7 wniosków z wygranej Rams 29-22 nad Chargers

Rams świetnie rozpoczęli ten preseason, wygrywając w sobotni wieczór swój opener przeciwko Chargers. Na SoFi Stadium pokonali Boltsów 29-22 i odnieśli pierwsze przedsezonowe zwycięstwo od 2020 roku.

Oczywiście Rams nie grali żadnym z podstawowych starterów, a Chargers nie mieli w składzie większości swoich czołowych graczy. Był to więc mecz, w którym szansę na zabłyśnięcie mieli rezerwowi i role players. Kilku graczy Rams wykorzystało te szanse, a mianowicie Bryce Perkins i Lance McCutcheon.

Oto siedem wniosków z przedsezonowego zwycięstwa Rams nad Chargers.

Logan Bruss wciąż ma nad czym pracować

Sean McVay już wcześniej wskazywał, że Coleman Shelton wysuwa się na czoło w rywalizacji na pozycji prawego obrońcy i sobotnia rotacja w linii ofensywnej pokazała wiele z tego. Shelton nie zagrał, natomiast na prawej obronie wystartował Bruss. Nie dość, że Bruss jest wyraźnie za Sheltonem, to jeszcze w pierwszej kwarcie miał swój debiutancki moment, kiedy to został zepchnięty na ziemię przez Morgana Foxa, co pozwoliło na wywarcie presji na rozgrywającym.

Bruss oficjalnie nie dopuścił do sacka, bo to Chris Rumph zdjął Perkinsa, ale to był słaby występ debiutanta Brussa. W miarę upływu czasu osiadł na laurach i można się było spodziewać, że może mieć jakieś wczesne problemy z tym, że to jego pierwszy mecz w NFL. Po wyjściu na początku pierwszej połowy, wrócił do gry w czwartej kwarcie, co było znakiem, że trenerzy chcą zobaczyć od niego więcej.

Terrell Burgess nie robi sobie żadnej przysługi

Wchodząc w swój trzeci sezon w NFL, Burgess wciąż musi zdobyć zaufanie sztabu trenerskiego. Był jednym z jedynych doświadczonych obrońców, którzy zagrali w tym meczu, co samo w sobie jest złym znakiem.

Co gorsza, w pierwszej kwarcie zawalił krycie w głębi pola, pozwalając na 41-jardowe przyłożenie dla Chargers. Burgess nie grał zbyt wiele i został zdjęty z boiska w pierwszej połowie, więc to nie tak, że sztab trenerski chciał go oglądać przez cały mecz. Ale i tak nie pomógł sobie w meczu z Chargers i jest wyraźnie za Nickiem Scottem, Jordanem Fullerem i Taylorem Rappem.

Rams play it safe with WRs

McVay chce nie ryzykować ze swoimi szerokimi odbiornikami. Po tym jak powiedział niedawno, że jest podekscytowany możliwością zobaczenia Tutu Atwella w preseason, drugoroczny gracz nie dostał ani jednego snapa. To samo tyczyło się Bena Skowronka, który również nie zagrał ani jednego snapa.

W tym meczu wszystko kręciło się wokół Lance’a McCutcheona, Landena Akersa i J.J. Koski, którzy byli czołowymi receiverami Rams. Nie wiadomo, czy Atwell w ogóle zagra w preseasonie, ale będąc tak niedoświadczonym receiverem, dobrze by mu to zrobiło.

Mnóstwo cross-trainingu wzdłuż linii O

Alaric Jackson rozpoczął mecz na lewym tacklu, a obok niego na lewym guardze Tremayne Anchrum Jr. Logan Bruss rozpoczął grę na prawej obronie, a Bobby Evans na prawej, a Jeremiah Kolone na środku.

Kiedy rozpoczęła się druga połowa, tylko jeden zawodnik był nadal na swojej pierwotnej pozycji: Kolone. Jackson przesunął się na prawą gardę, a Anchrum kopnął na zewnątrz na lewą tackle. Chandler Brewer przejął pozycję lewego obrońcy, a A.J. Arcuri zastąpił Evansa na prawym tacklu.

Rams zawsze przesuwają swoich ofensywnych liniowych i trenują ich na wielu pozycjach, i kontynuowali to również w sobotę.

Lance McCutcheon będzie trudny do wycięcia

Kiedy wszyscy są zdrowi, w pokoju odbiorczym Rams jest trochę tłoczno. McCutcheon jeszcze bardziej komplikuje sytuację na tej pozycji. Niedoszły debiutant wyrobił sobie nazwisko w otwierającym się sezonie, co podkreślił swoim 60-jardowym przyłożeniem, w którym złapał piłkę nad obrońcą i odepchnął się od niego w drodze do strefy końcowej.

Kolejne przyłożenie złapał w czwartej kwarcie, w zasadzie po skoku rzuconym przez Perkinsa, który McCutcheon złapał. McCutcheon złapał również dwupunktową konwersję przy trzecim przyłożeniu Ramsów, przesunął łańcuchy przy trzecim przyłożeniu w trzeciej kwarcie i przewodził drużynie w ilości otrzymanych jardów; skończył z 87 jardami i dwoma przyłożeniami.

McCutcheon jest w tej chwili prawdopodobnie siódmym receiverem w depth chart, ale będzie trudnym graczem dla Rams do wycięcia.

Kyren Williams jest albo wciąż kontuzjowany, albo zablokowany jako RB3

Podobnie jak Cam Akers i Darrell Henderson Jr, Williams nie wszedł na boisko w tym meczu. To może oznaczać jedną z dwóch rzeczy: Albo nie jest wystarczająco zdrowy, by grać po złamaniu stopy w OTAs, albo Rams widzą go jako swojego RB3 przed Jake’iem Funkiem, Raymondem Calaisem i innymi.

Williams jest debiutantem z piątej rundy, więc i tak powinien trafić do drużyny. Nie ćwiczył jednak zbyt wiele z powodu tej kontuzji i przydałoby mu się kilka akcji przedsezonowych, które pozwoliłyby mu zaaklimatyzować się w grze NFL.

Młodzi defensorzy są pełni potencjału

Czy to Derion Kendrick blisko pick-six, Robert Rochell przerywający podanie wzdłuż linii bocznej, czy Grant Haley robiący kilka tackli na otwartym polu, secondary Rams jest wypełniona młodym talentem. To świetny znak, ponieważ drużyna szuka możliwości uzupełnienia swojego rosteru w tym sezonie, potrzebując trochę głębi za starterami w cornerbacku.

Kendrick i Decobie Durant na pewno stworzą drużynę, ale może być trudno utrzymać takiego gościa jak Haley poza rosterem po zobaczeniu go pod wrażeniem podczas sobotniego otwarcia preseason. Dan Isom, rezerwowy safety, przypieczętował wygraną przechwytem w ostatnich sekundach, samemu robiąc wrażenie.

W tej grupie cornerbacków jest wiele możliwości i potencjału, a ścięcie ich we wrześniu może powstrzymać Rams przed przemyceniem ich do practice squad.

1

1

1

Historia pierwotnie pojawiła się na Rams Wire