49ers overreactions: Czy kontrakt Deebo Samuela uczynił go zbędnym?

49ers overreactions: Czy kontrakt Deebo sprawił, że jest zbędny? pierwotnie pojawił się na NBC Sports Bayarea

Jeśli 49ers będą w stanie wygrać swoje kolejne dwa mecze, będzie to oznaczało najdłuższą passę zwycięstw kończącą sezon regularny w historii franczyzy.

Miejsce 49ers w playoffach jest pewne. Najprawdopodobniej zajmą drugie lub trzecie miejsce w NFC. Ostatnie dwa mecze sezonu regularnego służą pożytecznemu celowi, jakim jest przygotowanie drużyny do ewentualnego startu w postseason. Mimo to, w trakcie ośmiogodzinnej passy zwycięstw, fanbase zawsze może zareagować na wezwanie do przesadnych reakcji.

Więc zaczynamy…

Deebo jest zbędny. Wygrali wiele meczów bez niego. Myślę, że jego kontrakt skończy się tym, że nie mają funduszy na podpisanie kolejnego potrzebnego gracza. (FB: David M. Tanner)

Przesada? Tak.

49ers zbudowali jeden z najlepszych składów w futbolu bez wychodzenia do wolnych agend i wydawania mnóstwa pieniędzy.

Przeprowadzili ważne transakcje, by pozyskać Trenta Williamsa i Christiana McCaffreya. Mądrze wydali na wolnego agenta Charvariusa Warda.

Ale to wszystko. Większość ich drużyny została wyhodowana w domu.

I to, oczywiście, obejmuje ciężko pracującego szerokiego odbiorcę Deebo Samuela.

Nikt nie myślał, że Samuel jest zbędny pod koniec zeszłego sezonu. Był siłą napędową drużyny, która dotarła do NFC Championship Game.

Pomimo jego prośby o wymianę w offseason, 49ers zatrzymali go przedłużając kontrakt za duże pieniądze.

Produkcja Samuela spadła w tym sezonie. Opuścił trzy mecze i z pewnością nie zagra również w tym tygodniu przeciwko Raiders z Las Vegas.

W przyszłym roku jego kontrakt nie będzie dużym obciążeniem w czapce w wysokości 8,68 mln dolarów. Ale w 2024 roku drużyna prawdopodobnie będzie musiała zrobić kilka manewrów z jego planowanym capem na poziomie 26,5 miliona dolarów.

Po tym sezonie 49ers mają wyjście. Tak jak jego kontrakt jest obecnie skonstruowany, drużyna mogłaby przejść w 2025 roku z 15 milionami dolarów martwych pieniędzy, ale oszczędnościami w capie wynoszącymi ponad 9 milionów dolarów.

Wielkim ruchem offseason dla 49ers będzie dogadanie się z Nickiem Bosą w sprawie kontraktu, który prawdopodobnie uczyni go najwyżej opłacanym defensorem w NFL.

Kontrakt Samuela nie stanie na drodze do sfinalizowania tej umowy.

Czy 49ers mogą wygrywać mecze bez Samuela? Oczywiście, że tak. Pokazali to.

Ale czy 49ers są lepszą drużyną, gdy on jest na boisku? Czy naprawdę musimy odpowiadać na to pytanie?

To ostatni sezon Mike’a McGlincheysa w 49ers. (FB: Andrew Sea)

Przesada? Nie.

Mike McGlinchey zrobił co do niego należało, by przyczynić się do ośmiomeczowej passy zwycięstw 49ers.

Zawsze był uznawany za silnego blokera, co zademonstrował przy 71-jardowym przyłożeniu Raya McClouda w meczu z Washington Commanders.

I prawdopodobnie jest w najlepszym okresie swojej kariery również jako pass-blocker.

McGlinchey nie dopuścił do sacków w ostatnich siedmiu meczach, według Pro Football Focus, z tylko ośmioma naciskami w tym okresie.

Jedynym obszarem, w którym McGlinchey może się poprawić są kary. W tym sezonie jest najgorszy w drużynie z 10 karami: sześcioma przytrzymaniami, dwoma nieuprawnionymi podaniami i dwoma fałszywymi startami.

McGlinchey jest przewidziany do wolnej agentury i jest duża szansa, że jakiś zespół zadzwoni z dużą ofertą kontraktową.

49ers po prostu nie mogą ponownie podpisać wszystkich swoich wolnych agentów – zwłaszcza tych w kolejce do sporych kontraktów – więc to idzie do rozumu, że McGlinchey może być jednym z tych graczy, którzy odchodzą.

