A2 Puchar Włoch: Martignacco i Futura awansują do ćwierćfinału

ROME- Emocje i świetna siatkówka w dwóch meczach rundy 16 Pucharu Włoch kobiet A2. W eliminacjach wzięli udział Itas Ceccarelli Martignacco, który w tie breaku po efektownym meczu pokonał BSC Materials Sassuolo oraz Futura Giovani Busto Arsizio, która zdominowała domowy mecz z Soverato. Już jutro, w czwartek 12 stycznia, finałowa runda 16 pomiędzy Talmassons a Olbią. W przyszłym tygodniu zaplanowano ćwierćfinały: oprócz ogłoszonego już meczu Brescia-Mondovì, są to Roma-Sassuolo i San Giovanni in Marignano-Busto Arsizio.

Podobnie jak w przypadku Montecchio i Mondovì, do wyłonienia przeciwnika Romy na PalaPaganelli potrzeba było pięciu setów: po prawie dwóch godzinach gry BSC Materials Sassuolo uległo Itasowi Ceccarelli Martignacco, który tym samym zakwalifikował się do ćwierćfinału 18 stycznia. Obydwie drużyny stworzyły prawdziwe show, z przewrotami i kontrami, każda z nich była doskonała w jednym elemencie: dziewczyny trenera Venco zaprezentowały wspaniały serwis, kończąc z 15 asami, z których cztery pochodziły od Civitico, podczas gdy Friulanki dały z siebie wszystko na ścianie, łącznie 12 i z Eckl na czele z czterema blokami. Lepsze przyjęcie dla gospodarzy, większa skuteczność ofensywna dla gości: krótko mówiąc, wyrównany mecz, w którym szczegóły zrobiły różnicę. I po walce na wstecznym biegu w czterech segmentach gry, z uciekającym Martignacco i goniącym Sassuolo, przyszło do piątej frakcji, w której koncentracja Friulanek pozwoliła trenerowi Gazzottiemu zaliczyć rundę. MVP i najlepszym strzelcem meczu został Bole, który zakończył spotkanie z 24 punktami, natomiast wśród zawodników gospodarzy znakomity debiut zaliczył Martinez Vela, który zakończył spotkanie z 16 punktami, o dwa mniej niż Manfredini.

Na koniec meczu taki oto komentarz trenera Venco:

” Nie chcę psioczyć na Puchar Włoch, ale myślę, że ważne jest, aby wykorzystać te mecze do eksperymentowania i dać miejsce tym, którzy grają trochę mniej, także dlatego, że w późniejszym okresie sezonu na pewno będą bardzo przydatni: my – z pechami, jakie mieliśmy w tym roku – gdybyśmy nie mieli gotowej ławki, nie bylibyśmy w stanie grać takich meczów jak niedzielny. Dziś wieczorem powiedziałem dziewczynom, że celem jest próba wprowadzenia Martineza, który trenuje z nami od bardzo krótkiego czasu, wypróbowanie pewnych technicznych rzeczy, które nas interesowały, a także danie miejsca tym, którzy dają z siebie wszystko na treningach i mają niewiele okazji do wejścia na boisko, a reakcje były pozytywne.

Podobne słowa również od trenera Gazzotti:

” Jesteśmy oczywiście bardzo zadowoleni z efektu końcowego i z tego, jak do niego doszło: postanowiłem dać miejsce tym, którzy do tej pory mieli go mniej, choć zasługują na nie ze względu na zaangażowanie, jakie włożyli. Widziałem kilka nadprogramowych występów i zrobiliśmy też kilka bardzo dobrych rzeczy. Jestem więc zadowolony zarówno z końcowego rezultatu, jak i z doskonałych reakcji, jakie otrzymałem od tych, którzy zostali postawieni na polu” .

Potrzebne było zwycięstwo i wyraźne zwycięstwo przyszło dla Futury Giovani Busto Arsizio, która w PalaBorsani pokonała w trzech setach swoich rywali Volley Soverato. Sukces przybył w najlepszy możliwy sposób, przez 3-0, przydatny, by nie zmarnować zbyt wiele energii w perspektywie sobotniego wielkiego meczu z Brescią. Balboni i jej koleżanki z drużyny dobrze zinterpretowały mecz i po pierwszym secie, w którym bez większych problemów administrowały przewagą, nieco bardziej zadrżały dopiero w drugim. Soverato próbował, znajdując po raz pierwszy w meczu przełamanie prowadzenia, potem nastąpiła odbudowa i Futura wyprzedziła. Kalabryjki popełniały zbyt wiele błędów i na zmianie serwisu Botezat był to punkt zwrotny częściowego z rozbrzmiewającym 6-0, który zdecydowanie zdystansował gości i skierował seta. W trzecim i ostatnim secie Amadio również dokonał kilku zmian, zostawiając na odpoczynek zawodników gwiazd i dając miejsce Pandolfiemu, Venco i Badalamentiemu, którzy odpowiedzieli na wezwanie: to właśnie urodzony w 2004 roku numer 15 zatopił ostatnią piłkę meczu. W biało-czerwonych szeregach po raz kolejny duet Leketor – Zanette przełamał barierę 20 punktów, kończąc z pięknym dorobkiem 31 punktów między sobą. Soverato było niedokładne, miało 2% skuteczności ofensywnej i tylko Giugovaz (10) w double figures. Brak rytmu był z pewnością czynnikiem, biorąc pod uwagę, że Kalabryjki nie rozegrały oficjalnego meczu od 26 grudnia. Na Cocche czeka teraz San Giovanni in Marignano, zakwalifikowane już prawnie do ćwierćfinału.

