Aaron Boone z Yankees otrzymuje zawieszenie na jedną grę za „ostatnie zachowanie”, w tym czwartkowe wyrzucenie z meczu z Orioles

May 6, 2023; St. Petersburg, Florida, USA;New York Yankees manager Aaron Boone (17) looks on against the Tampa Bay Rays ]during the fifth inning at Tropicana Field. Mandatory Credit: Kim Klement-USA TODAY Sports

6 maja 2023 r.; St. Petersburg, Floryda, USA; menedżer New York Yankees Aaron Boone (17) ogląda mecz przeciwko Tampa Bay Rays ]podczas piątej rundy na Tropicana Field. Mandatory Credit: Kim Klement-USA TODAY Sports / © Kim Klement-USA TODAY Sports

Menedżer Yankees Aaron Boone został zawieszony i ukarany grzywną po wyrzuceniu z boiska w czwartkowym meczu przeciwko Baltimore Orioles.

W oświadczeniu MLB, Boone otrzymał zawieszenie na jedną grę „za swoje ostatnie zachowanie wobec sędziów Major League, w tym działania po wyrzuceniu z czwartkowego meczu przeciwko Baltimore Orioles.”

Boone nie będzie zarządzał otwierającym serię meczem Yankees z San Diego Padres w piątek.

Sformułowanie oświadczenia MLB sugeruje, że zawieszenie to zostało nałożone z powodu trwającego od sezonu zamiłowania Boone’a do ognistych kłótni z sędziami, często prowadzących do wyrzucenia z boiska. Ostatnie wyrzucenie Boone’a z boiska było czwartym w tym sezonie, najwięcej w lidze.

W trzeciej rundzie czwartkowego meczu, Boone był widziany jak kłócił się z sędzią Edwinem Moscoso. Po kilku chwilach Moscoso wyrzucił Boone’a, powodując, że kapitan Jankesów wyszedł z ziemianki, aby się kłócić i błagać o swoje racje na boisku.

Przed piątkowym meczem Boone powiedział: „Nie sądzę, żebym był celem sędziów wchodzących na boisko. Nie będą tolerować pewnych rzeczy. Myślę, że jestem traktowany sprawiedliwie.”