Abner Vinícius, nowy lewy obrońca Betisu, przybywa dziś do Sewilli

  • MIGUEL ÁNGEL MORÁN

Actualizado

Abner Vinicius, wybrany przez Betis na pokrycie odejścia Alexa Moreno do Aston Villi, jest już w drodze do Hiszpanii. 22-letni brazylijski full-back wyjechał wczoraj wieczorem ze swojego kraju i jest oczekiwany dziś po południu w Sewilli. Gdy przejdzie badania lekarskie i podpisze kontrakt, jego podpisanie stanie się oficjalne z myślą, że w poniedziałek będzie mógł rozpocząć pod rozkazami swojego nowego trenera, Manuela Pellegriniego.

Na razie ostateczne liczby operacji nie zostały ujawnione, choć wycena zawodnika wynosi 10 milionów euro a Atlético Paranaense, klub z którego pochodzi, zachowa procent z jego przejścia. Negocjacje wahały się pomiędzy a nabyciem 70% praw do zawodnika za siedem milionów plus zmiennych lub kupnem tylko 50% za pięć milionów plus zmiennych, z okienkami do nabycia kolejnych 20%.

W każdym razie, zielono-biały klub uzyska zysk kapitałowy dzięki sprzedaży Álexa Moreno do Premier League i będzie miał już zastępcę na jego pozycji. Doniesienia o Abnerze Viníciusie są bezkonkurencyjne, mistrz olimpijski z Brazylią na Igrzyskach w Tokio i jeden z najwyżej ocenianych lewych obrońców w swoim kraju. Dopiero za jakiś czas dowiemy się, jak zaadaptuje się w klubie, mieście i europejskiej piłce.

Read More