49ers wydają się być dobrze usytuowani, aby zastąpić go z Coltonem McKivitzem najbardziej prawdopodobną opcją, aby wejść na prawą tackle. Jaylon Moore może służyć jako rezerwowy.

Nie spodziewam się już spadku gry Purdy’ego. I nikt inny też nie powinien. (FB: Nick Weston)

Przesadna reakcja? Nie.

Brock Purdy miał korzyści z niskich oczekiwań z zewnątrz, kiedy wszedł do składu w 13. tygodniu po tym, jak Jimmy Garoppolo doznał złamania stopy.

Tak długo, jak ofensywa 49ers nie implodowała, Purdy miał zrobić wrażenie na wielu ludziach.

Teraz, gdy pokazał, że jest skutecznym rozgrywającym, który zdobył zaufanie trenerów i kolegów z drużyny, Purdy również zasłużył na większe oczekiwania związane z jego grą w dalszej części sezonu.

49ers pozwolą Jimmy’emu G odejść w wolnej agenturze niezależnie od wyniku sezonu. Lance vs Purdy będzie otwartą rywalizacją o QB w 2023 roku. (FB: Sumeet Arora)

Przesada? Nie.

Nigdy nie było prawdopodobnego scenariusza, że 49ers zapłacą Garoppolo jako starterowi za ponowne podpisanie kontraktu z drużyną w 2023 roku.

Garoppolo prawdopodobnie podpisze z jakąś drużyną jako starter w tym offseason. Wśród zainteresowanych drużyn mogą znaleźć się New York Jets, Washington i Indianapolis Colts.

W poniedziałek NBC Sports Bay Area zapytało Shanahana, czy pomyślał o przyszłej roli Purdy’ego w klubie.

Oczywiście nie spodziewaliśmy się, że podejmie jakiekolwiek wiążące zobowiązanie na sezon 2023. Ale ponieważ jest to pytanie, nad którym zastanawiało się mnóstwo osób, chcieliśmy zobaczyć, jak Shanahan odniesie się do tego tematu.

„To świetne pytanie”, odpowiedział Shanahan, „ale szczerze mówiąc, nie patrzę w przyszłość w ten sposób. Mamy przed sobą kilka dużych gier.”

Nie jesteśmy pewni, czy rzeczywisty konkurs na quarterbacka w offseason będzie konieczny.

Trey Lance i Purdy to zupełnie inni quarterbackowie, a Shanahan będzie wiedział czego chce od tej pozycji.

Purdy skończył 23 lata we wtorek. Lance skończy 23 lata 9 maja. Przynajmniej jeden z nich powinien być w pobliżu przez długi, długi czas.

Purdy ustawił się w pozycji, w której może być w rozmowie, by być rozgrywającym 49ers w przyszłości.

A teraz, 49ers są w znacznie lepszej pozycji zmierzając do postseason z powodu cotygodniowego argumentu, który robi ze swoją grą.

Hufanga walczy w ostatnich kilku grach. Daleko mu do poziomu all pro z tego co widzieliśmy w pierwszej połowie sezonu. Jimmie Ward daje nam większe szanse w playoffach na FS. (FB: Mario Durann)

Overreaction? Nie i tak.

Pro Bowl safety Talanoa Hufanga był wielkim pozytywem w obronie 49ers jako pierwszoroczny starter, zastępując Jaquiski Tartta.

Ale czy ma kilka elementów swojej gry do wyczyszczenia? Absolutnie.

Hufanga robi wiele zagrań w defensywie 49ers. Ale również je oddaje.

49ers w zeszłym tygodniu oddali zbyt wiele w grze podaniowej Komandosom, a Hufanga był odpowiedzialny za niektóre z tych załamań. Te kwestie muszą zostać zaostrzone w postseason przeciwko lepszym atakom podającym.

Mimo to, 49ers są lepszym miejscem z Hufangą i Jimmie Wardem na ich obecnych pozycjach.

RELATED: Shanahan nie myśli o losie Purdy’ego na QB w przyszłym sezonie

Ward był w przeszłości bardzo dobrym free safety. Po prostu nigdy nie robił wielu zmieniających grę zagrań.

49ers dostają swoje pięć najlepszych defensywnych pleców na boisku, gdy Hufanga zaczyna na bezpieczeństwie, a Ward wchodzi jako nickel back.

Po prostu jest więcej zdolności rozgrywających z Wardem obejmującym slot receiver, zbyt. W tej roli Ward zanotował w tym sezonie najlepsze w karierze trzy przechwyty.

Pobierz i śledź 49ers Talk Podcast