Abbiati/Andeatta i Menegatti/Gottardi w dowodach w Bellarii

Po wczorajszych meczach kwalifikacyjnych, dziś był dzień poświęcony na losowanie główne; rozegrano nie mniej niż 24 mecze, zarówno w losowaniu kobiet, jak i mężczyzn. Mecze, które rozpaliły licznych kibiców, którzy przybyli na trybuny East Polo Village, aby podziwiać wielkie widowisko włoskiej siatkówki plażowej.

Było wiele atrakcji, które charakteryzowały ten drugi dzień, począwszy od potwierdzenia przybyłych w losowaniu mężczyzn przez panujących mistrzów Włoch Andrea Abbiati i Tiziano Andreatta, którzy dzięki dzisiejszym trzem sukcesom bezpośrednio wywalczyli miejsce w półfinałach. Taki sam wynik uzyskali również Enrico Rossi i Marco Caminati, którzy w świetnej formie pokonali Manni/Vanni, Lupo/Ranghieri i Cecchini/Ingrosso. Pozostałe dwie pary półfinalistów w losowaniu mężczyzn wyłonią się natomiast z zaplanowanych na jutro wyzwań, w których Daniele Lupo i Alex Ranghieri zmierzą się z Davide Benzim i Carlo Bonifazim (godz. 9.15), a Matteo Ingrosso i Davide Dal Molin z Matteo Cecchinim i Paolo Ingrosso (godz. 10.15).

Świetne widowisko w głównym losowaniu również w losowaniu kobiet. Marta Menegatti i Valentina Gottardi nie zawiodły oczekiwań. Włoszki zarezerwowały sobie miejsce w półfinałach dzięki trzem ważnym zwycięstwom odniesionym w kolejności przeciwko Franzoso/Sambin, Balducci/Leonardi oraz Benazzi/Breidenbach, przy czym ten ostatni mecz, zakończony w tie breaku (18-21, 21-19, 17-15), naprawdę dostarczył kilku wspaniałych momentów siatkówki plażowej. Niespodzianką dnia była kwalifikacja w półfinale pary z Republiki Vanuatu w składzie Toko Sherysyn i Pata Miller. Zawodnicy, trenowani przez Federicę Tonon, zagrali świetnie w siatkówkę plażową, najpierw pokonując Michieletto/Lantignotti, potem Rubini/Godenzoni i Pereyra/Galay. Ostatnie miejsca w półfinale przypadną zwycięzcom meczów zaplanowanych na jutrzejszy poranek, w których Michela Lantignotti i Francesca Michieletto zmierzą się z Argentynkami Fernandą Pereyrą i Aną Gallay (godz. 8.30), a Alice Gradini i Federica Frasca z Giadą Benazzi i Sarą Breidenbach.

TOMORROW’S PROGRAMME-

10.15 półfinał kobiet – Eurosport player

11.00 Półfinał kobiet – Eurosport player

12.00 Półfinał mężczyzn – Eurosport player

12.45 Półfinał mężczyzn – Eurosport player

14:00 Finał 3-4 miejsce Kobiety – Eurosport player

15:00 Finał 3-4 miejsce Mężczyźni – Eurosport player

16.30 Finał 1-2 miejsce Kobiety – Eurosport 2

17.30 Finał 1-2 miejsce mężczyzn – Eurosport 2

KALENDARZ ABSOLUTNYCH MISTRZOSTW WŁOCH „GOLD”-

24-26 czerwca, Bellaria Igea Marina (RN)

29-31 lipca, Termoli (CB)

2-4 września, Caorle (VE)