow this season
  • Rausing pondchodzi o wycieczkę do Japonii dla „mistrza świata” Alpinisty

William Buick glances behind as Adayar wins easily at Doncaster

Image: William Buick ogląda się za siebie, gdy Adayar łatwo wygrywa w Doncaster

„Jest w dobrej formie i wyszedł z Ascot bez żadnych problemów” – powiedział Appleby.

„Prawdopodobnie jest skończony na ten rok i nie pojedzie na Breeders’ Cup, ale byłem zachwycony widząc go w takim występie.

„Koń wygrał King George’a i Derby, ale kiedy po raz pierwszy startujesz w gonitwie o określonych warunkach i wygrywasz w taki sposób, jak on to zrobił, a potem wracasz do grona koni z grupy pierwszej, zawsze będzie ten znak zapytania – czy nadal może to robić i czy będzie chciał to robić?

„Ale myślę, że pokazał nam tam w sobotę, że może, i będzie, i pozostaje w treningu na przyszły rok.”

Zapytany o to, na jakim dystansie Adayar będzie startował w przyszłym sezonie, opiekun z Moulton Paddocks dodał: „Dziesięć lub 12 furlongów, jest trochę jak Ghaiyyath.

„Ale chciałbym zobaczyć go wygrywającego Grupę 1 na dystansie 10 furlongów dla jego własnego profilu i pracowalibyśmy z powrotem z Prince of Wales’s.”