49ers, Jimmy G w burzliwej podróży. Ale na razie są świetni

By Martin Rogers
FOX Sports Columnist

Fact No. 1: Jimmy Garoppolo jest byłym startującym rozgrywającym drużyny San Francisco 49ers.

Fakt nr 2: Jimmy Garoppolo jest obecnym rozgrywającym San Francisco 49ers.

Fakt nr 3: W międzyczasie wiele się wydarzyło.

Jesteśmy więc na progu trzeciego tygodnia meczu z Broncos. Garoppolo wrócił tam, gdzie zaczynał – pod koszem Niners, po smutnej i bardzo niefortunnej kontuzji kostki, która wymaże większość lub cały drugi sezon Treya Lance’a.

To następstwo letniej podróży, która zabrała Garoppolo do, er, prawie wszędzie. Na stół operacyjny na operację torebki stawu barkowego, do Los Angeles na rehabilitację, do pożegnalnego Zoom call, gdzie pożegnał się z Bay Area, podobno do samych szczęk połączenia z Washington Commanders. I do bloku handlowego, który okazał się być potulnym miejscem.

Następnie na boisko treningowe (sans playbook) – sąsiadujące z miejscem, gdzie trenowali ulubieni gracze 49ers, następnie do biura Kyle’a Shanahana w celu potencjalnego pojednania, potem do stołu negocjacyjnego i być może do biurka jego menadżera bankowego (OK, zgadujemy przy tym fragmencie), aby wyjaśnić, dlaczego jego podstawowa pensja w wysokości 25 milionów dolarów została właśnie obcięta o 75 procent.

I w końcu, po tygodniu i kwartale na linii bocznej, z powrotem do kolumny zwycięstw po tym, jak jego wprowadzenie pomogło San Francisco w rejsie 27-7 przeciwko Seattle Seahawks.

To była burzliwa ścieżka dla Garoppolo, odkąd przybył na Levi’s Stadium w 2017 roku, a opis „pełnego koła” nie robi tego w żaden sposób sprawiedliwości. To naprawdę było bardziej jak namiętne i skaliste małżeństwo, ze wszystkimi wzlotami, upadkami i emocjami mieszanymi w.

Dla wielu zwolenników 49ers, uczucia są nadal tam. Nie brakuje bowiem szczęśliwych wspomnień z Garoppolo, którego rekord 35-16 jest trzecim najlepszym w historii franczyzy wynikiem QB. Co więcej, niecałe trzy lata temu zbliżył się do zdobycia trofeum Lombardiego, a osiem miesięcy temu był rozpaczliwie blisko miejsca w Super Bowl.

Ale przez cały czas pojawiały się wątpliwości, szepty o tym, czy jego ograniczenia jako podającego nie były wspierane przez elitarną obronę drużyny. Kiedy błądzące oko front office’u natrafiło na Lance’a kosztem trzech pierwszorundowych picków draftu, pojawił się rozwód.

W National Football League niewiele jest gwarantowane, ale w lutym wiedzieliśmy coś z absolutną pewnością: Garoppolo odchodził. Było to uzgodnione, zaakceptowane, nieuniknione – i wszyscy byli z tym pogodzeni.

Jednak jakimś cudem jesteśmy tutaj, make-up z rozstania zakończony, jeden ostatni strzał w celu sprawienia, że to będzie działać już w toku.

49ers’ Trey Lance injury update

49ers' Trey Lance injury update

Dr Matt Provencher podaje swoje prognozy dotyczące kontuzji kostki San Francisco 49ers QB Trey’a Lance’a. „Potencjalnie będzie dostępny na końcówkę sezonu z 49ers”

Wbrew pozorom, nie jest to tak kłopotliwe, jak mogłoby być, nie jest to tak duża presja, jak wcześniej – i, jeśli mamy być w tej kwestii chłodno szczerzy, nie jest to nigdzie w pobliżu tak wielka katastrofa dla Niners, by stracić swojego startowego QB, jak byłoby to dla praktycznie każdej innej drużyny.

„As much as Lance’s season-ending injury cast a pall over the proceedings, the good vibes provoked by Garoppolo’s return overshadowed everything,” wrote Michael Silver in the San Francisco Chronicle.

True, but the team is faced with a head-scratching conundrum next, which would not be eased any if Garoppolo shines. Lance został ukierunkowany i zidentyfikowany jako przyszłość i, musimy założyć, pozostaje tak. Ale teraz jest trudniej. Okno do uzyskania produktywnej gry z niego na jego stosunkowo tani kontrakt rookie po prostu znacznie zacieśnił.

„Jeśli 49ers wygrać Super Bowl, bez względu na to, jak (Garoppolo) gra, będą one uruchomić go z powrotem z nim,” FS1’s Nick Wright powiedział na „First Things First” „Po raz pierwszy w jego karierze, jeśli zagra dobrze w playoffach, a oni przegrają w Super Bowl, myślę, że sprowadzą go z powrotem”.

Czy kontuzja Treya Lance’a zaszkodzi czy pomoże 49ers pomimo powrotu Jimmy’ego Garoppolo?

Does Trey Lance's injury hurt or help 49ers despite Jimmy Garoppolo's return?

Jimmy Garoppolo pomógł 49ers pokonać rywala z NFC West, ale czy od razu sprawi, że jego drużyna znów będzie pretendentem?

Ale co, jeśli to tylko solidny sezon z ograniczonym startem w playoffach? I jakie są teraz odczucia wobec Lance’a, którego nadzieje na naukę w pracy po skróconej karierze w college’u właśnie zostały chwilowo zniweczone? Pytania, pytania.

Garoppolo skończy się kontrakt pod koniec sezonu i nie zajął jeszcze pozycji długoterminowego inkumbenta, ale szansa na takie usytuowanie się w ciągu najbliższych kilku miesięcy jest teraz w zasięgu jego ręki.

Starcie w ten weekend z Denver Broncos dostarczy ostatniego rozdziału książki, którą wszyscy uważali za zamkniętą.

Related: NFL Week 3 preview, featuring analysis and predictions on every game this week

Zamiast tego, ruszył dalej, z lżejszym uczuciem. Dziwactwo z 2021 roku, kiedy Garoppolo był sezonowym pogromcą siedzeń – zmyło się. Mrok związany z poczuciem, że jest niechciany i niedoceniany również zniknął, ponieważ 49ers są po prostu zachwyceni, że zatrzymali go w tej chwili.

Duża pensja, taka, która była w pewnym sensie kulą u nogi, również została odrzucona – chociaż jego 6,5 miliona dolarów podstawy będzie podbijane za każdym razem, gdy rozpocznie mecz, a nawet więcej za każdym razem, gdy go wygra.

To nie koniec historii, ale czuje się jak nowy początek. Saga Garoppolo/Niners kwalifikuje się teraz jako niezwykła, bez bycia niewygodną. To jedna z tych historii miłosnych, w których główni bohaterowie nie mogliby przecież bez siebie żyć. Ale czy ten związek naprawdę może się udać?

Ach, fabuła się zagęszcza na tym jednym.

Martin Rogers jest felietonistą FOX Sports i autorem newslettera FOX Sports Insider. Śledź go na Twitterze pod adresem @MRogersFOX i zapisz się do codziennego newslettera.


National Football League

Więcej z National Football League Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, news and more