Słowa trenera Amadio:

Wyrazy uznania dla Soverato za znakomitą grę, dobrze bili i dużo bronili, potem wyszły wartości, ale honor dla nich za zawody i mistrzostwo, które grają. Z naszej strony chciałbym dokonać pewnych zmian nawet trochę wcześniej, ale też słusznie, że zespół znajduje się w bardziej skomplikowanych sytuacjach, jak w drugim secie, a nie spodziewanych. Cieszymy się, że zaliczyliśmy tę rundę i od dzisiejszego wieczora myślimy o Brescii. Mentalnie granie co trzy dni zawsze jest wymagające, a mecz na sucho jeszcze bardziej.

Trener Chiappini:

Myślę, że w pierwszych dwóch setach zagraliśmy dobry mecz, potem zabrakło nam czegoś w końcówce. Zagraliśmy dobry mecz zarówno w pałce, jak i w obronie muru, potem zapłaciliśmy coś za dużo również mentalnie. Jestem zadowolony z występu, nawet jeśli nie z wyniku. Nasza nie jest łatwa runda z dobrze wyposażonymi drużynami. Musimy dobrze spisać się w kolejnych dwóch meczach z Perugią i Marsalą potem jedziemy do Rzymu, ten mecz dał mi dobre wskazówki. Mieliśmy dobry rytm, więc jestem pozytywnie nastawiony na kontynuację.

SCOREBOARDS-

BSC MATERIALS SASSUOLO – ITAS CECCARELLI MARTIGNACCO 2-3 (23-25 25-20 26-28 25-22 11-15)-

BSC MATERIALS SASSUOLO: Scacchetti 1, Pistolesi 10, Civitico 14, Busolini 7, Martinez Vela 16, Manfredini 18, Dhimitriadhi (L), Bondavalli 4, Masciullo 2, Rosculet, Pelloni (L). Nie w: Vittorini. All. Venco.

ITAS CECCARELLI MARTIGNACCO: Modestino 6, Allasia, Wiblin 7, Eckl 9, Sironi 8, Cortella 4, Tellone (L), Bole 24, Cabassa 10, Granieri 4, Guzin 3, Lazzarin (L). Wszystko. Gazzotti. SĘDZIA: Russo, Kronaj.

UWAGI -Czas trwania zestawu: 26′, 24′, 27′, 14′; Łącznie: 115′.

MVP: Elisa Bole (Itas Ceccarelli Martignacco)

Widzowie: 500

FUTURA GIOVANI BUSTO ARSIZIO – VOLLEY SOVERATO 3-0 (25-22 25-17 25-18)-

FUTURA GIOVANI BUSTO ARSIZIO: Członka – Meneh 15, Botezat 5, Zanette 16, Arciprete 7, Tonello 6, Balboni 3, Mistretta (L), Badalamenti 3, Pandolfi 3, Venco 1. Nieobecni: Fiorio, Milani, Morandi (L). Wszystkie. amadio.

VOLLEY SOVERATO: Giambanco 4, Korhonen 9, Giugovaz 10, Cecchi 5, Malinov 1, Schwan 9, Ferrario (L), Cherepova. Nie ma: Barbaro, Zuliani. All. Chiappini.

REBITTERZY: Lanza, Morgillo.

UWAGI – Czas trwania zestawu: 25′, 25′, 21′; całość: 71′.

MVP: Viola Tonello (Futura Giovani Busto Arsizio)

I RISULTATI-

OTTAVI – GARA UNICA

Bsc Materiały Sassuolo-Itas Ceccarelli Martignacco 2-3 (23-25, 25-20, 26-28, 25-22, 11-15)

Futura Giovani Busto Arsizio-Volley Soverato 3-0 (25-22, 25-17, 25-18)

CDA Talmassons -Volley Hermaea Olbia Do rozegrania jutro o 20.30 Sędziowie: Adamo-Pescatore

QUARTER-FINALS-

Valsabbina Millenium Brescia – LPM BAM Mondovì

Roma Volley Club – Itas Ceccarelli Martignacco

Omag-MT San Giovanni in M.no – Futura Giovani Busto Arsizio

Itas Trentino – Vincente Cda Talmassons – Volley Hermaea Olbia